Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem érzek lüktetést. A kerék fordulatánál sokszor gyorsabb, de lassulásnál követi annak az ütemét. Olyan mintha a tárcsa lyukainak az ütemére adná a hangot.
Na igen ez a 4 -es kompresszió annyira kevés, hogy ennyit gyűrű nélkül a dugattyú is tud! Nagyon kíváncsi leszek, mi a hiba.
Nem emlékszem pontosan kb 3 hónappal ezelőtt használtam , benzinkuton vettem.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,ha megvan a probléma és orvosoltuk is,kifogom írni...
Köszönöm még egyszer..
Balázs
Először még mindig a vezérlést nézném még, az egyik tengely lehet eotéve egy foggal, oszt ha mégsem akkor kéne továbbmenni a henger felé, amúgy volt má töténet gépműhelyben ősszerakott hengerfejjel, megnéztétek, hogy a szelepek zárnak?
igen az sajnos figyelmen kivül maradt,annyira a hengerfejre koncentráltunk...meg amikor szét lett szedve kiváncsiságképp öntöttem egy kis folyadékot a hengerbe és napok mulva se tünt el,ezért is nem lett nézve...Hiba volt
Na akkor kellett volna megnézni a hengert is
A hengerfejjel volt gond,volt rajta egy pici lik.Azt hengerfejes megcsinálta,szelepeket rendbe rakta,tömitések kilettek cserélve.És ugyanugy nincs kompresszio...
Nem lehet hogy falsol valahol?
Szia. Köszönöm,hogy írtál.Milyen koromoldót érdemes venni,van tipped?
A 4 bar annyira kevés hogy avval nem is menne, a 6 olyan hogy avval még megy de okádja a füstöt
Persze ha dugó vagy ilyesmi kopás miatt
Lehet, hogy el lett rakva a vezérlés.
Ha sehogy sem akarod széjjel szedetni, és tényleg csak a gyűrű van letapadva, javasolnám , hogy vegyél ilyen koromoldó szeleptisztító szert, aztán gyertya ki, és öntsd a hengerbe vagy 20 cm3-t és gyújtás nélkül forgasd körbe párszor aztán hagyd alsó holtponton a dugattyút pár napig , felejtsd el. Ha szerencséd van , és ez a baja az feloldja . De ez a 4-es sűrítés nagyon gyenge. És én abban sem vagyok biztos, hogy ez esetleg nem karburátor probléma-e.
Sziasztok!
Abba szeretnék segítséget kérni,hogy a motoromba( Yamaha Virago XV 1100) a kettes hengerbe a kompresszió csak4!Szelepek felújítva hengerfej jó, ,be is indul a motor alapjáraton szépen jár,de ha húzom neki akkor ledadog puffog....Semmi csörgő zörgő hangja nincs!Mi lehet a baja? Esetleg a gyürü letapadt?Ha igen azt akkor lehet esetleg bontás nélkül orvosolni?
Segítséget előre is köszönöm
Balázs
Lüktet közben a fékkar? Ha igen akkor elgörbültek a féktárcsák, hullámosak.
Sziasztok 2008 as yamaha xmax 125 be belehet szerelni ugyanazon évjáratú 250 es motort ?
Sziasztok!
Kezem ügyébe került egy '95-ös Cagiva River 600-as. Elől teljes brembó fékrendszer található, és valami olyat tapasztaltam vele amit eddig egy motoron sem. Már lehelet finom fékezésnél is (valóban éppen csak hozzá érek a fékkarhoz) egy, a kerék fordulatszámával arányos "berregés" szerű hangot vélek felfedezni a fékkar irányából. Olyasmi hang mint amikor egy analóg Km-órán folyamatosan tekergeted a napi számlálót vissza felé.
Esetleg van valakinek ötlete mi okozhatja ezt a hangot?

Előre is köszi. Széles utat!
Aha. KB. CDI dobozzal kezdd. De tudod mit? Én így csinálnám. Strobe lámpa, majd kiforratlan, bumm nincs szikra, szkop a primer oldalon, bumm megszakad, szkop a jeladó oldalon, bumm fasza a jel. Bumm CDI a hibas. 10 perc kB.
Egyéb tapasztalat, megoldás ? gyertya, pipa, trafó, cdi, jeladó. kb ennyi?
Köszi! Igen, valóban le van festve. 34 ezer km van benne még elvileg nem igényli a szelep állítást, mert 40 ezernél írja. Ettől még lehet rossz. Kompressziónak is normálisnak kellene lenni ennyi km után most cseréltem gyertyát gondoltam is rá, hogy megmérem de elfelejtettem.
Azért itt is kopik minden én azért nem vetném el teljesen a pillangószelep beállítást. Más tud esetleg valami plusz infót? :)
Tudtommal a "durva beállítás" felejtős már ezeknél. Az gyárilag össze van lőve, le van festve. A szinkronba a by-pass csavarokkal lehet hozni. Lehet (amúgy alap) kéne nézni szelephézagot, és végnyomást a hengerekben a szinkron előtt. Mert ha nem zárnak a szelepek, vagy kevés a kompresszió akkor indokolt a túl nagy eltérés... ez a szerelőknek alap.
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a 2005-ös Yamaha R6-os (injektoros) hogyan kell beállítani a szinkront mert a manuál nekem nem egyértelmű vagy kihagynak belőle információkat ami a képzett szerelőknek alap de nekem nem.

Szóval igazából azt kellene tudnom, hogy megcsinálom a a durva beállítást a pillangó szelepek csavarjaival, és ami van a a fojtószelep házon minden hengerhez egy csavar (alapjárati keverék minőség állító csavar?) azzal meg még finomítani lehet rajta?
A manuál alapból csak ott írja a szinkron állítást de jelenleg olyan nagy az eltérés -0,14, -0,24, hogy azzal nem lehet beállítani.

Illetve szerviz menüben lévő CO menüt sem értem, hogy azt mi alapján kell beállítani? CO mérővel? Az esetleg az alapjárati befecskendezési mennyiséget állítaná?
Köszi!

Üdv!
Kösz a segítséget
Nem össze vissza pontosan a harmadik eltolást hagyta el mert szakadás volt , így 8000-nél vége volt ! Pedig a zékszer ott kezdett volna élni gondolhatod milyen szomorú voltam !
atyaég, nem semmi. szemügyre veszem. neked is furán szabályzott? össze vissza? szaggatva?