Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha csak a saját motorokról lenne szó :-)
Acélrudak: időközönként ki kell tisztítani a perselyeket és rudakat és én vékony műszerolajat használok kenésre.
Falsolásról annyit hogy a műszerolaj sem folyik át a perselyen, kvázi jó a tömítés
Szelep állítás: ugye ez nem komoly hogy ezzel a diagnosztikával alátámasztod hogy szükséges a szelephézag ellenőrzés vagy sem?
Kompresszió mérés: indikátor lehet, de minimum egy veszteség mérés ami elvárható a kompresszió mérés helyett. Bírom amikor 0.5-1 bar eltérések esetén következtetéseket vonnak le:-) (főleg indítási fordulatszám mérése nélkül)
Lehet nézegetni ezeket a grafikonokat, szépek, de igazából kevésbbé hasznosak, mint amennyi befektetéssel jár a műszer.
Mondom mégegyszer, injektoros gépeknél lehet értelme ha nincs CO mérő kéznél, hogy nagyjából meglegyen a beállítás.
Igazad van nekünk nem az, ha csak a saját motorokkal bohóckodunk...azért az 1100 gixernél jól jönnek a pontos értékek, mert annak jóval nagyobb a porlasztója, nincs poti fojtótengelyen, durvábban jár mint egy 1200 bandit, és elég kiábrándító vele alacsony fordulaton átvergődni, ha nincs finomra hangolva...
A carbtune-nal viszont fent áll a lehetősége a falsolásnak, hiszen az acélrudak, és a persely között szívhatnak levegőt... ami miatt lehet a szinkronkor jól muzsíkál, utána zárva a rendszert , meg más lesz...
Èn azt szeretem benne, hogy pont első körben elég csak rádugni a digit tesztert, és egyből látható a szinkron hibán kívül a falsolás, szelepzárási probléma...anélkül, hogy neki álltál volna kompressziót mérni, falsolást spray-vel detektálni, szelepet állítani...vagyis nem kell egy jól karbantartott motornál egyböl nekiesni, csak ha indokolt...
Az írtam: " nem egy feltétlenül rentábilis befektetés"
szelep nyitva maradás és falsra vannak más módszerek. Ezek amúgy is elérhetőek bármelyik motorszervizben és amúgy is kell használni.
Szóval nálam ez a kategória: "nice to have" :-)
Akkor most olcson elado?
(Addig keves az elonye meg nem falsol a porlaszto, vagy nem marad nyitva szelep stb...)
A carbtune alig mozdul ki pl egy gs 800 BMW vagy Kawasaki Vulcan 750- nel
Kivancsi voltam mit tud ez a digitalis szinkronteszter, vettem egyet de megmondom oszinten, rendben hogy injektorok eseteben van egy kis ertelme( bar egy CO meronek inkabb), de a carbtune (megfeleloen karbantartott!) egy fordulatszammerovel boven megoldja a problémákat.
Egyedul a recordalas ami elonye.
Magyarul szerintem nem egy feltetlenul rentabilis befektetes. Persze ez csak az en velemenyem
Üdv!
Hívd ezt a számot 06703525376
Ripca Kft.
Sziasztok!
Tud esetleg valaki yamaha virago xv 1100 bontott alkatrészeket,esetleg üzletet ahol lehet uj alkatrészeket venni?Legfőképp gyűrű kell,de érdekelne más alkatrész is.Segítséget előre is köszönöm.
Oké ! Várom a vidit , de aztán megszaglászni ám !
De,kosziiiiii.
itt nincs olyan színben?
http://www.conrad.hu/conrad.ph...
Ha nem megy kitalalok valamit.
25-50e közt lehet bontott kabelkoteget,venni is de nem akarnám ha nem muszáj.
beteszed az újat 2 hónap múlva használt lesz :)
nem lesz egyszerű találni. fekete, piros, barna, kék meg a zöld csíkos test aztán kb ennyi volt mindenhol esetleg fekete piros csíkkal mintha egy helyen lett volna ilyen "extra" variáció
Van egy komplett gastra kábelköteg abból szoktam szemezni de ehhez jó lenne új vezeték.
amikor vezeték kötegeket gyártottunk akkor a berner volt az egyetlen aki tudott hozni "kis" tételben
kb 30 boltot néztünk-kérdeztünk de senki sem akart a pár alapszínem kívül hozni
pedig 5-600 kilónyi kábel kellett összesen
esetleg autóbontó aztán viszel 3 sört hogy szeretnél pár méter vezetéket....
én régen a km óra spirál belső részeket hoztam így
Na ezaz,a többivel meg fel tudom akasztani magam.7 féle színből kéne venni 50 métereket.
a berner forgalmaz ezer féle színt csak úgy emlékszem 50m a minium rendelés
Srácok egy kérdés.Hol lehetne többféle meghatározott színű motorokhoz használt vezetéket venni?
A gugli nem a barátom,már kerestem.
Valami olyan hely kéne ahova bekocogok és kékfehér,világoskék satöbbi xy színből tudok pár métereket venni.
Van itthon mindenféle vezeték de nem szeretnék használt másféle színt bekötni.
Sziasztok!
Mitől lehet, hogy ha váltok néha vajpuhán megy néha pedig "recsegve".
ekecselek.
Olajcsere, gyertya, légszűrő mindig megvolt 6-7000 ezrenként de ez valahogy kimaradt nem éreztem szükségét anélkül is jól fordult a gép. :)
Ha már így alakult akkor majd csinálok róla egy videót hogy milyen a 9 éves 34 ezer km-es első teleszkóp olaj egy Yamaha R6-ba.
Nem tudom az enyembe miert 690 van gyanus a dolog
2007 vagy 2008-től van a 690
Kössz a tanacsokat mindenkinek remelem csak az akksi lesz de ha az nem akkor valami szakira bizom
Amugy a torzskonyvebe 690 van azert irtam meg nem reg vettem annyira nem ismerem a ktm eket.
Testvezeték szokott fellazulni, ha nem akkor 8.5V alá csökkent indítózáskor az akkufeszültsége. Akkut kell cserélni.
Ja, nincs 690 2004-ben, esetleg 640 , 660...

ini: Olcsó motor, indiai kábelköteggel. Ha minden patent lenne rajta, nem pár mill lenne az újkori ára. Az összes gyártó a KTM-re köpköd mert fillérért adják a rogyásig extrával felszerelt motorjaikat. Nem olyan extrák mint egy Husky eloxált szarokkal, hanem erősebb, mart cuccok, amik számítanak is...
az összes biztonsági biszbasz fasza rajta? csatlakozók, relék korrózió mentesek?
a 690est nem ismerem de van olyan motor ami csak a szikrát tiltja le az indítómotor forog
amúgy ezek a ktm motoroknak kritikán aluli vezetékelésük van nemrég műtöttem egy 500ast 4 éves motoron el volt korrodálva egy tűzősaru + a gyári vezetékkötegbe lazán betoldottak egy forrasztás nélküli zsugorcsöves módszerrel