Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem Kawasaki ZXR-nél volt ilyen jelenség , ott 8000-nél leszabályzottt . A hiba az volt hogy a gyujtás modul folyamatosan tolja el az előgyújtást és az utolsó eltolás egyszerűen elmaradt . Beázott a modul és a nyák lemez legalsó réz vezetője eloxidálódott és szakadás volt . szétszedtem , áthidalva beforrasztottam egy dióda lábat és jó is lett . A modul aljára fúrtam egy 2mm-es lukat hogy ne tudjon megállni víz benne ill. ne párásodjon a belseje . Soha nem volt többet gondom vele !
Lődd be 0,5 -re.
lesz cserére cdi. De trafó elvileg bármelyik 1hengeres motoré jó. Keresek rá másikat.
Volt olyan VFR aminél a 3. Henger 6000-nel a 4. Meg 8000 körül állt le. Gyújtás modul. CBR1000F meg kB 7000 környékén szabalyzott.
De lehetséges jeladó vagy trafó. Ha van ismerősöd akinek ugyanilyen motorja van akkor csere pár percre a gyújtást modul.
mondjuk a patakvíz nem tett jót a forró gyertyának :) kicserélem. csak az a baj, faszom kivan hogy annyi próbakört megyek már vele.
gyertyát megnézném másik motorba mit csinál, én jártam úgy hogy 3 újbóból 3 szar volt, különbüző helyről rendelve, igaz ekkor alig indult be
Üdv! Nem szokásom motor hibákról írni, a távgyógyításban sem hiszek. DE. Olyan gondom van amire egyedül nem jövök rá., 4T motornál, veszi a lapot, húz, mindaddig még el nem éri nagyobb fordulatszám tartományt( nincs rajta ford. mérő) ott elkezd kihagyni, leszabályoz, szaggat inkább nem pörög tovább. elváltok, kihúzatom és megint csak fenn áll a jelenség. Karburátor volt állítva, de teljesen gyári. az üzemanyag szint is megfelelő, az lett álligatva. túlfolyó benzincsőben van mindig egy pár csepp, de ha állítok a szinten akkor elfogy a kaja és lehörög nem töltődik utána elég. Tehát most be van lőve a szint is. Rázós helyeken, hegynek le föl, szokott lenni a csőben benzin.
Lehetséges hogy a jeladó megmelegszik ? vagy a CDI hibás? Mindig, elsőre indul, szép alapjárat, nem hagy ki. Veszi a fordulatot mindaddig még el nem kezd szaggatni. Gyertya újszerű, trafó, jeladó, CDI,. ezek lehetnek. Látott már valakik ilyen jelenséget? Nem szeretném sorba mindet újra kicserélni. Köszönöm. Illetve megnézem még hogy menet közben szaggatás idejében ha kuplungot behúzom tovább pörög -e a motor. Ezt nem néztem,. mert akkor nem szikra baj... eléggé bosszant. 1henger 4T, de hallom hogy még többet kellene pörögnie,. 6.ban is vége felé egyenetlenül, szabályoz-,na.. kb.
NGK BR9EG
3230 stock number
0.024 coll ban. Számold át.
Üdv sos 1996 os Honda CR125 gyári gyertyahézag értéke?????
Köszi a visszajelzést.
Amúgy szép bontott váltóval lehet olcsóbban kijöttél volna ebből a beavatkozásból, nem?! 200 euró egy fogaskerékpár, plusz a tolóvilla, és akkor lehet a a kukactengely is kapott...de szerintem ebből már van szép bontott komplett váltó. Gondolom lehetett volna válogatni...még ha a kuplungkosarat (ha tényleg típusbetegség) újat rendelsz is. Bár itt is lehet inkább egy normális felújítás lett volna a célravezető, mert akkor a gyári ugyan azzal a lendülettel fog kifeküdni. ( A SV 1000-nél olvastam ilyen megmunkált, megerősített kuplungkosárról, mivel a gyári "pikk-pakk kifekszik")
...csak hangosan gondolkodtam...
Igazad volt.
Hali!
Tolóvilla elhajlott,ez elnyomta az 5-6 fogaskerékpárokat.(kuka)
Plusz kuplungkosár szegecsei lazultak,olajpumpa úgy néz ki mint,amit csiszolópapírral simogattak.(Szintén kuka)
Nagyjából ennyi.
Alkatrészek (gyári) megrendelve.
Blokk vissza ha megjönnek az alkatrészek.
Oszinten szolva nekem nincs PC muszerem de nagyon szeretnem kiprobalni. Ami van az higanyos es van egy uj digitalis ami mar mutatja a szelepek zarasat nyitasat. Eleg erzekeny igy viszonylag kicsi elterest is mutat. Nincs memoriaja igy csak meresre alaklmas. Ugy 5-6 meresenkent kalibralom azaz ossze kell hangolni a senzorokat hogy tenyleg a valos erteket mutasson. Egyszer jol becsapott mert lemerult az akkuja, ossze vissza jart a motor majd egy jo kalibralas utan mar jo lett. A masik hogy hiaba a sok injectoros motor jo ha 1 szinkront csinalok 1 evben. Viszont karburatoros motort annal tobbet csinalok. Es ugy vezermulanc csere sincs. Talan 2-3-at csinaltam a 15 ev alatt. Termeszetesen vezermulancfeszitot rengeteget csereltem. Es mondom itt egesz evben nagy a hajtas.
Szal szeretnem kiprobalni a PC-s megoldast lehet veszek egyet, talan a vevok is jobban ertekelik majd, ki tudja. Mindenesetre amiket idaig csinaltam azok mind jok lettek es a vevok nagyon halasak.
egy inyektorosnak neki meni .....? órásal ? golyosal vagy bármivel ami nem pc ... BÁTORSÁG ..nem Jozsi ? rohat nagy rutin kell hozá .. régen csináltam én is cartubéval inyektorosat ... .... ma meg csinálom vele .. rá teszem a pc és még tudok igazitani rajta ...
oszi vegyél egyet .. se a higanyos se a golyos se a vas oszlopos se ... se se az órás nem látja a karbisnál a pilot csavarokat az inyektorosnál a bipass szelepeket ........... szoval

az ilyen golyos , higanyos, cartube stb csak kb 90 % ra állitja be a motort ..

szevasz tasi
Oh akkor nem injectorokat szinkronizalsz, hanem throttle body-t. Így már ertem.
Nekem ilyenem van http://www.carbtune.com/
Nekem teljesen megfelel, és sokkal jobb a régi órásnál.
Nem ismered ezt a cuccot?: http://probike.co.uk/it060008.htm évek óta használjuk, kicsit jobb mint a többi.
http://youtu.be/AvK-5aQuhNs

Lényegében a higanyos, golyós, folyadékos, órás teszter "digitális változata. Szelepek állapotára is lehet következtetni, de ezt a Sanyi jobban tudja. :)
Ez mi is akar lenni? Injectorokat hogy hogy lehet szinkronizálni? Mit mersz? Bocs de nem értem azért kerdem.
A kipuff szeleped kissé enged.
http://youtu.be/qo-9yljC6Mg

Nincs még kész, de nem lesz rossz. Ja és eddig 3000 ft-ba van összesen :)
Mondtam neki hogy jó ez. A feszítője ki lett pucolva akkor és jobb lett. Viszont most jó a feszítő is.

Köszi!
SZia

Ez a gsxr blokk ilyen... a feszítő rugó gyengesége okozza, hidegen kicsit csörgősebb. kicseréled a rugót, kb 1500km és uilyen lesz. nyugtasd meg a haverodat, nincs baj
Sziasztok!
Van egy haverom akinek 2007-es GSR600-asa van, nem rég vette. Amikor megvette elvitte szervizbe, mert hidegen olyan lánc csörgő hangja van a vezérműlánc oldalán. Melegen elhalkul teljesen.
Szelephézagokat ellenőriztek, vezérműláncra azt mondták jó nem kell cserélni. Feszítő tisztítva lett, feszítő alig van kint.
A szervizben azt mondták ez ilyen motor.

Tényleg ilyen hangos a vezérlése hidegen, vagy csak nem akartak foglalkozni vele Yamaha szervizben?

Köszönöm!