Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

http://totalbike.hu/technika/motordoktor/doki061207/
Sziasztok! tényleg, mi a szerepe, hogy két gázbowden van?
Örülök, hogy sikerült!!
A karbinál, ahova be kell tenni a bowden állítható részét, el volt hajolva egy kicsit és nem vezette meg rendesen a bowdent. Ferdén állt és mindig ki akarta vezetni abból a kis sínből. Visszahajtottam, hogy jól álljon és jó is lett.
Állítsd be!
Igen,,,érdekesen működik nem ugy mint régebben,,mindez egy 200 km-es csavi után jött elő,,a bowden fel volt lazulva,,visszaállitottam,,de még mindíg tul nagy a holtjáték....
a féknyereg felfogatásnak passzolni kell!! a telókon!! nekem van 17" os CBR 600 kerék 88-as a motor.Piros felnik.
Valamiért szerintem mégsem emel ki a kuplungod rendesen.
Üdv! Kis infó kéne hátha találkozott valaki már a szituval... Felkeményedett a váltóm,,olaj van,,nem eszi,,,a kuplung bowdenen már nem tudok spanolni sajna,,,kiemelni kiemel.Visszaváltásoknál nagyon kemény a váltó,,és az ürest is nehéz berakni.. valami tipp?? ZX9R
És mi volt a baj?
Megoldódott a bowden probléma. Köszi mindenkinek a segítséget!
Lehet, én nem kenem...
Van már száraz kenőanyag teflonos vagy grafitos is. :)
Ha bezsírozták a gázmarkolat belsejét, akkor is meg tud tapadni, aztán nem húzza vissza.
Ugyanezen a motoron ha túl feszesre állítottan a visszahúzó bowdent akkor szorult. A kormányvégsúly is meg tudja fogni a markolat gumiját, az enyémben is 1 szálas volt megvételkor.
Mind a kettő húzó. :) ha a bovden könnyen jár nézd meg jól vezetted-e el, és a rugó milyen állapotban van.
Üdv!
Van egy Honda VF500F motorkerékpárom. Sajnos akkoriban divat volt ez az elől 16" kerék, hátul 18".
Ha én szeretném lecserélni őket, hogy elől-hátul 17"-es legyen, akkor miket kellene pontosan cserélnem?
Mert gondolom nem elég, hogy nézek bontottan két 17"-es kereket felgumizva, meg fékkel felszerelve, aztán csak berakom a helyére. Vagy igen?
Ejjha, ez még nekem is jól jött. Köszönjük a linket!
Szerintem ezt csak Tihanyi Tamás tudja neked megmondani, mert egy "szorulást" csak ő tud kitapintani, távolról :) Hívd fel, biztos van rálátása a műszaki dolgokra :)
Üdv.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ma kicseréltem a gázbowdent a motoromon. A húzó már elég szar állapotban volt, a tolót meg valaki már kiszedte belőle. Szóval kicseréltem egy zsír újra, bekötöttem mind a kettőt. Most viszont az a probléma, hogy nem ugrik vissza a gázkar, hanem ott marad, ahol éppen hagytam. ( Gondolom, ezért szedték ki belőle a toló bowdent.) Mi lehet a baj és hogy lehetne orvosolni? 99-es R1
Köszönöm
Köszi az infót.
Sziasztok.Van egy 94-es cbr 600-om az első telóolajat szeretném cserélni .Az olaj mennyisége érdekelne száranként?
Gyilkolhatod orbaszájba 37262663738km en át ha megfelelő időben a megfelelő alkatrészek kivannak cserélve és karban van tartva. Nem mikrohullámú sütő hogy a jótállás lejártáig él :D
Hallottam olyant, aki többet elment vele, de messziről jött ember azt mond amit akar :)