Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak akkor folyik, ha jár a motor.
Esetleg magában a tűszelepben van valami kosz, ami nem engedi, hogy lezárjon. Találkoztam ilyen motorossal, 30 km-en kihasznált egy tank benzint mert az egyik karburátorból akadálytalanul folyt ki.
Ömlik a tankból a benzin az úszóházba, nehogy még felgyújtsd. Nem hiszem, hogy ennyire ne tudnád mi történik.
Más miatt nem csinálhatja? Mert O gyűrű is lett cserélve, és tisztítva lett a fészek+ beállítva az úszószint.
Erre magad is rájöhettél volna, hogy a tűszelep enged át. Így ne is járasd, mert a túl dús keverék nincsen a henger hasznára!!
Vidd szakemberhez.
Sziasztok!
Ha a súbertű mellett folydogál a benzin alapjáraton is, akkor mi a probléma? Az első hengernél látni. Úszómagasság állításra sem reagál.
Átenged a tűszelep? A hátsó hengerben őzbarna a gyertya, elöl fekete. A szinkron műszer elöl fele akkora értéket mutat vákuumra alapjáraton, de ekkorát állítani nem tudok.
SV650
Köszönöm!
sziasztok!Keresek 240-es 6 pontos féktárcsát.Akinek van kérem privátban jelezze!
Szia, egy karbi tisztítás és vákuumcső ellenőrzés megoldja , ha a gyertya jó (hőértékben is ) . Az autómata szivatósok amúgy is jó beállítást igényelnek ilyen hideg időben .
Nekem egyszer a trafón volt a saru megégve és nagyon hasonló hiba jelentkezett , hozzáteszem , amíg nem húztam le , nem látszott !
Sziasztok

Van egy kis 50ccm-es robogóm, tavaly vettem mentem vele pár km-t és utána leraktam a garázsba.
Gondoltam most eladom ne csak álljon ott,de az Istennek nem akar beindulni. Van benne üzemanyag,olaj, kiszedtem a karburátort kitisztítottam,de semmi. Egyedül akkor hajlandó pár másodpercre magához térni,ha leveszem a légszűrőt és közvetlen belefújok féktisztítóval a karburátorba.
Esetleg van ötletetek mit próbáljak még ki?
El tudok képzelni olyat, hogy pl. laza egy saru valamelyik elektronikán, fesszab . pl és emiatt túlmelegszik , a melegedés miatt a védelme letilt. Amikor lehűlt megint működik . Hátha!
Nem hinném, hogy a generátor a rossz. Vagyis remélem, hogy nem. 10perc "sötétség" után, simán beindul és nem lehet kiszámítani, hogy mikor áll le megint. Már rommá szedtem (más szerviz miatt is), de ha összeraktam, akkor rámérek beindított állapotban. Jó játék ez a hibakeresés...
Lehet ezen kell elindulni...
Lehet de nem biztos.
sajnos most nem tudom megnézni a blokkon, de nekem nagyon nem rémlik a helye, az összes netes képen manualban meg ott van a dekompresszor kallantyúja. valamiféle dekompresszornak kéne lennie rajta nem?
Előbb ez kimaradt: Ha a blokk rendben van akkor nem kell-szabad tizen- másodperceket indítózni. Az a 4 Ah-s akku nem arra van.
A dekompresszor helye megvan?
Ez is elképzelhető! Próbálj fotókat , esetleg "service manual"-t letölteni. No meg márkatársakat keress a keresőddel.
Ha a blokk rendben van akkor nem kell-szabad - indítózni. Én, ha régen ment a motor akkor az "engine stop" kapcsolót indításkor lekapcsolom, ráindítok ráhúzott szívatóval alapgázon egy 2 másodperceset, majd bekapcsolom, indítok és már dorombolnia is kell.
Elnézve a manualt, a berugóson volt dekompresszor. enyémen meg nem rémlik hogy lenne. lehet h itt van a kutya elásva valamerre?
Akkor az önindító megy vissza a szerelőhöz, hogy most már igazán csinálja meg rendesen. Mellesleg elég sok áramot felvesz a motor. a bika kábel szigetelésen keresztül is elég meleg, egy 10en másodperces probálkozás után.
A jelenség olyan mintha az önindítóban a 4 bronzkefe közül az egyik nem érintkezne! Nemrég javítottam egy ilyen önindítót, és a kefék cserélése után rendben működik.
forgalmi szerint 86 os, vázszám alapján meg a honda se tudta meg mondani milyen. a fogaskerék és a szabadonfutó jó. amikor már bemelegedett akkor az önindítónak az a fél fordulata is betudja indítani. csak hidegen kevés neki. az akksi amivel próbáltam az egy 12v 88ah s akksivolt, a sajátja egy 4ah s lenne. feszültség rajta meg 12.6 volt azthiszem
Ha beindul, az akkusaruknál mérd meg a feszültséget, 13,5V fölött illik lennie felkapcsolt lámpával. Ha alatta van, vagy a fesz. szabályzó, vagy a generátor rossz, vagy a kettő közötti kapcsolat(vezetékek, sarus csatlakozások).
Sziasztok.
Adott egy 2012-es Yamaha XC125E Vity robogó.
Menet közben, elkezd halványodni a műszerfal világítás és a lámpa, aztán leáll a motor és tök sötétség. Kulcs elfordításra se reagál, 5-10 perc múlva megint sikerül beindítani. Én feszültségszabályozóra tippelek, de ha van valakinek ötlete, hogy még mi okozhatja a gondot, azt szívesen veszem. Köszönöm!