Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak miattad írtam...
Már vártam a plázacicás beszólást.
Kedves Nagy ember!

Nagyon ügyes vagy!

Teljesen feleslegesen feszengsz itt! Már hozzászoktam!
Saját magad írtad, hogy nem írogatsz ide, honnan kéne tudni a szakmai szintedet!? Tettél fel képet, hogy lehetne látni meddig jutottál?
Miért esnék abba a hibába, hogy túlbecsülöm a kérdező képességeit? Nem egy olyan esetben adtam már tanácsot ha tetszik "lenezően" amikor az illető teljes mértékben meg volt róla győződve, hogy ért hozzá, tudja mit csinál, aztán minden volt csak pont a szakmai alapok hiányoznak. Ha vetted volna a fáradtságot, és plazacicás performansz-od helyett amit amúgy tízesre értékelek, meggyőzöl arról, hogy valóban teljesen képben vagy, akkor lehetett volna feljebb lépni és megfelelő tanácsot adni-kapni. Neked tetszik vagy nem, menő vagy nem, én így szoktam igen nagy hatásfokkal segíteni bárkinek. Nekiesnek úgy porlasztónak, szinkronizálásnak, fékbetétcserének, hogy fogalmuk sincs a működési elvről, csak van egy doboz szerszáma, meg 2 óra szabadideje. Furcsa paradoxon, de aki valóban ott van szakmailag, annak nem csak szerszámai, meg szerviz manuálja van, hanem pont ilyen esetekben amikor előtte kontárkodtak, vagy nem gyárilag van minden összeszerelve akkor is tud improvizálni, ez különbözteti meg azoktól akik csak alkatrészeket cserélgetnek.
Szóval neked lehet evidens a másik oldalról, hogy minden kötőelemet eltávolítottál, és megfelelőnek ítéled a szakmai felkészültséged, de érről az oldalról ebben a szituban NEKEM ez nem volt oly egyértelmű.
Nyilván ha mindent tudsz és eddig sem volt szükséged segítségre innen, akkor pl én jól megleszek nélküled. Főleg hogy ennyit írtál, csak azt felejtetted el idebiggyeszteni, hogy miként oldottad meg ezt a nagy feladatot, hogy tanulnának belőle az itt csak olvasgatók, és nem csak egy szájkarate lett volna belőle...
Remélem azzal , hogy megpróbáltál szakmai szintemre becsmérlően utalni, a lelki egyensúlyod is helyre állt. ("valami okos (Lehet olyan mint te!)")
Isten éltessen.
István
Szívesen, de szóra sem érdemes! Örülök, ha van olyan értelmes Ember aki a miértre is kíváncsi!
Köszi szépen!ok rákeresek.mértnem irtam elöbb négy hónapja itthon vagyok
Vigyázz az üzemanyag -szegényítéssel, mert érdekes következményei lehetnek, (szelepelégés pl gyertya elégés, öngyulladás , detonáló égés ) egy elszegényített keverék égésének. Ugyanis az üzemanyag amellett, hogy energiát ad hűt és ken is. Keress rá a neten és olvasgass, most be tudod hozni a lemaradást ha már lesérültél.
Üdv!van egy yamaha fzr 600 4jh-s motorikussan is kiváló motorom.tavaly tettem a benzin csövekre filteres szüröt.az lehetséges,hogy azmiatt nem megy többet 180-nál nemenged át annyi anyagot?tudom,kikelenne probálni szürö nélkül.csak,hogy az egyik kezem levan sérülvel.ha valaki tudna adni mástanácsot megköszönöm!
Ne add fel Attila!
Köszönöm a megjegyzést. Miből gondolod? Nem szoktam ide irkálni, most is csak egy kérdést tettem fel, de úgy látom itt ez a menő, érdemleges választ nem adok, csak beszólok. Nem ismersz, azt sem tudod ki vagyok, nem tudod van-e hozzá kellő szakértelmem, csak minősítesz. Képzeld ismerem a manuálokat, nem ma fogtam először villáskulcsot a kezembe. Azt is tudom, hogy van alulról is csavar, és kint is volt. Nem ez volt a kérdésem. Csupán arra voltam kíváncsi nincs -e valami bevált módszer a légolajosoknál ilyen esetekre. Valószínűleg valami okos (Lehet olyan mint te!) javította előttem, és tényleg összeragasztotta. De megoldottam, köszönöm, a többit is meg fogom oldani... és valószínűleg nem is kérek itt többé segítséget. Széles utat!
Vagy szénkefés vagy valami hézagolási probléma és melegen kissé megszorul az önindító relének ugyan mindegy hogy meleg a motor vagy nem
Az indítómotort nézzétek meg mindenek előtt. Lehet, hogy a 4 keféből már csak kettő elég hosszú!
Sziasztok! Triumphom nem indul melegen, olyan mintha lemerülne az akksim.
Kapott új akksit, de ha a venti ki be kapcsol, annyira meleg, akkor nem indul.
Mindaddig nem tudom beindítani amíg olyan 70 fok környékére le nem hül.
Bikázva indul forrón is. Indítómotor lenne? Relé? Valami tipp?
Köszi
Na hát a mai nap kipucoltam amit mondtál és jó lett Lecseréltem az olajat is és most voltam próba úton és nem akarom "elkiabálni" de úgy vette a sebességeket mint a vajat. Úgy hogy most reménykedem hogy a hétvégén is jó legyen. Köszönöm még egyszer a segítséget és kilométerekben gazdag szezont kívánok ;))
köpetkiller.... .
Jah csak ilyen "köpködésgátló".
Ha levett fedéllel húzogatod a fékkart akkor ez a típus képes "kiköpni" a folyadékot és ha nem lenne ott a fémlemez akkor kifröcskölne.
Hamá fék mindig is kiváncsi voltam hogy ez a fura fémlemez mi célt szolgál a a fék tartály alján?
Tudom láma kérdés de akkoris furdal az olthataltlan kíváncsiság.
Jólvan.
Én is sokszor megyek utána(pl molibdénes olaj a siklócsapágyak alá), de a féknél a tapasztalatom jobbnak bizonyul.
Erre jó példa volt nekem a barátom Hayabusa nyerge. Ő is szétszedte, féktisztítóval kimosta, majd fékfolyadékkal összerakta.
Akkor sem mozogtak szépen a dugattyúk. Aztán szétszedtem én neki, és evvel a cuccal raktam össze. Egyből rendben volt mind a 6 dugó mozgása.
Áh,azért nem szedem szét,4 éve ilyen,még ráér,valamikor ugyis darabokrakapom és szilikonnal rakom össze.
Érdekes hogy a honda manual,és a haynes manual is fékfolyadékot ír elő.
Én meg hajlamos vagyok követni,csak tapasztaltabbak.
De sztem az is megfelelhet hozzá. Ez a kék is az sztem.
De ha jársz felém adok egy kindertojásba szívesen neked.
Sima szilikonzszir nemjo?
Amugy nem szorul,csak hozzaer a tarcsahoz,hangot ad tolaskor.
Ilyennel.
A Brembo-ék meg a többi fékgyártók akkor miért nem avval szerelik össze?
Van erre egy szilikonpaszta, ami direkt erre van. És nagyon észrevehető a különbség. Régen én is fékfolyadékkal szereltem, és szorult is.
Amióta a hozzávaló pasztával csinálom, tökéletes.
Gepkonyv azt irja.
Szia! Nem ismerem azt a blokkot, de az internet azt mondja, hogy a lánckerék fölött a blokk tetején kell keresni. Nyitott gumicső van rajta.