Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudom mikori évjárat, de nem is találni csak berugósat:

http://www.cmsnl.com/honda-xl2...
Az önindító általában egy áttételen , és egy szabadonfutón keresztül hajtja meg a főtengelyt... ezeket kéne megnézni, hogy nincs e megkopva, kikopva, elgörbülve, eltörve...(feltéve, hogy a aksi, nem valami cellazárlatos 10 voltos pusztulat volt...)
Itt van hozzá doksi...
http://www.manualedereparatie....
Ha tolásra beindul, akkor önindítóval is el kellene indulnia.
Messze laksz Badacsonytól?
Hello

Van egy xl 200 asom ami tolásra indul, de az önindító nem tudja rendesen megforgatni a motort, mintha minden fél fordulatnál elakadna.
Az önindító "elvileg" jó mert egy önindító szerelőhöz elvittem. Rossz szelephézaggal vagy valami okozhat ilyen hibát vagy merre keressem a hiba forrását? Akksi amivel indítottam az egy nagy autóakksi volt ami fel volt töltve.
Az a baj ,hogy a gyengébb minőségűek idővel porladnak .
Olcsó és van neki felülete!
Hááá mi ?! Mondom én hogy univerzális segédanyag !
Jó az , ha jó olajos! A kerti traktor légszűrőjében is olyan van láncolajat adok neki és tökéletes !
Úgy látszik ez a dörzsi univerzális motorszerelési segédanyag ! Én a GPZ 900 nyitott kipuffogójába toltam le hármat mindkettőbe műszaki elött . Ott aztán a mesterek hiába cibálták a gázt , az csak suttogott meg buflákolt fulladozott teli gázra , én meg nagy közönnyel figyeltem az igyekezetet , otthon aztán kicibáltam belőlük , szegény moci fellélegzett !
ez kb 74 mert a 08as fúró nem megy bele
de találtam a kacatok között egy valamilyent, felfúrtam 0.8 ra aztán avval meg kb jól megy
ma már nincs kedvem próbálni hosszútávon
más
láttatok már olyat hogy konyhai fémdörzsi van betömködve a légszűrúboxba?
mert én most igen.....az a légszűrőszivacs
mondom a kölöknek mákod van mert pont van itton egy szivacs felesleg ha kell beteszem, de neki ez a fém szar az isten
A kétütemű monnyon le !
Ne rííjjá má Zoli!
74-es , de nem jelent semmit , mert pont nem rég szoptam egyet , 74 volt rá írva aztán 30km/h max, meg folyt a benzin a kipuffogón . Mire végső elkeseredésemben kalibráltattam a fuvókát ami 85-90 körül volt ,valami nagytudású reszelővel tisztította vettem 70-est meg 60-ast , végül a 60-ast hagytam bent , tökéletes lett ! Az emberi faj ellensége aki a kétüteműt kitalálta !
Egy 50 es fekvő minarelli főfúvókája kb mennyi szokott lenni?
Gyári tuningmentes kivitel
Félgáz felé lehörög a dög.
Most 74 es van benne
Gyertyát sajnos nem lehet nézni mert ferdén tekerte be valami fakezű aztán nem lehet kitekerni
Jah mindenképp.A kormányhínár ugyis a szivem csücske.

Fiatalon inkább a mobilitás netovábbja az NDK gépipar 3 hengeres aszfaltszaggatója életbentartása úgy megutáltatta velem a szereléses történetet hogy hamar beleügrottam egy 82-es kadett D hekkelésébe.
Utána melót adott egy fiat tipo.
Ezekután 10 év gond nélküli autózás után jött ez a hülye dili a motorokkal.
Most nem fogok a kardomba dőlni hogy kimaradt a simson-riga-etz szopás.
A honda meg hát attól még hogy mosógépszerű steril cucc az angol beteghez képest az pont kiegészíti a motorbuzériámat.
Elvagyok vele.
Sziasztok! Van egy Honda CRE 50-esem. Elég hurka, megmértük a sűrítési végnyomást és 7bart produkált. Középen nem megy, csak 8e felett, de én meg nem szeretek úgy járni.
Valaki meg tudja mondani, hogy ezekben az AM6-os motorokban hány bar lenne a minimum? Köszönöm! :)
tudom mi lesz ! egy kirúgott villás chopper kormányhínárral kettesben 10000 visíttatva , hát igen nem vagyunk egyformák ....nekem már az oviban is egy motorolajosrongy volt a jelem
Nincs,de mivel nem születtem gépészeti ismeretekkel ilyen téren,és 24-éve volt mikor nem is túl jól oktatták a mezőgazdasági gépszerelést a középiskolában van mit tanulnom a motorokról.
Hál istennek tényleg csak az állásban tönkremenő alkatrészek pótlása volt meg.
Azonkívül van tervezet jövőre is vele.
Az titok.
a ciberével nincs túl sok gond, itt nálunk van volt pár ember aki falun belül nullásra koptatta a már kopottan vett gumit zéró majrécsík tíltás mindig mindenhol hogy julcsa a fejőnő is hallja a falu másik végén az istállóban hogy a nagy májer motorozik ....és a gép bírta még mindig megy
Sziasztok. Cross motorokon ami karbis van néha bekötve melegindító. Nekem endurón csak a helye van meg a keihin karbin, de nincs bekötve, de nem is ez a lényeg, csak nem ismerem a működését.. Havernak rmz 250-en nagyon nehezen indul ha már járt a motor. Rá van húzva a melegindító de akkor is nehezen kapja el. van amikor rá kell húzni a gázt 1-2x, hogy befecskendezzen 1 kis benyát és utána pár pöffenés és elindul. Kevés anyagot kap? Most lett benne nemrég cserélve 175-ről 178-ra a főfúvóka.
Vannak sokan akik ha hozzászólnak azt csak kulturálatlan lebecsmérlő módon tudják tenni miközben a nemtudásuk biztos talaján meg vannak győződve arról, hogy maguk messze mindenki felett állnak tudásban! ! Miközben erősen sok kívánni valót hagy az is maga után. Ráadásul humort sem értik, és még ki is kérik maguknak! Azonkívül soha senki nem beszélgetett velük kisgyerek korukban, örültek, ha a sarokban csendben meghúzódhattak . Pedig ha tanulnának akkor rájöhetnének mekkora kicsi is amit tudnak. De ez mindig is így volt! Mindig az üres kalász van a legmagasabban!
Amúgy elkezdtem a nem egy ilyen nagyívű epikus, alkatrészről alkatrészre összerakásos veteránozást,csak egy youngtimer géppel és az a tapasztalat hogy tényleg a végszükség esetén fogcsikorgatva érdemes csak fórumon kérdezni mert bár leszokóban vagyok róla de néha magam is dokumentáltam illetve kérdeztem,de a nagyformátumú mindent tudó fórumtársaktól tuti megkaptam a beszólásokat.
Szal inkább maradt a manual és a saját kútfő meg az internet tárháza.
Megtisztelő rám nézve.