Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Régi ismerős a szerelő aki csinálta, teljes takarítás lett csinálva a féknyergeknél. A túltöltésre nem tudok válaszolni, de meg fogom nézni.
A karmantyúk hornyaiból az esetleges oxidot, szennyeződést kitakarítottad?
Nincs túltöltve a főfékhegérnél a folyadék tartály? Van hova tágulnia a folyadéknak???
900-as Hornetban ősszel cserlétettem az első fékben karmantyú szettet, mert már nehezen húzta vissza a dugattyúkat a régi és emiatt surrogott a fék, meg egyenetlenül is kopott a betét. Múlt héten mentem vele és 1-2 közvetlenül egymás után következő nagyobb tempós fékezés és utána újra gyorsítás után úgy felmelegedett !menet közben!, hogy meg kellett állnom, mert elkezdte befogni a kereket egyre jobban, normál haladás mellett. Miután visszahült, elengedte a tárcsát és tudtam tovább menni. Ez micsoda? Nem túl bizalomgerjesztő.
Én elötte a mérőpontra felcsavarnák egy órát , mert az olajgombára nem jellemző hogy téli álláaában behal .
Uj olaj s szürö van benne , kibányásztam a gombát... hétfön veszek ujjat
Pl mint a 9-es tétel, olyan csavarok is vannak a hengerfej és hengersor rögzitésére...
http://www.partzilla.com/parts...

(((Lehet nálad sem legjobb kezekben van...)))
http://www.manualedereparatie....
Amiket elmondtál annak alapján egy cseppet nem irigyellek! Remélem azért nagy baj nem lesz.
Elvileg kint, de holnap átnézem még egyszer, alul felül, mindenütt, fáradt is voltam már, lehet elnéztem valamit, meg nem is láttam már rendesen. Majd próbálkozom a gumikalapáccsal. Valaki szerelte már előttem, valami ügyes. Mert minden csavar úgy meg volt tépve, mint az ökör. Nyomatékkulcs helyett valószínűleg vascsövet használt. Elrakta a vezérlést, stb, stb... Érdekes, hogy ennek ellenére viszonylag hibamentesen ment a motor, még a teljesítmény is meg volt, nem fogyasztott sokat, csak az alapjárat volt érdekes, nagyon nehéz volt beszabályozni, mostanra meg beégtek a szelepek... Nem tudom mi fog még várni. Az O gyűrűk cseréje helyett is a szilo volt a menő. A vezértengely csapágyak nem is a legszebbek, gyanítom, hogy még annak is lesz baj az olajzásával. Ezek után azt is elképzelem, hogy összeragasztotta valamivel...
Biztos minden csavar kint van ? pl. a zzr-ben alulról is van csavar ! Ha kint van , akkor csak gumikalapács , és összeszerelésnél én grafit spray-t használom !
Sziasztok. A következő problémába ütköztem. Bandit 1200 -es hengerfej leszerelése. Minden csavar kint van, de meg sem mozdul. Rá van égve kegyetlenül. Már ütögettem, amennyire lehetett, hogy ne tegyek benne kárt, de meg sem mozdul. Valakinek van -e valami használható ötlete, mi módon lehetne leszedni?
Nem mivel akkumulátoról megy a gyújtás és azzal hogy kiszeded az akksit megszakítod az áramkört amúgy meg nemigen kéne kiszedegetni menet közbe mert nem lesz hosszú életű a feszabályzó
Üdv!! SOS van nekem egy Polaris 525 ös quadom gyárilag KTM blokkos és az a kérdésem hogy akumlátor nélkül be indul tolásra?? mert olyan problémám adódót hogy amikor jár le veszem az aksiról a pozitív vezetéket és a quad le áll nem kéne járnia tovább töltésről????? előre is köszönöm a értelmes válaszokat
olaj nem régi benne?
Ha sokat futott fel tud hígulni és akkor nem lesz alapjárat környékén nyomás.
Én először egy olajcserét próbálnék meg, főleg, ha amúgy is kell
Szia! Szerintem remélhetőleg csak a gomba hibásodott meg! Reménykedem legalább is!!
Nem került benzin az olajba a téli állás alatt ?
Meg kell mér(et)ni a tényleges olajnyomást műszerrel. Jó esetben csak az olajnyomás gombád lesz cserés, rossz esetben tényleg elégtelen a kenésed. Na, ez utóbbi zsebbe nyúlós lenne...
Üdv! Érdeklődnék, hogy van e ötletetek a problémámra ami a következő. Moto Guzzi Nevada 750 utolsó karburátoros 2003, Téli álom utáni első indítás után alapjárat környékén 1000-1500 fordulaton olajlámpa világít majd 1500-as fordulat felet elalszik, (Olajszint jó benne) melegen is ezt csinálja és oldaltámaszon is. Válaszokat előre is köszönöm.
Az én öreg 30-éves Honda CBX 750-es motoromban a tűszelep -gumi- mind a négy és tökéletes a tartalék karburátorsoron is!
Jó estét!

Ezt a hozzászólást a kymco topikban leltem, szerintem olvasd el :

Sziasztok!
Kis kálváriát szeretnék megosztani,hátha segitségül szolgál valakinek.
Kymco Agility 50 robogómat tavaly tavasszal vettem,5000 km el,motorja mindig egy rugásra indult.Tulhajtva nemigen lett,de melegben is használva volt.kb ujabb 2000 km után kezdett rosszul indulni,leállni indítás után-és mindig rosszabb lett.A szívószelep is nagyon kopott,állandóan eltünt a szelephézag,a rugó ahogy mindig huzta beljebb a szelepet az ülésre.Kétszer is utánállitottam,na azután kissé javult.De őszre teljesen elhalt,nem lehetett inditani,egyszer indult pár fordulatra,de mindjárt le is állt.
Hozzáértők javaslatára hengerfejet lecseréltem ujra,a régiben meg kicseréltem a szivószelepet-igy az tartalékba maradt.Nem lett jó a motor.Henger-dugattyucsere-az alsó gyürünél 2 mm es hézag volt a végek között.A motor kis állás után elindult,pár óra után nem. Na vákumcsapcsere-mivel közben az is meghibásodott,állandóan átengedett.A motor nem lett jó.Utoljára porlasztó szétdönt-tisztit,a motor szépen megy,indul állás után is.Egészen egy napig.Utánna megtankoltam-onnantól vége.Kivett porlasztónál tűszelep működés ellenőrizve-tölcsér 2 méter magasról-benzinszint nézve-olyan 20 centi magasról még nem,de utánna átengedett a tűszelep.A tele tanknál ezek szerint márt tulfolyt a benzin és ezért fulladt le ahogy a motor elkezdett járni szinte azonnal,nem moltorhiba miatt. Az tűszelepülés azt mondták javithatatlan-igy uj porlasztó-beszerel,a jelenség ugyanaz,csak hoszabb idő alatt.Tehát ha el is indult,akkor lefulladt.
Kezdtem pipa lenni.
A barátom talált az ócskapiacon egy kidobott 4T porlasztót,megvette nekem,valami honda blokkon volt.A szivótorok és a légszürő felőli méret ugyanaz volt,mint az agilityé.Szétszedni is csak ketten tudtuk a berágódott csavarok miatt.Belűl a ház alaktrészein kivált sószerű anyagok,a fémrészeken ,subertűn rozsda,stb.De a suber-ami 16 mm es,az agiliti 18 mm sével szemben-a gumimembránja olyan volt mintha gyárból jött volna,tökéletesen illeszkedő.Na az egészet apró darabokban beletettem egy napra WD 40 oldatba-ezt mindig gyüjtöttem üvegben,ha kifogyott mindig felbontottam a dobozt és egy fél decit mindig ki tudtam önteni.Lassan már liternél tartok a WD 40 ből.Ujabban nem is veszek,csak ezt kenem,csöpögtetem ha kell.
Másnap összeraktam, levegővel át lett fuvatva,a tüszelepét kicseréltem,mert a rozsda elmarta,valamint a fő és az alapfordulati fuvókát is,(80 -fő,33 alap)mert azok az enyészeté lettek.Még jó hogy kijöttek.A többi jónak tűnt,gyorsitó is működött már,a furatok kitisztultak
Ezután barátommal beraktuk a motorba-nem sok bizodalmam volt.!
DE pár rugás után a motor elindult ,kis fordulatbeállitgatás után elég stabilan járt.Na ez két napja volt,azóta a motorral nincs gond,indul,egyre stabilabb a fordulat-dehát természetesen még most járódik majd.
GYŐZELEM! talán???
Nem tudtam mindjárt ezzel kezdeni???
Mai nap mindkét rossz tüszelepülésű porlasztót szétszedtem,mert mindenki akit kérdeztem azt mondta,hogy javithatatlan a tűszelep ülése.minden mindegy alapon fogtam a fokrémet,betömtem a réz tüszelepülésbe,majd a tűszelepet behelyezve,annak végét -kb 2 mm lóg ki--műszerészfogóval megfogva kissé rányomva próbáltam felcsiszolni az ülést.Olyan 10 x forgattam félg oda-vissza.Kimosás-összeszerelés,tölcséres benzincső 2 méter magasról---és az ülés jó lett,akárhogy ráztam,stb,stabilan lezárt,nem folyt túl.Két óráig rajt volt a benzin,de semmi nem fogyott.Ugyhogy vérszemet kapva az utolsó porlasztó ülését is felcsiszoltam-abba egy javitókészlet tüszelepe került-kimostam,összeraktam,majd áttettem rá a terhelő benzincsövet ,ez is teljesen zárt,de csak egy óráig hagytam rajt.Most van két porlasztóm,amik majd próbára várnak.
Hát kissé hosszura sikerült de a motorszerelési ismereteimet kissé kibővitettem-gondolhatjátok.
Nagyon sajnáltam volna ha alkatrészként végzi a motorom,mivel a városban nagyon szeretek az Agilityvel közlekedni-a Kymco ZX Feverem nagyon gyors a városi közlekedéshez.
Annyi a bibi most hogy a suberhenger 16 mm átmérőjű a fenn lévő porlasztóban,a gyári 18 mm hez képest.Ez okozhat problémát?
Köszönöm hogy elolvastátok!
No igen
Általában az a baj, hogy karburátorhoz úgy kellene nyúlni, hogy az egy roppant finom műszer! Precíz szerszámokkal, és finoman. Csak erre nem mindenki képes , és nem lehet távban javítani. Legfeljebb találgatni.
Köszike a gyors válaszokat az alapjárati fúvóka 35 ös én olyan 36-38 körülit mértem , a főfúvókát holnap megnézem. Másik észrevételem az volt ha teljesen kitekerem a levegő csavart és a helyén tartom akkor is szépen jár a motor.. holnap csinálok pár képet , esetleg vidit is..
De az alapjárati rendszerhez ha ki is van kopva a főfúvóka nincs hatással az alapjárati rendszerre feltéve ha a helyén van és nincs kitekeredve de mivel írta, hogy szét lett szedve kitakarítva gondolom akkor meg lett húzva minden
Azaz akarom mondani az alapjárati levegő csavar van betekerve teljesen
pl: Kilazult, vagy szarrá van koptatva a furata a főfúvókának.