Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Le tudod próbálni a kiszerelt keréken , egy menetes szárral tépd meg a csapágyak belselyét megfelelő nagyságú alátéttel , ha így szorul , be sem kell tenned !
akkor nincsenek a csapágyak a helyükön , vagy a belső távtartó már meg van nyomorgatva , ergó rövidebb a kelleténél . Mérd meg a donor kerékben lévő távtartót !
Majd írd meg, mi maradt ki??!!
még a belső távtartóra gondolok,,,,hátha az a bűnös,,,
Higgadj le igyál egy felest és utána szerelj mert a felindulásodban megint elbaszol valamit!
megvan! olyat produkál,amikor huzom meg a tengely anyát,minnél erősebben van összehuzva annál jobban szorul...
én is erre gondolnák , ha a kerék szorul , semmi kép ne menjél vele ! Mérjetek mindent , a csapágyak távolságát , a belső távtartót , mindent ! Nem szorulhat még nyomatékkal lehúzva sem !
Pedig annak olyan könnyen kell forogni, hogy a légy súlya is megforgatja. nem lehet, hogy az "úszó féknyereg" nem úszik??
Tudom,,ezért mondom hogy valami nem jó,,,olyan sok alkatrész nincs benne hogy összegabalyodjon az ember....Van egy donor motorom,,azt szétszedem és megnézem ,,ha én csesztem el valamit akko megérdemlem az ideget,,,,
Na ugye!!!
Tavtarto a ket csapagy kozott? Megvan? Hossza rendben? Nem roppantotta mar ossze valaki? Esetleg a "szerelo"? Feknyergek nelkul is szorul?
Minden benne van,,fordítva se lehet beletenni semmit mert akkor nem fér be a villába...
Olyan pedig nincs, hogy "majd bejáródik" !!!
Ugyan ilyen mostoha sorsa van a hátsó lengőnek meg a hátsó telónak is ! Mindkettőt daraboltam a télen , és eszméletlen jó lett a hátulja a mozdonynak . A hasán fordítva is rezzenéstelen , mint lejjebb írtam a 180-as kipipálva !
Az ujjakat is + bezsíroztuk,,,,porvédő kipattint,,zsír bele,,porvédő vissza.....
Kimaradt egy távtartó pl.
Szét volt törve az egyik mikor hazahozatal után belenéztem,,csere,,azonos számú! 6303-as.összerak,,kerék szorul /szerelő:"majd bejáródik" ,,valami nem jó,,össze is tört,,,ujra szét,,,másik bele összerak,,ugyanugy szorul!!! Valakinek ötlete?? Már az idegeimre megy..
Pedig télen igen sok embernek lenne helye ideje , és tudása, hogy az ilyen apró munkákat megtudja csinálni! és akkor nem fordulhat elő, hogy egy kanyarban 140-nél az egyik csapágy tönkremenetele miatt elszáll a delikvens! A kereszt az út mellett nem sokat ér!!
Sok sikert hozzá ! Ilyen ostobaságokban abszolút nem vagyok partner , főleg közúton , még meg is állok , szívesen elengedlek hogy hátra dőlhess ! Nem leszek én ez által sem jobb sem rosszabb motoros !
Persze hogy le lehet donteni peremig, de lehet hogy kikerullek kivulrol ugy hogy van majrem.

Technikatol is fugg ez...
Igen akkor már nem kell zsírozni , elötte kéne , de senki nem gondol rájuk , pedig mikor a szimeringek már beengedik mosáskor vagy esőbe a vízet , a csapágy hiába zárt a víz megtalálja az utat a golyóig , a zsír kikenődik , a golyók meg futnak a vízen , egy darabig , aztán a rozsda miatt elkezdenek kopni ekkor már egy idő után lóg a csapágy , tehát csere !
Szóval szerintem elég mostoha sorsuk van szegényeknek , pedig a néhány forintos szimering cserével és zsírzással sokáig életben tarthatók ! Gondolkodjon el mindenki , hogy mikor nézte meg a kerékcsapágyait , és zsírozta le , és mint lejjebb írta a rider hogy darabokra törik , ne éppen 200-nál lapjára tett vasnál szólja el magát !
Ja és a majrécsík mániásoknak üzenem , hogy vasárnap lődörögtünk egyet egy zzr1400-al meg egy Busával , rövid idő alatt kimotoroztam a 180-ast bal szélétől a jobb széléig tehát majrécsík zéró , és mégse érzem úgy hogy kevésbé motoroznak jól a barátaim a nagy vasakkal ! Csak eszembe jutott hogy van aki ilyen baromságokból méri le a tudást ! Na én meghajtogattam jobbra balra , lent volt a dainese koptatója az aszfalton , és akkor most mi van , hátra dőlhetek ? Nagy baromság az egész majrécsíkos ostobaság ! A lényeg hogy onnan fel is álljon a vas és ne úgy hogy mellette állsz jobb esetbe !
A szétment golyókosaras , golyóhiányos , vagy lógó csapágy sajnos cserére szorul.
Azért érdekelne milyen csapágy volt , mert a gyári gumis zárt japán még golyóhiányosan sem törik szét ! Valahol pár oldallal hátrább pont írtam hogy sokan azonnal csapágyat cserélnek , pedig kiválóan zsírozható a gyári többször is , és az új lehet szarabb mint amit rossznak vél a rider !