Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Rendbe,,köszi!!
ez nem tipp
csináltam már ilyet egy xt kerékkel
simán kijött
Van műhelyes ism,,köszi Sandorr!!
Szerezz belső csapágykihúzót, igaz a külső házhoz már elég nagy kell, de ha van gépműhelyes vagy tgk szerelő ismerősöd akkor azoknak talán van akkora.
köszi,,az a baj hogy 1-2 golyo is összetört,,,pontosan nem toom mennyi van benne,,,de megnézem.Köszi a tippet!!!
örni-ütni
a belső gyűrű megvan?
ha igen akkor szedj össze pár golyót 4-5 elég lesz tedd be a csapágyba(egy kis zsírral lehet fixálni) oszlasd el kb egyenletesen és utána ki tudod örni a belső gyűrűvel
Jótanácsot kérnék! Nem akarom kókányolni,barmolni! A hátsó kerékbe összetört a csapágy,és persze a külső gyűrű be van szorulva ahogy kell,a belseje kijött.Hogy tudom kivarázsolni? Kiütni nem lehet a másik oldal felől.CBR 600F hátsó kerékről van szó.
Végree
Na végre ,örülök, hogy megvan a hiba!!! Azért egy szerviz manualban megnézhetted volna a fúvóka méretet előbb is! Gondolom kínai gyártmányú az a fúvóka-! De türelem motort terem!
Na srácok!
Úgy néz ki véget ért a szopó roller.
Annyi baja volt, hogy a karbi a kettő ötvenes alkatrészeivel volt össze rakva. Valószínűleg a vételre dobták össze.
Blokknak semmi baja. Gyújtásnak sem.
Viszont valami miatt a hivatalos leírásokban is a 120-as főfúvóka szerepel, a kisipari utángyártottra is ez volt írva de az szemre is nagyobb.
Szóval be le lett szerelve egy 90-es fűfúvóka és már megy is kipörög. Még picit így is sokat kap, de majd idővel beállítom.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Hiába jó a szimeringed ha üt a főtengely/kopott a csapágyazás.
Köszönöm a válaszokat!!
Taschner ! Ez a nagyság átka ! Hát még ha nyílt nap is lenne a taschner műveknél ?! De komolyan ha lesz én szívesen rontanám ott a levegőt , akár sorba is állnék !
Még nem olvastam Taschner hozzászólását , és mindjárt az ő videója jutott eszembe , aztán tovább olvasva látom már linkelte is ! Szerintem is szarul rakták be a szelep ékeket ! Bizony én végigverem őket kalapáccsal / finoman rá kell koppintani mikor már benn a rugó / , és ha nincs a helyén kiköpi az éket , ha bent maradnak , biztos lehetsz benne hogy a helyén marad és nem fog kifordulni a helyéről és összetörni a lapkát !
egy két gondolat .... napi szinten kapok üzeneteket ,,, hogy tasi milyen olajat ..... tasi miért kel cserélni a fék folyadékot .. tasi menyire huzzam meg a láncott stb .. stb... nem rossz indulat .. egyszerüen nincs már erre energiánk ,,, iszonyu menyiséget javitunk ....
és mint mindenkinek meg irtam nem tudakozó vagyok hanem szerviz .. köszönöm a megértést üdv tasi
de azzzé össze hefteltem .. a karbi szét mokolva .. ette a vizet ,,, 6 db szelep sétált .. hengerek 9 ,9.2 8.4 .8 a 13.5 helyet ... és azota megy

https://www.facebook.com/29970...
bocs
https://www.facebook.com/29970...

szoval a gép mühely szarul teszi vissza az ékeket ,, vagy a betolos modszerel rakják be és ki mozog fordulaton szét törik a valami hol meg fogja az ék hol a rugó ereje miatt hézag nélkül szaladgál a szelep
Szerintem igen. En erre gondolok. Ha a szelepek be voltak csiszolva hogy maradhatott ugyanaz a lapka? Valoszinu koszorultek a vastagsagat? Megvaltozott az anyagkemenyseg? Mondom, szetszedes utan tobbet tudsz.
A hengerfej volt műhelyben. Becsiszolták a szelepeket. A lapkák ezek voltak benne nem lett bántva. Előtte nem volt gondja. Lehet hogy szorul a szelep?
Meg nem lattam ilyet. Talan a szelep lemaradt egy kicsit majd a butyok titolta a helyerol a kovetkezo fordulatnal megtorte. Olajnyomasnak ehhez nem sok koze van mivel szort olajzasos. Hmmmm. Ujabb szetszedes es gondos vizsgalatot ajanlok.
Vagy a lapka nem gyari es (vagy) koszorult? Kemenysege magvaltozhatott?
sziasztok! MI lehet a hiba? Haverék összedobták a tt 350-et dugócsere után. A motor már ment azóta. Erre tegnap indítás után alapjáraton csattant egyet megállt. Lekapták a szelepfedelet és a hézagolólapka a dekónál darabokra tört. Látott már valaki ilyet? Olajnyomás volt rendesen minden tiszta olaj.. Mi lehet a hiba?
Jót szívsz evvel a géppel.
Segítenék, de így látatlanba elég nehéz összerakni a képet a fejemben róla.