Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy kérdés. Milyen műszerrel mérsz? Mert egyes digit műszerek nagyon meg tudna ám viccelni, főleg ha ilyen zavarokkal teli jelet mérsz. Ilyen esetben jól jöhet egy régi analóg deprez műszer, ami elég lomha a zavarjelekre. A világítás megy amikor mérsz? Ha ilyen nagy az ingadozás, akkor a világításon is látni kell. Ha a világítás stabil, akkor viszont hibás a mérés.
Gyári kép.
Sziasztok!

Kawasaki ZX6-r 1998 évjárat

1-4 henger felső holtponton van, a főtengelyen lévő jeladó rotor a képen látható állapotban. Szervizkönyv szerint 90 fokkal balra kellene lenni a nyílnak, illetve a hengerek számának.

Ez a tárcsa gyári vagy már valami módosított tuning lenne?
Teljesen jó és gyári.
FH020AA-t szerelek mindenre, ebbe még a kínai is jó.
A te motorodnál más gond is lehet, ezek még kéz melegek sem szoktak lenni.
Az FH012AB-k olyan rohadt melegek 5-6 perc után hogy kézzel nem fogod meg.
Bár a noname hasonló szarok meg 700 m-t birtak.
Ja, a generátor, ez kimaradt. Mert ha nekiállok valaminek, megnézem hogy az előtte lévő dolgok jók-e még. Te sem állsz neki úgy lapkázni, hogy rommá van törve a motor nem? Pedig lehetne, csak minek? :) Van annál nagyobb gond is :) :) :)
A 90% pont ezt jelenti, hogy igen, lehet rossz ha szemre jó :)
1. Az impulzus számok növekedése a forgórészben lévő mágnes töredezettsége miatt történik. Mérj meg egy vadi új sportmotorra, aminek az álló-forgó része nem változott, pl. VFR 800. 2003-as VFR 800-on mértem 21400 inpulzust 1000ms alatt alapjáraton. Ezen a motoron már nem volt töltés, minden melegedett, olvadtak a csatlakozók, de a töltés elenyésző volt 4500-5000-es fordulatszámon. Regulator már cserélve volt, csatlakozók cserélve lettek stb stb. 83.000Km volt benne.

Szintén, nem töltés miatt került ide egy 09-es VFR800. Ennyi év elteltével még nem változtattak semmit, a generátor alkatrészei és a regulator is ugyan az, mint 2002-ben. Ezen a motoron az alapjáratkor mért impulzusok száma 2240 1000ms alatt, töltött mint az új, 8000Km volt benne,

A mosfet gyorsabb mint a régi típusok, csak drága a gyártónak, ezért nem szerelik bele minden motorba a mai napig. Pl. premium motorokban mind ez van, S1000RR, 1200gs K50, K51, K52. R1, CBR stb... Ami FH-val kezdődik, az mind az.
Sokat beszereltem már, de akár melyiket teszteltem, a lehető legnagyobb terheléssel, egyik sem melegedett, tehát már csak a hatásfoka sokkal jobb mint a réginek.

Itt egy link, biztos csak hobbi miatt szeretnek forrasztani fél napot :)
https://www.google.hu/search?b...
"ha túl sok az impulzus akkor a gyári fesz szabályzó nem fogja utolérni az impulzusokat, ezért van hogy gázadáskor esik vissza a töltés, alapjáraton, vagy közel az alapjárathoz meg tökéletes"
-ezt a reszt nem ertem-
"Ebben az esetben szoktam javasolni hogy újítani kell egy mosfetes fesz szabályzóra"
-a hagyomanyos nem mosfet szabalyzo miert nem tudja ellatni a feladatat azaz mikor jobb valasztas?-
"Mielőtt bármihez hozzányúlnál vedd le a deknit és nézd meg milyen állapotban van a generátor, ne csak a külső felét nézd meg, vedd ki a dekniből és keress rajta égésnyomokat, ha nincs akkor 90% hogy annak semmi baja"
-Miert nem tudja szinte 99%-ban meghatarozni hogy a generator jo kiszedes nelkul? Avagy szemre szinte tokeletes generator lehet-e rossz?-
Sziasztok!
Elnézést, ha off, de az egyik ismerősömnek szüksége lenne magyar nyelvű, FJR 1300 (2006)-hoz való kezelési útmutatóra. Esetleg tudtok mondani valami forrást, ahonnan beszerezhető lenne? Köszönöm előre is! Üdv!
Szia

Nem csak az állórész lehet a ludas, ha túl sok az impulzus akkor a gyári fesz szabályzó nem fogja utolérni az impulzusokat, ezért van hogy gázadáskor esik vissza a töltés, alapjáraton, vagy közel az alapjárathoz meg tökéletes.
Ebben az esetben szoktam javasolni hogy újítani kell egy mosfetes fesz szabályzóra.
Mielőtt bármihez hozzányúlnál vedd le a deknit és nézd meg milyen állapotban van a generátor, ne csak a külső felét nézd meg, vedd ki a dekniből és keress rajta égésnyomokat, ha nincs akkor 90% hogy annak semmi baja.

Ne robbantsd fel, marhára füstölne :)
Sziasztok,

Fémtank javításban keresnék szakit. Akinek lenne ismerőse akinek jó szerszámai vannak, ügyes keze van kérem küldje el a számát privátban. Csak a lakatos munkát kellene megoldani.

Köszönöm!

Dávid
váltó oldali szimering is lehet.
Balos furo es hipp hopp kint van. Uj csavar a helyere.
Vagy a generatorod rossz vagy a fesszabalyzo. Ahhoz hogy kideritsd kelle tudni a pontos merest es akkor amikor rossz. Amikor jo akkor hiaba mersz akarmit becsap jol. Szal melegitsd fel a motort addig jaratsd amig elmegy a toltesed es akkor merj. Mindent. A meleg miatt mindketto meghibasodhat.
A fesszabalyzo ellanallas mereset pedig feleltsd el. Nem jutsz sehova es csak az idodet pazarlod.
Jónannna! Ez Te vagy!! Meg van a többi 85% !
Egy kicsi csavarhúzóval (beleütve) szoktam én is.
kinek kinek....... nekem mindig van pár készlet bitfej aztán ahogy kopik megy a kukába
Volt több ilyen csavarral is dolgom. Úgy csinálom, hogy a torx-átmérőt megmérem , és 0,5 mm-el kisebb fúróval belefúrok vagy 3 mm-re, majd beleütöm a torx-ot aztán egy mozdulattal közben lenyomva, kilazítom.
Ha a belevaló csavarhúzóval lazítanák akkor nem nyalná el a sarkát, és nem forogna el. De kinek lenne otthon 5- 6-8 db keresztcsavarhúzója?!
ez jó szopi művelet..... egyszer volt részem benne, türelem is kell hozzá nem kevés
érdemesebb inkább saválló csavart betenni a helyére mert az nem rohad be
amúgy a hiba mindig ott kezdődik hogy a csavar ph fejű és a pz csavarhúzóval tekergeti a nép aztán elmegy a sarka, utána meg megy az egész profil a levesbe
Jobb lenne , ha elvinnéd olyanhoz aki már csinált ilyet De ha mindenáron Te akarod akkor pl egy torx-fejnek nagyon óvatosan , nem mélyen előfúrni, majd a fejet beleütve az ütéstől már egyébként is kissé kilazult csavar simán kihajtható. de ehhez szerszám és gyakorlat nem ártana. Aztán süllyesztett fejű imbusz csavart t tenni helyette. Az alapból 8.8-as
A csavar , ha gyári, akkor sülyesztett. A furás a megoldás . Pontozóval gyengén megütni előtte , aztán 1,5 ős furóval hajrá.
1. Én meg fűrészlappal vágnék egy hornyot a csavar fejébe és így már egy sima csavarhúzóval is meg lehet próbálni kiszedni.
2. Ha az előző nem működik akkor egy jó minőségű fúróval lefúrnám a csavar fejét. Ekkor már le lehetne venni a fedelét, és nem barmolnád össze. Ha szerencséd van marad 2-3 mm a csavarból (ami kilóg) amit már meg tudsz fogni egy szorító fogóval.
Nem tudom! Én a helyedben, bár kevés a hely megpróbálnék tűreszelővel egy négyszöget csinálni és egy hetes vagy nyolcas kulcsot használva lelazítani!