Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!

Vettem olajat de sajnos nem jót rendeltem ezért nem tudom elhasználni. Motul 10W30 Ha valakinek ilyen kellene akkor hívjon fel és az árban megegyezünk, mert nem akarom kidobni. Pest megyében, Ráckevén lakok. 70/614-65-92
Ez egy jó ötlet. Úgy tettem a helyére ahogy volt. Nem tudom mi a helyes. A kuplung és a gyújtás oldalon is a tömör része nézett kifelé. Ez a helyes? A gyújtás oldal épp. Nem láttam semmi szivárgást. A kuplung oldalt, hogy tudnám ellenőrizni?
Hát a kisipari cuccokat már hajítom el. Mind szar volt. Most eredeti alkatrészekkel se pörög ki.
Jaja tipikus kisipari fos. Én is amit vettem 58 as főfuvóka jó ha volt 40es. A motor meg nem ment rendesen. Na miért? Kisipar
Fordítva a dugót? Nem játszik szerepet. Csak azért kell helyesen berakni, nehogy a kipunyílás törje a gyűrűt, de attól még ugyanúgy kell járnia.
Ne érdemes távban javítani. csak találgatni lehet. mert , hogy valami el van b...va az biztos! De pl. a szimeringet nem lehet, hogy fordítva tetted a helyére?
Köszönöm a válaszokat!
Sorban haladok, de nem jutok sehova. Csak a benzin gyűlik amivel felgyújtom....
Gyújtás lecseréltem egy babettáéra. Így elég sok hibalehetőséget kizártam. Azon kívül, hogy 5000 ig forog más nem változott. 3 mm az előgyújtás.
Teli gázra ugyan úgy ledarál és nem pörög meg elkezd elég rendesen füstölni. Ha így tartom 20-30 másodpercig akkor beköpi a gyertyát, de úgy, hogy csak másik gyertyával indul el utána. Nem kormos lesz hanem valami világos folyadék kerül a gyertyára.
Vettem egy másik 22-es karbit. Azzal sem pörög ki. Viszont ott a darálás mellet hatalmasakat durrog és lángcsóvákat köpköd.
Szóval elméletileg karbi gyújtás rendben, de menni csak nem megy. Van ötletetek?
A blokkban minden csapágy és szimmering új. Frissen fúrt henger dugó. Erő is van benne alacsonyabb fordulaton. Jól indul.
Nem tudom mi lehet a baja. Arra tudok már csak gondolni, hogy fordítva raktam be a dugót, de akkor meg nem menne.
Köszi!
Írtam is , hogy tökéletesen megfelel ! Az 1n is tudja a -65-+175C-fokot és 10 forint !
Azért írtam neki nagyot, (5mm az átmérője kb) mert ha a blokk felett van a tank alatt esetleg jó forró helyen akkor sem melegedhet meg, bár 140°C-ig bírja.
Tökéletesen megfelel ! Vagy akár generátor diódahídból való is csak kell egy szatyor neki akkora ! Szerintem 1n4007 megfelelő és elfér egy zsugorcsőbe a vezeték végén . 1 A-t tud impulzust 30A-t visel el . Az index 2*0.9W 0.16 A plussz a visszajelző aminek 1 amper több mint elég !
Szóra sem érdemes.
Köszönöm.
Bemész az elektronikai alkatrészeket árusító boltba és veszel 10 Ampereseket, és az örök lesz!
Ebben ne légy olyan biztos, ezt szigetelési ellenállás mérővel lehetne kimérni(ami nagy feszültséggel mér 500V). Főleg úgy, hogy leírtad, a hiba időszakos. A szakadásvizsgáló csak pár Volttal mér, nem képes "átütni" a hibahelynél.
Sziasztok.
Szeretném bekötni a vészvillogó kapcsolómat a motorra.
Abban kérném a segítségeteket, hogy mekkora diódát kell beleraknom?
Az indexek ledesek: 12V 0,9W
Tudtok ebben segíteni?
Üdv:Tibi
Még a jégkorszak előtt egyik srácnak egy gilera ngr 250-es gépe volt gyújtáshibával vette... sok év kínlódás után mikor már szinte mindet szétbarmoltak és kicseréltek rajta, arról számold be, hogy a jeladó nem volt pozícióban a mágnessel, egy kicsit mellette futott. A motor indult, ment, de nem forgott le...állítólag miután sikerült kialátétezni, kimérni, hogy forgórészben levő mágnes a jeladó előtt haladjon el pontosan, utána meggyógyult. Lehet neked is fordulaton elmarad a gyújtás, az elégett-len anyag felhalmozódva meg olyan tüneteket produkál mintha sokat kapna.
én egy szimóval jártam úgy hogy majdnem meggyújtottam, sosem állt jól a benzinszint, új úszó új tűszelep meg kb minden új volt benne
aztán kiderült nagy nehezen hogy a tűszelep "szára" kereszte tud állni mert elbaszták a furatot és vastagabb
a boltban az összes tűszelep ilyen foshalom volt, végül fel lett polírozva a régi és avval jó lett
szóval néha ilyen kicsike dolgok is tudnak szopatni rendesen
Köszi mindenkinek aki segíteni próbált !A helyzet az ,hogy a gencsi jó! Szakadás vizsgálóval is megnéztem mindent és semmi gond!Csak a fesszab lehet !
A blokk fel lett újítva. Minden csapágy és szimmering új.
Vettem rá egy babetta gyújtást. Azzal is ugyan ez. Jár egy picit aztán leköpi e gyertyát.
Idegileg eléggé megviselt. Szóval most bebaxtam a pincébe, hogy ott rohadjon meg.
Nem gyári!
köszönöm a válaszokat!
igen ráfogom bízni ezt a feladatot egy szakira mert szerintem csak nagyobb kárt teszek benne ha elkezdek gánnyolni!
köszönöm még egyszer a segítséget minden hozzászólónak!
köszi!
szia HitMan! az lenne a gondom hogy egy mikuni tmx 38 as karbit allitottam most be a suber tut lejjebb tettem a kozepallastol eggyel, az alapjaratival az alajaratot belöttem, és a másik csavart betekertem teljesen és egy negyed fordulatot ki, de így nem kevesell a motor! az lenne a kérdésem, hogy ez nem gond ha csak annyit van kitekerve meg a tű lejjebb van engedvel?
Nekem erre a célra van egy teljesen elektronika nélküli analóg műszerem.