Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem. Kialakításuk miatt nem lehet felcserélni egyiket sem.
Nem cserélted fel a fúvókákat? (alapjárati-főfúvóka)
Sziasztok!
Köszönöm a segítségeiteket!
Sikerült megoldani a szikra problémát az etz-n.
De a motor sajnos nem megy.
Folyamatosan sokat kap. Alig van alapjárat pedig maxra van tekerve az állítója. A kipufogóból fekete lé folyik. Menni nem nagyon lehet vele mert magasabb fordulaton lehörög majd beköpi a gyertyát.
A karburátorban minden új, vettem felújító készletet. Úszószint rendben.
Van tanácsotok hol a gond?
Továbbra is köszönöm minden kolléga segítségét!
Üdv mindenkinek!!
Lenne egy kérdésem hozzátok!
Van egy xt-m 600as 86-87 ha jól tudom.
És olyan kérdésem lenne, hogy az olaj szint már elég alacsony volt és feltöltöttem.
Ugye a szintet melegen kell ellenőrizni és mentem vele kb 15km-ert és ránéztem a F-nél volt a szint.
(Rá 5-km után sem változott).
Utána még olyan 15-20km után mikor hazaértem ránéztem és a felénél van az olajszint. {os6
Ez lenne a kérdésem, hogy vajon miért lehet?
Köszönöm a választ előre is!!
Köszönöm!
Igen értem. Amint lesz egy kis időm megnézem + a csatlakozókat is átnézem a kontaktok miatt valamint, hogy az előírt izzók vannak e a fényszórókban.
Bocs a telefonom kijavit mindent. Néha hulyesegeket ir. Mármint szavakat.
De gondolom érthető amit irtam.
Azthiszem meg is van a gond. A te motorodon 2 vezeték megy a generatorra, az egyik a vastagabb az akkuról direkt míg a másik a gyujtaskapcsolo utan, ez a szabályzó aramellatasa és ezt " figyeli " a szabályzó azaz innen tudja mennyi a feszültség a rendszerben. Nos ezen a vezetéken több fogyasztó is van így mire a generatorhoz ér csökken annyit hogy becsapott a szabályzot. Please az akkuba van 14.0V de a szabályzó csak 13-at lát így azt hiszi töltenie kell. Tovább nyomja az akkut és 14.4-nel leszabalyoz de ekkor már 15.8V van az akkukat ami már karos.
Van erre egyébként egy ügyes megoldás és közlöm is ha igazam van. Merj rá a generátor csatlakozojara. Mindkét pontjan.
Kawasaki ZX-7R
Milyen motorod van? Állandó mágneses generátorok vagy gerjesztett generátorok van? 14.8V felett az akku tonkremegy.
Üzemmeleg motornál alapjáraton 14.6 fordulaton (4-5-6 ezren) stabilan 14.79-14.8 V.
Kapcsolva egy tompítottat alapjáraton 15.3 fordulaton 15.4 V ekkor kapcsoltam egy távolságit és mérek alapjáraton 15.4 V -ot ami fordulaton 15.8-ig emelkedik.
Hűtőventilátor bekapcsolásakor visszaesik 13.6 környékére függetlenül a világítástól.
Kicsit értetlenül állok a dolog előtt mert arra számítottam,hogy világítás mellett csökkenni fog a fesz nem pedig emelkedni.
Szomorú dolog , olvastam . Azt megállapították mi okozta a tüzet ?
mennyivel magasabb ? ha az akksi még nem töltődött fel teljesen emelkedhet a fesz , de névleges / 14.4-14.6 ill. az újabb zseléseknél 14.8 is lehet / fesz fölé nem mehet !
Már néztem is ! Csodás ! "A nézését meg a járását ! " A pennys dolgot ismerem ! 86-ban NSZK-ban Kassel-ban beszélgettem egy akkor már nyugdíjas Merci vezetőmérnökkel , és valóban az összes Merci járatása során a 2 márkásnak kellett megállni , amelyik elgurult , visszavitték a gyártósorra és újra beállították ill. ellenőrizték a motort !
Azt a szép vezetékelésű motort nem egy sötétkék ember szerelte ? A Janinak mond meg hogy hungary-ban már filmsztár , és minden gépet neki kell tesztelni ! Ja és csak amerika kapitány sisakba !
2016.02.24-én kigyulladt Sárkány Gábor műhelye. Már kijött a kórházból, de az események nagyon megviselték.
Barátai szerveznek neki egy adománygyűjtést, mert az elmúlt 30 év alatt sokunknak segített Gábor a szakmai tudásával és önzetlenségével....Most rajtunk a sor, hogy ezt viszonozzuk ....
Aki tud az segítsen neki , hogy meg tudja téríteni azoknak a motoros társainknak a kárát akiknek a motorjuk odaveszett a tűzben.
Gábor számlaszáma:
OTP - 11773195-00322094-00000000
Közlemény: ne add fel....!!
Sziasztok!

Töltéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az mennyire normális, hogy világítás kapcsolásakor magasabb a töltésem?
Ekecselek itt az ujabb video:

http://www.sportmotor.hu/video...
Sziasztok,Piaggio beverly 500-nál indulásnál síró,nyiszorgó hang valószínű hogy a hajtástól jön,de volt már valakinek ilyen és esetleg tudja konkrétan a megoldást?
Gondolom akkuról próbáltad a gyertya testjét az akku negatív oldalához testeld a trafó burkolata nincs összeköttetésben a belsejével
Sziasztok Gs 500 on mennyi az ideális vezérműlánc feszesség? sajnos egy darabig nem automata feszítő lesz benne addig a manuálissal be kell valahogy állítanom, de szeretném látni leszedett szelepfedéllel. 2-3 miliméter es lötyögés a 2 vezérműtengely lánckerekei között lévő szakaszán a láncnak?
Köszönöm!
Sajnos nem találtam tuareg 600 hoz "műhely leírást" így marad a "lada féle" gyűrűhelyzet beállítása :)
Tokeletes. Mindenki maskepp csinalja es minden gyarto szinte maskepp irja elo.
Mondjuk valamennyire szikraznia kelle de nem olyan egeszsegesen mint kondival. Megprobalhatod parhuzamosan a primerkorbe. Megszakitas pillanataban kell szikrazni. Ohmikus ertekre mennyit mertel?
Szia RC51!
Bocsi , hogy neked szegezem a kérdésem ,és nyűgöm ,de mint "öreg -róka csak tudod mit ,mikor, merre ! :D
Mostanság szeretném felgyűrűztetni a motort (aprilia tuareg 600) és magam szeretném az összerakást elvégezni!
Nem szívesen bíznám másra , mert nálam lelkiismeretesebben nem rakná össze senki!
De jöhet a lényeg : a gyűrűket miként kell felhelyezni ?Top gyűrű hézagja merre legyen ,és a többi hány fokra legyen elfordítva tőle??
Találtam leírásokat ladához, és társaihoz mindenhol mást írnak...Nekem ez tűnik ésszerűnek: """""A top tetőt jelent, tehát a top felirat mindig a dugattyútető felé néz.
De ha nincs feltüntetve felirat akkor is lehet tudni a kialakításból a beszerelési helyzetet.

A kompressziógyűrű négyszöggyűrű vagy hordósított gyűrű (ugye ez krómozott), itt mindegy hogy építjük be, bár egyes gyártók erre a gyűrűre is elhelyezik a top feliratot.

Az olajlehúzó gyűrű (középső) orros gyűrű, ezen mindenképp kellene lennie top jelzésnek de ha nincs, a képen látható a beépítési helyzet, ugye nyilván az orros része "kaparja" lefelé az olajat. :)

Az olajáteresztő gyűrű - "olajgyűrű" néven a képen - beépítése pedig a letöréssel felfelé történik, a gyári kivitel ilyen vagy esetleg szimmetrikus mint az alsó képen, rugó persze mindig van benne, a rugóösszetétel a gyűrűhézaggal szemben legyen és a kis drótocska benyúlása a rugóba kb. 50-50% legyen.

Az elhelyezés csak papíron 120 fok, a gyakorlatban a csapszeg vonalában és a csapszegre merőleges vonalban nem illik a gyűrűhézagnak lenni, kb. 45 fokban a kettő között történik az elhelyezés.

Az olajlehúzó a kompressziógyűrű hézagától 180 fokra legyen, tehát pont szembe vele, az áteresztőé pedig 90 fokra, tehát a kettő között, azaz ne a kompressziógyűrű hézagja alatt legyen, tehát pont a fölső és középső gyűrű hézagjai között, mert egymás alatt nem lehetnek a végződések.

Valamint úgy szoktam, hogy a terhelt oldalra csak 1 végződés essen azaz az olajlehúzó gyűrűé, a másik kettő így a másik oldalra kerül.""""" idézet vége
Válaszod előre is köszönöm
kössek be egy kondit párhuzamosan?
Igy kondi kellene oda. Az elektronikus gyujtashoz nem de ha csak igy szaggatod