Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

OK! Azt szeretném megkérdezni, hogy egy makulátlan fesszabályzón milyen ellenállás értékekek mutatkoznak? yamaha r1 2000!
Nekem hol van töltésem hol nincs a gencsi már 3000 es fordulaton 50 60 voltot produkál! Az tuti jó! A kábeleket kimértem sarukat összenyomogattam! Minden fasza! Kb két hetente elindítom hol 14.2 14.3 van mikor lemegyek 12.5 akku! gázra is !
Légyszives valamit irjatok ha tudtok mert fel fogom robbantani! :)
Tisztelt Motoros Társak!
Kérlek segítsetek! olyan problémám van, hogy ez első féknek az olajtartályának a tetején belerohadt a csavar az évek és az a különböző időjárási körülmények miatt! Maga csavarlazító nem jó mert nem csak a menetbe van valószínűleg hanem a csillag csavar fejének a mintázata rohadt ki és kopott el mikor próbáltam kicserélni. tehát a csillagcsavarhúzó körbeforog a csavar fején mintha fúrófej lenne!
Van valakinek ötlete, hogy ilyenkor, hogy lehet leimádkozni az olajtartály tetejét ha a csavar teljesen belehalt és nem szeretném szétbarmolni az egészet vagy muszáj lesz az egész féket kicserélnem?
Várom ötleteteiteket!
köszönöm szépen
Kedves István,már rég megtanultam hogy az ilyen szóváltások félreérthetőek...ha visszaolvasod akkor próbáld úgy tenni hogy azt gondolod nem volt rosszindulat a hangvételben,kérdeztem megköszöntem,a lekezelésre meg lekezeltem.
Ferdíteni nem szoktam,az ellentmondásokat ki is fejthetnéd bővebben de hát nem ezért vagyunk itt nem igaz?
Mindenesetre szétszedem aztán posztlom esetleg ha majd mgegnézed mondhatnál róla valamit hogy mire kell költeni.
Köszi
Ezeken már túl vagyok. A pontos értékekre állítottam mindent. Ezért sem értem mi lehet vele. Szerintem veszek egy úszót első körben ha nem javul veszek egy másik karbit.
Pedig úgy néz ki, hogy azzal lesz a baj. ha megrázod nem csobog a benzin benne? Keresd meg a neten mikor kell zárnia és a nyelvecskét ahhoz úgy kell kell hajtani, hogy jó legyen.
Persze már megnéztem mindent. Az úszó már forrasztott, szóval lehet az lesz a gáz.
Ne haragudj, de a főfúvóka a helyén van? Az úszó nem lyukas??
Ez nekem szol
Hello!
Nem tudom nekem szól-e, mert megy az adok-kapok itt afórumon.
Letöltöttem a setvice manualt már korábban más miatt is, de ilyen részletesen nincs benne. Van ugyan kapcsolási rajz amiből látszik milyen színű vezeték mire való. De azt sajnos nem lehet tudni, hogy a panelhez hová csatlakozik. Van műszerész szaki de rajz v fotó nélkül ő is csak találgat.
Sziasztok!
Kérdezném a véleményeteket, hogy ilyet mitől csinálhat az mz-m?
http://youtu.be/VOJ0s571uSI
Ha félgáznál nagyobb gázt húzok akkor beköpi a gyertyát és leáll.
A súbert a legmélyebbre állítottam. (legkevesebbet kapja)
Az úszószintet beállítottam. A tűszelep zár. Nem járó motor mellet egy nap alatt sem folyt túl nyitott csappal. Viszont járó motornál a túlfolyón benzin cseppeket köpköd főleg magasabb fordulaton.
Előre is köszönöm mindenki segítségét és türelmét!
Tölts le egy manualt.http://www.manualedereparatie.info/ mondjuk innen.
Állati pontosan le van írva minden bennük,okos emberek csinálták.
A netszerelés csak sértődéshez vezet.
Esetleg félve javasolnám egy megbízható szerelő felkeresését.
Továbbra is tele vagy ellentmondásokkal, és ferdítésekkel...

"A nekem nem tetsző stílus magyarázata miszerint"több száz -ezer óra szopás és tapasztalat van némelyikük birtokában" nem mentség lássuk be!"
Nekem miért tetsszen az általad képviselt "stílus", hogyha nem tetszik a válasz, akkor olyan kicsinyes támadásokat indulnak, mint, hogy mennyi idős, szövegértés, ekkor szokott még jönni a helyesírás és egyéb személykedések, mert ugye ha a szakmai mondandóhoz nem érünk fel, akkor támadjuk meg másik irányból...

"attól hogy nem értek a motorszereléshez még nem vagyok hülye"
Erre ott van a régi nagy igazság, hogy ki kinek a kárán tanul, a másén, magén, vagy azon sem...

Viszont visszalépek, mert neked szegeztem pár olyan kérdést, amit nem válaszoltál meg, viszont a célja az lenne/lett volna, hogy elgondolkozz azon, hogy ez valóban a te asztalod-e, de mivel nem ért célba, nem látom értelmét ezzel tovább foglalkozni.





((((Csak úgy általánosságban: "A stílus maga az ember"
Ha valakinek az értékes információk megszerzése kapcsán a legnagyobb problémája a "stílus", hát....))))
Nézd..senki nem kényszerít itt senkit a válaszadásra...az ember arról ismerszik meg ha önzetlenül segít,az ilyen topikok meg erre épp megfelelnek...meg vannak a trollok akik mindenbe beleszólnak...az adatlapodon olvastam hogy 16 éves vagy biztos elírtad én meg félre értettem...attól hogy nem értek a motorszereléshez még nem vagyok hülye...ha nem boldogulok a szétszedéssel majd kérek segítséget.
És párszor megköszöntem ami az érdemi válaszokat illeti.
A nekem nem tetsző stílus magyarázata miszerint"több száz -ezer óra szopás és tapasztalat van némelyikük birtokában" nem mentség lássuk be!
Üdv mindenkinek!
Igenyes szerelöre van szüksegem szeged környeken,CBR 954 ujaepitesehez,mult evben borultam vele...Sürgös lenne! ha valaki ismer szeged környeken ilyen szerelöt es megirna az szuper lenne.
Sajnos más fórumokon is rengeteg hasonló felhasználóval találkozni, aki meg sem köszöni a segítséget, vagy legalább írná meg ha megoldotta, hogy ha másnak előjön az a hiba akkor tudja orvosolni. A pár oldallal való visszaolvasás lustaságáról nem is beszélve... Úgyis mondhatnám ez van B+.
Azért csak EGY érdemi választ kaptál, mert ez a hiba forrása. Nem szoktam személyeskedni, már régen csak a szakmai dolgokra fókuszálok, ellentétben veled, aki a szövegértésemet, és az életkoromat firtatod.
Nem tartozik a tárgyhoz, de minimum 16, de inkább 20 évnyi "tapasztalat" van mögöttem, és főleg 50-60-70-80-90-00 éves évjáratok amikben jártas vagyok, restaurálás, és javítás, újjáépítés terén. Igaz csak "amatőrbe" nyomom, de pont eleget szívtam ahhoz, hogy a kérdés "szinte" alapján felmérjem a helyzetet.
Amikor néhány szakmai kérdéssel próbálom a tudomásodra hozni, hogy nem kéne elbagatellizálni az egész kérdéskört, akkor te ezt személyeskedésnek veszed. Azt sem nagyon akarod megérteni, hogy a szétszedés sem legegyszerűbb dolog. Egy ilyen korú ja´rmünél, fölege, ha hasonlóan hozzáértő tulajdonosai voltak, akkor simán lehet, hogy a csavarok túl vannak húzva, be vannak rohadva, meg vannak szakítva, a deklik fel vannak ragasztva, dornizás, tengelyvég szétverés, és most hirtelen más nem jut eszembe...plusz a túlterhelés amit az eröforrás kapott, rossz kuplung miatt szintén meg tudja nehezíteni a az oly könnyűnek vélt szétszedést...de legnagyobb gond, hogy utána másnak kell majd visszalapátolni a szart a lóba, és pont a nyomokat fogod eltüntetni a te beavatkozásoddal, hogy utána a szerelő normális diagnózist tudjon felállítani, mert te nem fogod neki tudni elmondani.
Azért gondolom, hogy mindegy, mert amelyik motort így használták, annak ez csak ez egyik most általad észrevett baja van, de ezek a tünetek nem járnak egyedül, így akár főtengely, és komplett váltó is rossz lehet, pont a rossz kuplung miatt. Csak mivel nem látod át, így nem is tudod megérteni.
Ha szétszedve viszed oda valakihez, annak lehet azzal kell kezdeni, hogy újra összeszerelje , hogy ki tudja próbálni, szóval nem tudom mivel leszel bentebb, ha te esel neki. Ha nincs akibe megbíz a szétszedéskor, akkor ki fogja megjavítani, összerakni? Azért ez így nem kerek!

Ha valakinek csak egy kis affinitása is van a technikához, az letölti a motor robbantott ábráit, szervizkönyvét, ha ehhez nincs akkor hasonlóét, megnéz pár youtube-os videót a témával kapcsolatban, akár más motor kapcsán is feltárt hasonló hibát. Persze gondolom az itt kapott válasz után már éppen ezekkel foglalatoskodsz....

A neked nem tetsző stílusra meg az a magyarázat, hogy több száz -ezer óra szopás és tapasztalat van némelyikük birtokában saját szabadidőnkből áldozva rá, nélkülözve sok más érdekes dolgot. Ez egy olyan dolog amiért mások súlyos pénzeket kérnek, de mi ismeretlenül is hajlandók vagyunk az ide beesőnek segíteni pusztán felebaráti szeretetből, úgy hogy közben az értékes válasz után még a tudatlannak áll feljebb, és úgy hogy tudjuk számtalan eset kapcsán, hogy azt hiszik ez teljesen egyértelmű, hogy nekünk segíteni kell, és még szemetek is vagyunk ha nem tesszük, úgy hogy utána elfelejtik megköszönni, megírni, hogy tényleg ez meg ez volt, és így és így oldottuk meg, csak hogy nekünk is esélyünk legyen csekkolni az analízisünk helyességét, és legalább a saját vállunk megveregetni, vagy tanulni belőle...legközelebb megint akkor hallasz felőlük mikor megint gondjuk van...
Az éhhalál szélére jutott szerelőnek nem is kell cégér...nem igaz?
Igen,válaszoltam is neki...ő segítőkész volt,majd 7végén szétkapom,lefotózom és folyt,köv!
...csak a motort sajnálom, vagyis ami megmaradt még belőle...
Sziasztok!
Adott 1 Suzuki Bandit 650 n. 2006 még a lég-olajos karburátorios.
Sajnos nem volt meg a műszerfala amikor megvettem, amit meg sikerült szerezni hozzá az is sérült. Konkrétan az alaplapon nincs meg a kivezetése. A kérésem az volna valaki tudna-e segíteni egy fotóval amin látszanak a vezetékek.(szín szerint)
A "K István " leírta szépen: Lehet, hogy görbék a lamellák, vagy a kuplungkosár ki van verődve emiatt nem emel ki rendesen ezért nehéz a sebességet kapcsolni pl.
Olvassátok el a legelső bejegyzést..vagy akár az összes többit...nem kértem távjavítást,a probléma okát kérdeztem,kevés érdemi válasz volt...mindenesetre köszi!
Szinte naponta elmondjuk: Nem lehet távban javítani!!! Amikor szétszedem akkor látom, hogy mi a hiba mit kell cserélni.
Ez a "stílusos" kérdés a motorszerelés melyik részéhez kapcsolódik?