Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Primitív teleszkópba jó a mennyiség, de egyminőségibe légrést kell állítani. Mivel gondolom Te sem szeded darabjaira, és ha nem szeded darabjaira nem tudod 100%osan elmosni, tehát marad benne olaj.
Köszönöm a segítséget!
Legres az ami az olajszinttol a teleszkop tetejeig mert tavolsag
Az mit jelent hogy légrést állítanak? Azt nekem is kellene?
Persze van olyan idiota motor ahol szint van eloirva ott meg kell varni a bubborekok tavozasat. Ruggo nelkul osszetolt allapotaban kell merni a felso peremtol az olaj szintet. De mondom ritka hogy igy van csak megadva a szint.
Mert legrest allitanak nem mennyiseget.
A videóban miért pumpálják a villa szárral?
Jol csinaltad. Ha a megfelelo mennyisegu olajat toltotted bele akkor oda jut ahova kell. En alulrol toltom fel es soha nem pumpalom.
Szaltót gyakorolta?!
Esetleg milyen hibát okoz ?
Sziasztok!
Az első teleszkópba cseréltem olajat, szimeringet ,föntről töltöttem bele az olajat nem pumpáltam rajta semmit csak össze raktam!
Szerintetek jól csináltam? Mert később láttam csak videón hogy pumpálni kell! Most jó vagy nem esetleg újra kell csinálnom?
Köszi a tippet! :)
Gondolom az előző gazdája valamit alkotott.... :)
bandász előtt húzd bele az egész vezetéket egy lágy pvc csőbe(lehet nem pvc de valami műanyag akármi) ahol nem tudod bedugni vágd fel hosszába és úgy tedd bele majd jöhet a bandázs
sokkal egyszerűbb lesz a jövőben bontani
Örülök, hogy meglett a hiba, általában ez van , hogy lazul a csatlakozó és melegszik , és egyre jobban, nem értem a vezeték miképpen csípődhetett el, de most legalább rendben van! Át szoktam nézni a csatlakozókat, hogy nem látok -e melegedést és azokat a sarukat, amelyik lazultnak -melegedettnek látszik azokat le szoktam cserélni. Mielőtt a helyére teszem, a laposfogóval összenyomom, hogy szoros legyen.
És akkor nem fordulhat elő, hogy valahol megállok, majd utána nem tudok elindulni.
Meg van a bibi :)
Végignéztük a motoron az összes kábelt, minden elágazásnál szétbontottuk és rámértünk! végül a biztosíték tábla felé menő plusz 12 volt elvágva és csal össze volt sodorva, rajta szigetelőszalag, és a biztitáblába már nem ment be a megfelelő feszültség. Megtakarítva rendesen összeforrasztva zsugorcső és minden hibátlan, holnap még veszek bandázsszalagot, mert elég sok helyen meg lett bontva a motoron, és akkor visszatekerem vele a kábelköteget és összerakom a mocit!
Minden tökéletes! :)
Igen, meglettek a szerszámok. Így van ez ha az ember jót tesz utána könyöröghet a sajátjáért. :)
Porlasztósor fent volt és húztam neki a gázt, de csak ennyire sikeredett. Szerintem megdöbbentően kevés a mért érték két hengerben 4 volt a kompresszió.
Azt számoltam ha a jobbik hengerekben 6 a kompresszió és 20 % a veszteség az ugye már közel 10-es kompresszió ami talán még elmenne. (ha nem is túl fényesen)
Még megpróbálom, hogy olajat öntök a hengerbe mint ahogy írtad, vagy csak meg kell bontanom és szelephézagokat meg kell néznem.j
Ha nyomsz egy kis olajat a hengerbe a mérés előtt, és javul a mért érték, akkor hengerek-gyűrűk kopottak, és nem a szelep marad nyitva. Ugye mérés közben nyitva teljesen a fojtószelep, vagy nincs is rajta a porlasztósor?
Ezek szerint visszaérkezett a kölcsönadott műszer?! ;-D
Hidegen nehezen indult, de melegen simán pöc-röf volt, de nem járt szépen, fordulaton nem akart kipörögni rendesen. A végén már nem kínoztam. Ezután már nem nagyon indult be hidegen, így a kompresszió mérés is hidegen történt, sajnos ennyit mértem, mint amit leírtam.
Tudomásom szerint 12 felett kellene lenni a kompressziónak, amit mértem a fele. Azt nem tudom, hogy ennyire lekopott a motor (henger, dugó, gyűrű) vagy esetleg szelepes lehet. (esetleg szelephézag ment el)
Biztos hogy jól mérted? Szerintem annyi kompresszióval el sem indulna.
gsxr 750 Srad (97) érdekes adatokat produkál, nem is értem. Az általam mért kompresszió 4,4,6,6 illetve a veszteségmérésnél hengerenként átlagosan 20 % volt.(kb. egyformán) Szelephézagot nem volt időm még mérni. Kérdés, hogy ez a gyenge kompresszió lehet-e a szelepek miatt, vagy ennyire gyenge lenne a motor? Amikor ment nem füstölt csak egyenletlenül járt, ezért mértem rá.
igen, azt tudom hol van.
Ülés alatt a vázon van a feszabályzó mindenek előtt azon nézd meg a csatit
hmm.... mindenesetre holnap átnézem a kötéseket és ha nem boldogulok, hétfőre már bejelentettem a villamossági szerelőhöz....
Most nézem Hornet-ről van szó? Tesómnak tavaly cseréltem fesszabályzót meg annak a csatiját eloxidálódik rossz lesz a kontakt és melegszik konkrétan az övén a három fázisból kettőn szétolvadt a csatlakozó teljesen akkor kezdtünk el gyanakodni hogy baj van amikor a gyújtás meg a világítás állandóan lezabálta az akkut