Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kedves K.István!
Persze mindenki más tanácsát is szívesen veszem. Trafót tesztelem éppen. 12V al táplálom a trafó 1es és 15 ös bemenetét azonban ha megszakítom csak a csatlakozó szikrázik és füstöl a gyertya nem. A gyertyát a trafó házára testeltem. Ez így normális? Ha jól tudom nem.
Előre is köszi mindenkinek!
Ismét jól szórakoztam , köszi a vidit ! Először is az a kanna ! Aztán ez a raider is ismét szépen beküldte sebibe ! Szegény motor ! Aztán 6 henger meg az orosz kalapács karburátor levételhez ! Na itt már beszartam a nevetéstől ! Ja a raider második nekifutásra valami pördület azért volt a főőtengőőnek ! Jó hallani ahogy peregnek ezek a vasak ! Aztán a benzin kifolyt még jó hogy nem gyújtjátok fel a boltot !
Super jó vidi ! Besírtam ! Kollegát ismét dícsérd meg , jól szerepelt ! Ahogy rakodja azt kalapácsot , mindent visz !
http://www.sportmotor.hu/video...
Itt van! Elfelejtettem linkelni.
Ekecselek itt az ujabb video. Remelem ez mar kielegit valamennyire!
Sziasztok ! Henger hüvelyezéssel kapcsolatosan , még várom a szuper megoldást. ( 2t 5 felömlő )
Én rigán nőttem fel. Minőségben szerintem a lehető leglejjebb van. Ahhoz képest az Mz álom... :D Persze nem lesz egyszerű de ahogy a meló engedi csinálgatom szépen.
Köszönöm a válaszokat, holnap megnézem!
Vákuumcsövet visszatettem természetesen.
Mondjuk lehet nem kap anyagot, mert nincs nyitva a csak, nem tetted vissza a vákuumcsap vákuumcsövét ( ha vákuumos a csap) megtört a benzincső...miden olyan dolog előfordulhat amihez hozzányúltál. Ha nem vagy gyakorlott, akkor tessék letölteni egy szerviz manuált, meg szerelés közben képeket csinálni, hogy mi hol volt mielőtt szétszedted.

http://www.manualedereparatie....
Ha a légszűrő nélkül próbáltad , úgy fulladhat igen !
Akkor jól van, annyira hülye csak nem lehettem, hogy felcseréljem.
Viszont akkor miért fullad? Valahol levegőt kap? Ma le lett szedve tanktól kezdve, légszűrőig minden.
Kizárt hogy fel tudod cserélni , és a markolat is működik ! Tényleg azt hittem szivatsz minket ! Megbántani semmi kép nem akarlak félre ne érts !
Sajnos nem viccből írtam, nem szereltem még ilyet, ahol 2 bowdennel kell foglalkozni. Ez van, nem lehet mindent tudni egyből.
Gondoltam rákérdezek, hogy most lehet-e az, hogy esetleg felcseréltem...
Jó, majd holnap akkor szétszedem megint, habár most akkor nem tudtam meg, hogy valóban lehet ez a probléma...vagy esetleg nem, és máshol keressem a hibát.
Baszod ! Ezt most viccből írtad ugye ! A húzó bovden nyugalmi állapotban a rudazaton keresztül az alapjárati ütköztető csavarnak támaszkodik , ezen tolni nem tudsz jobban csak húzni ! A toló pont fordítva nyugalmi helyzetben húzni nem lehet mert az ütköztető nem engedi a pillangószelep tengelyét fordulni , csak egy irányba és akkor ez a bovden fogyni fog , azaz tol !
Szóval ember ! Kösd be a szemed , fogd meg a két bovden véget , amelyiken tudsz húzni az a húzó , a másik a toló bovden ! A markolatba alaphelyzetben a bovdenkülsű támasztékához közelebb eső résbe akaszd a húzót , a távolabbiba pedig a tolót !
Hát nem 2 perces meló az biztos... Már sötét volt, mikor összeraktam, és hát sötétben már nem szedem szét még egyszer, holnapra marad a meló. Azért kérdeztem meg, mert most idegesít, hogy valóban ez lehet az oka, vagy esetleg más? Mert ha meg ez biztos nem lehet, akkor nem szedném szét még egyszer...
Akkora meló felcserélni, hogy könnyebb volt ide beírni? Olyan nehéz kikövetkeztetni, hogy melyik a nyitó, és melyik a záró bovden?
Sziasztok!
Elromlott a világítás kapcsolóm, így komplett kapcsolót cseréltem, amiben ugye benne van a 2 gázbowden is.
Nos, a világításom jó lett, de attól tartok, hogy a 2 gázbowdent felcseréltem.
Ha húzom a gázt, fullad a motor, le is áll, alapjárat se nagyon van... Valóban ez lehet, hogy felcseréltem a 2 bowdent?
Elég nehéz lesz mert az eredeti alkatrészek elég gyenge minőségűek, kb 15 évvel ezelőtt ezért hagytam abba a vele való foglalkozást! "Endékás" színvonal!
Köszönöm a választ! Megpróbálom. Ha megtalálom hol a hiba, cserélem az alkatrészt. Nem fogok áttérni megszakítósra, amíg ez menthető.
Bár jobban szemügyre véve szerintem csak úgy látszik , de mivel a hátsó konzol nincs ott az üres furat úgy néz ki mint ha a lengővillán lenne a dob ! Pedig nincs rajta ! Csak nincs akkora kretén még sötétkék / nincs fekete-fehér gondoljuk azt hogy minden ember kék ! / sem hogy a lengőre ekecselné !
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni . Tzr 125 2rj 1988. Már két hengerem is teljesen elkopott , már nehéz beszerezni . A persely cserés (ismét ) . Prox-on kívűl van valami ötletetek ? A kisipari hüvelyekkel (prox dugóval) nagyon kopik a henger , meg megszorul , megvetemedik stb. Már unom . Előre is köszönöm.
Kolorinc! Az ETZ-nél gyakori volt az elektronika hibája. Úgy lehetett kiszűrni, hogy a jeladó 3 vezetékéből a zöldet ha testre érintettük, adott szikrát a gyertyánál. Ha így működik, leszerelni a jeladót, hagyományos megszakító, és bütyök a helyére, a zöld vezeték a megszakítóra, és kész a megszakítóval vezérelt elektronikus gyújtás. Ha így sem szikrázik, akkor komplett megszakítós alaplap kell kondenzátorral, kiiktatva a teljes elektronikát.
Ezt nem is figyeltem ! Gégecsővel még menthető a helyzet !
...biztos órákat tudna beszélni az első futómü beállításának rejtelmeiről...
A lengővillához fúrt hátsó dob, azért magas technikai előképzettségről árulkodik, már így az első ránézésre is...gondolom ezért távolították el a leömlőket, mert azok nem voltak hajlandóak együtt mozogni a lengővillával.