Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az indítóáramukat azért egyeztesd, ne legyen lényegi különbség. A varta már egy jó márkának számítana, 8-9ért nem kapsz hozzá. Én mondjuk Vartával szívtam meg, fél évet használtam, menet közben állt meg alattam a motor miatta.
Evvel a stilusal ..... miért nem kérdezed meg anyádat , ?
Nem azt mondtam hogy én fogom megjavítani,csak a probléma okára voltam kíváncsi,hogy kb ki tudjam kalkulálni mit kell hozzá vennem és mennyibe fog fájni,ha ehhez szét kell szedni hát megteszem.A szervizben megcsinálják jó pénzért és alkatrész is tudnak adni...a rossz tapasztalat viszont megvan(tisztelet a becsületes szerelőknek)hogy mindent aranyárban számolnak.Úgyhogy szétkapom és akkor talán okosabb leszek.
Elmondták, hogy kb. mire számíthatsz! De szerintem nem kellene nekiállni szétszedni, ha ennyire tanácstalan vagy! De a Te motorod magadnak fogod elqrni, és akkor többe fog kerülni a javítás ! Talán keresned kellene a közeledben valaki hozzáértőt. Bár Neked is el kell valamikor kezdeni. Hajrá!
Igazából érdemi válaszokat szerettem volna kapni és nem személyeskedést 16 évesektől!
Szétszedni a világ legegyszerűbb dolga ha megvannak az eszközök,a hibát megtalálni már nem az én asztalom,összerakni úgy hogy jó is legyen szintúgy...ezért is kérdeztem a nagy sportmotor szerelőket.
"Bár lehet annak motornak már teljesen mindegy..." ha mind1 lenne nem kérdeztem volna itt...szövegértés ember!!!!
Ha télen is foglalkozol az akkuval, lakásban tárolod, töltöd, néha lemeríted akkor a varta tökéletes lesz.
Essen csak neki, másképp én éhenhalok :)
Felfogtam, hogy nem csináltál ilyet, és pont arra akartam rávilágítani, hogy lehet nem neked kéne nekiesni. Bár lehet annak motornak már teljesen mindegy, akkor meg hajrá. Állatorvosi ló szerepét még csak be tudja tölteni, főleg, ha van hozzá szerszámod is.
Helló. Akksi csere elött vagyok és egy olyan kérdésem van hogy érdemes e megvenni a drága yuasa akksit vagy elég a 8-9ezer ftos varta és társai? A motor 2004es zx6r.
Mint írtam nem értek a szereléshez,gondolom Te meg a szövegértéssel vagy bajban,köszi a választ,még sosem szedtem szét kuplungot,ha meglesz majd lefotózom és akkor lehet többet tudsz mondani.
Ha nem tudod analizálni a hibát, akkor szétszedéskor mit csinálsz? Vagy követed vakon, amit mi vakon mondunk? Mire számítasz egy 27 éves állandóan nyúzott motornál?
Nagy valószínőséggel a lamellák el vannak deformálódva, vagy be vannak verődve a kuplungkosárba, így hiába emel ki a szerkezet a lamellák nem tehermentesülnek. Ez okozza, hogy megugrik vagy lefullad egyesbe téve...ez okozhatja, hogy nem veszi az ötödiket, ha egyáltalán van rajta...Ha leállított motornál sem tudod 5.be kapcsolni, hogy közben forgatod a kihajtó tengelyt, vagy a hátsó kereket, akkor kukactengely-tolóvilla, vagy fogaskerék körmei-zsebei vannak oda, vagy bordázat a tengelyen...
Sziasztok!Vannak kérdéseim mert motorszerelésben láma vagyok.Motor Honda Cr 250 1989
A váltó nem az igazi.Járó motornál behúzott kuplunggal egyesbe téve egyből elindul,csak nagy gázzal nem fullad le,mintha nem emelne ki,és az ötödik sebességet csak nagyon ritkán veszi be.Köszi a válaszokat!
Ami a képen van, az nem CDI, az egy szelepvezérlő. Ilyen is kell majd: http://www.libri.hu/konyv/deme...
Most pont akciós.
8-150k között. Ez biztos... Felteszek egy hasonló kérdést, elmennék motorozni, mennyibe fog kerülni, de csak hozzávetőlegesen?
Szia , ha be voltak iktatva a manualban elvégzendő szerelések , akkor nem sok baja lehet . Ellenőrizhető a kompresszió és ha a típushoz megfelelő, akkor nem kell piszkálni . Ha csörög - csattog , fogy az olaj , nem megy , akkor lehet , hogy itt az ideje . Akkor is a szelepek becsiszolása és a gyűrűk cseréje elég lehet , de akkor , már szét kell húzni a blokkot és a Service manual értékei szerint ellenőrizni a kopó részeket . Ár : Gondolj egy szép összegre és szorozd meg kétszer...ha szerelő végzi (kérdés alapján érdemes) akkor néggyel . De megéri !
Sziasztok valaki tudna segíteni aprilia Af1 125 CDI bekötésében hogy mejik Szin hova megy sajnos levágtak a csatikat.Köszi
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy egy sokat futott 125ös 4utemu motor (XR 125L) felújítása mekkora koltseget jelent hozzavetloegesen?Egyáltalán mikortól szukseges.40ezerhez kozel van már a megtett km.Nem az enyém a motor
Üdv!

Egy ZXR-400-at készítek fel pályázásra. Az lenne a kérdésem, hogy a hátsó lengőkarban lévő tűgörgős csapágyak, hogy lehet ki szedni? Ill. a tűgörgős csapágy belső hüvelye egy alu csőre van rá préselve. Az is kérdés, hogy ezt milyen módon tudnám le venni. ?
Köszi!
Ma kiszedtem a karbit. AC nyom, úszóház tele. A karbi utáni résznél, fasza szívóerő van. Vmi a karbival lehet. :(
Jaa tényleg bocs figyelmetlen voltam amiről én beszéltem az 125-ös
Abból kettő szellőző.
Köszi, köszi :)
Ez egy olyan verzio, amiben a tankon belül van az ac.
A tankról pedig, 4 cső jön le.
A karbi előtt lévő szívócsonkról ami megy az egy vákuumcső az az ac pumpa bal alsó csatlakozóra meg a vákuum felettire a tankból érkező benzincső az ac jobb oldalán lévő egyetlen meg a karbira azon megy bele a benzin a levegőző cső pont a másik felén van a karbinak
Hát én pár napja raktam össze egyet vissza szét nem szedem de tök logikus amúgy nem tudom milyen 4 cső van neked a karbin mert ezen egyen megy bele a benzin egyen meg csak szimplán szellőzik az úszóház és a másik vége lóg a motor alatt