Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pl. A Kawának az AC reléjét így lehet letesztelni a lábain keresztül . Ilyen leírásra gondoltam !
Azt meg ha megkapod fel se vedd.
Nekm megy az AC.
Egyenlőre.
De elég vén a járgány,hál istennek van másik is.
A gyári pumpa még akkor is többet ér ha már nem működik a koromfekete érintkezőktől mint a csíííínyai !
Egyébként pl. a Kawa manuálba le van írva nagyon szépen hogyan kell letesztelni a kiszerelt reléket , milyen lábkombinációban milyen ellenállás értéket kell mérni . Ha ezek az adatok nincsenek meg a típusodhoz , legjobb és legolcsóbb egy kölcsön darabbal lepróbálni .
Igen a kis piláccsal ketté tudod választani a hibaforrását AC-n innen AC-n túl ! De majd mindjárt megkapom úgy is hogy mennyit szarakodok !
A fordulatszám torpanás lehet még a karbi membrántól is. Mondhatni tipikus 20 év fölötti japán hiba..
Nem biztos hogy a pumpa olyan jó,lassan 19-évesek és állandóan benzinnel küzdenek,lehet a pumpa is fáradt.
Bár kínából 7 rugó free shippingel egy új pumpa.
Amúgy az ellenőrző lámpa jó ötlet relé után.
Na essünk neki ! Jól írjátok , sima gyújtáson nem megy . ÉN !!!! / nem kötelező/ úgy szoktam ezt próbálni , hogy halljam is , hogy az indító reléről leveszem a kábelt ami az önindítóhoz megy , így nem forog a motor , hallom az AC-t ahogy ketyeg , feltellenek a karbik , megáll a ketyegés . Ilyenkor betudsz nézni a karbikba is hogy nem csordulnak-e túl ! Mivel azt írod üzem közben jön rá a b@szás ezt úgy próbálnám le, hogy egy pici visszajelző égőt rákötnék az AC csatijára , és odabiggyeszteném az órák közé ! Amennyiben mikor szétszéled a ménes rápillantasz hogy világít -e a pilács ! Ha világít akkor megkapja rendesen a feszkót az AC , ekkor több mint valószínű az AC "reznyákja " szarakodik . Ahogy írod , elég borsos az ára így megér egy misét az érintkezőket pipecül becsiszolni , legtöbbször segít akár több évig is gond mentes . Ha működik fürdesd meg rendesen pl.MOTUL E:Z: Lube spray-vel /akár WD40/és összerakhatod !
Ha a pici pilács kialvásakor szünik meg a lóerő varázsa , több mint valószínű az üzemanyagpumpa relé /nem az AC tetején lévő relé !/ a ludas ! Ebből kérj kölcsön egyet próbálni mielött veszel , mert ez sem olcsó ! Ezen kívül az indító relétől is kap jelet az AC relé , ezt is cserével lepróbálnám !
Amennyiben direktre kötöd , tök fölöslegesen jóval többet prellezik az AC tetején a relé , és az érintkezőinek tulajdonképen ez teszi be a kaput, beégnek / ne lánggal képzeld ! /
Tudom hogy körülményes vagyok /egy kicsit/ ezt meg is kaptam Taschner-től de viszont költség hatékony ! Mindenképpen írj vissza hol tartasz !
Üdv lenne egy kérdésem!
Honda cb-1 400 sor négy 16 szelep az utóbbi időben valami elkezdett szórakozni. indulás előtt melegítem szívatóval, visszaengedem a szívatót megáll az alapjárat minden ok, indulás előtt ha üresben kihúzom szabályzásig semmi probléma, elindulok vele viszont egy darabig hörögött a motor, majd ez eleinte elmúlt, aztán egyre kevésbé akart, végül egyszer menet közben mikor nagyon hörgött húztam neki egy nagy gázt, kuplunggal, és leállt az egyik hengerem. De nem is tért magához, 3-4 km volt a hazaút. először is cseréltem a leállt hengerben gyertyát és működött elindult. kb 10-12 ezer km van az ngk gyertyákban de volt pót. most azóta nem nagyon hörög a motor, de tehelés alatt ha odarántok neki, nem tud kipörögni hanem 8 ezer fordulat körül ( 14500-ból) ismét csak hörög és nem megy, és bár van a benzinszűrőben egy kis benzin de nagy benne a légtér. nemtudom mifelé induljak el, hogy az ac pumpa nem működik megfelelően vagy valami reléje és nem éri utol magát vagy más lehet a gond. Előre is nagyon köszönöm.
Lehet hogy nem ez a gond de hasonlót nekem is csinált. az ac pumpa után a benzinszűrő lefele álljon, semmiképp se felfele. nekem ilyenkor valahogy le levegősödött a benzinszűrőm, az állás alatt. mivel a csövekben még maradt benzin így valameddig bírja de aztán elfogy a nafta és megáll. nézz rá erre
Nem a tisztító tette hanem aki előtte sokáig csak hajtotta és nem költött rá. 99%-ban nem a gép hibás, hanem a gazdája.
Köszi!
A HeliCoil betétek is jók hozzá?
Nekem is olyan van. Pont ugyan azt tudja mint a Helicoil. Nyugodtan használhatod.
Köszönöm a hozzászólásokat a motoröblítőhöz.
Sziasztok!

Ismeri valaki a BaerCoil menetjavítót? Elvileg Helicoil klón kicsit olcsóbban.
Érdemes beruházni egy ilyen készletre?
Sziasztok!

Ismeri valaki a BaerCoil menetjavítót? Elvileg Helicoil klón kicsit olcsóbban.
Érdemes beruházni egy ilyen készletre?
sose használj ilyet, lapozz kicsit vissza aztán nézd meg mitt tett az opellal
ugyanezt tenné a motorral is csak az drágább lesz....
Igen, mindenre van esély, de arra is, hogy fellazítja a kokszot ami eltömíti a kisebb furatokat és csapágy meg ilyenek lehetnek, erre is van példa és akkor jön az, hogy elgondolkodik az ember a lehetőségeken és mérlegeli a kockázatot, vagy jó lesz vagy rosszabb.
Motorkerékpárba semmilyen csodaszert , ha olyan koszosnak ítéled az olajat cserélj kétszer inkább , amit leveszel esetleg jó még , valamilyen eke-taligába kerti traktorba !
Nekem már tisztított ki leragadt hidrotőkét dízel autóban.
Nem használnék ilyesmit.
Sziasztok, olyan kérdésben kérnék segítséget, hogy tudtok-e ajánlani motortisztító adalékot olajcsere előtt? Persze ami nem bántja a kuplungot, mivel olajos a kuplung. Ha valaki segít azt előre is megköszönöm!
Írj, én meg olvasom.
Írok privátba.
Van 3 db.