Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Már úgy értem előtte oda futsz ráb@szod a szivatót , majd elfutsz valahonnan elindítani ? Vagy valaki vár a motornál , index pittyegésre rárántja a szivatót , és te míg karöltve oda andalogsz az aktuális arával , addig vissza nyomogatja neked , és már csak a fülét kell cibálni ?!
Vagy csak melegen akarod távról indítani a moziból kifele ?! De komolyan mi értelme van távról indítani hacsak nem robogó , mert az olyan jópofa dolog , de azt is minek ?
És ha az indítási funkció is működne , milyen értelmet ad az egésznek ?
Sziasztok! Tudnátok ebben segíteni egy picit?
Magát a riasztót bekötöttem! villog csipog, reagál a távirányítóra, riaszt ha löködöm. A távirányítóval való indítást is tudja elvileg a szerkezet, bekötve nincs, mert a pirossal jelzett kábelekkel elakadtam.Ebben kellene egy kis segítség.a távirányítón ha megnyomom az indítás gombot akkor a riasztó modulja kétszer kattan olyan 2-3 másodperc szünettel, gondolom adna jelet a gyújtásnak, majd az indíttásnak?Kikerülné az immot? vagy azt a részt be se kössem?
A naggyal sem.....
ja igen főleg hogy a kis SV-vel nem nagyon mászkálnak 3-4000 fordulaton
Nekem vétel után (nem láttam bele) SV650 főtengelye tört ketté a nulláson, szétszedésnél derült ki, hogy köszörülve volt, akkor sokat kerestem másik főtengőt és minden bontós és ismerős (1 kivétellel) azt mondta, hogy a köszörült főtengő eltörik párezer után.
ahol voltam simán megmondták motor főtengelyt nem köszörülnek mert nincs hozzá csapágyuk .... de persze van ahol hajtanak bele de azoknál nem voltam ... ismerek olyat aki 750-es gixxer blokkot legalább kétszer szedték szét főtengelyjavítgatás közben de persze nem lett jó ...de pl tdm hajtókarcsapágya elég nagy passzolt bele valami autóé a fordulat se túl nagy és elment elég sokat ...de itt az a gond hogy nincs ráhagyás mint az autóknál a fordulat is sokkal nagyobb és a mókolás töréssel végződhet , a megoldás a bontott főtengely
8 év olajcsere nélkül az igen
8 év után én cseréltem rajta először olajat aztán a lerakodott olaj sár itt ott eltömte a furatokat
Azóta nincs vele hiba, de egy hétig blokk mosogatás volt....
Pedig az opel sosem kop el
Megtudják csinálni , csak ehhez a japán gyárak már nem adják a nevüket ! Én személy szerint nem hajtanák olyan speed motorral aminek tudom hogy köszörült főtengelye van ! Ezeket a főtengelyeket szépre lehet hogy megcsinálják , jóra soha !
De a probléma ott van hogy ha már valaki olcsó János , akkor mutatkozzon be a következő tulajnak is ! Magyarán ne sumákoljon hogy mi lett szerelve a vason , és mi lett csak ekecselve !
Azt írod hogy fillérbaszás ! Na ezt elmondhatod a munkát megrendelő tulajokról is ! Ha egy tulajdonos megköveteli a jó minőségű munkát jó minőségű anyaggal ne mond már azt hogy van az a hülye szerelő aki lebeszéli erről és inkább neki áll ekecselni ! Pl Elkészült valamikor egy 1100-as katana , minden pöpec . Emberünknek mondom láncszett még muszáj lenne . Emberünk vett két lánckereket meg egy óccccsóóó kombájn vagy valamilyen eke-kapa láncot valami tszcs-ből . Természetesen a lánc 2000 km után szakadt , az egész láncot beküldte a blokkba ! Képzeld el mit művelt ott bent . Két bontott blokközép , váltó stb stb szaros lánc spóroláson ! Ennyit a műhelyek fillérbaszásáról ! Régi mondás tudod : ha a kecske helyett majom kell , akkor a banánra is muszáj gondolni !
Nem megyek bele szakmai ok felytésbe a szaki ottkezdödik hogy meg mondja menyi az a kevés pénz amiből még el megy x kilométert ..

az hogy van egy hibás alkatrész halmaz és azt ki cserélteti a tulajal mindet .. JO SOK pénzért !!! KÖszönö viszonyba sincs a gyári minöségü alkatrészel ..................... nekem nem kell a vetités ..... hozzám soha nem jönek vissza hogy szar munkát végeztem .. ha nem tudom javitani nem kérek semmit .................. ha kell egy alkatrész .. Pl csak gyári alkatrészre válalok garit .. hozzátok a mindenféle szar kinai tawvani ebayéjes valag szart ............... és csodát vártok ............. nem is szoktam ilyenekel foglalkozni .. abba kell csak bele gondolni hogy ha agyári alkatrész ki fingot ami xxxyy forint hogy fogja birni az az alkatrész amit a gyerekek gyártanak a tawanba lekvár anyagból
kókány
a kiolvadt hajtókarcsapágy felkenődött részt szikével lekapartam a főtengelyről, majd vizes smirglivel faszán felcsiszoltam
5ezer ft-ért vettem 4 hajtókarhoz csapágyat kicseréltem és azóta mentem kb 120ezret az astrával úgy hogy semmi baja nincs még
erre varrjatok gombot
még hogy szerviz..........
VÉ NYÓC erről jut eszembe , azért nem mindenki kókányol kis hazánkban:

http://hebonline.hu/heb.php?page=05

vezérmű tengely bütykeire kattintva léphetsz a menüpontokban

F.Levi ment pü!
Segítségre lenne szükségem, Mikuni TMX karburátor, mindenhol csak felújító szettet találok hozzá 15000ft környékén, viszont nekem csak egy tűszelepre lenne szükségem esetleg a tűszelepházra.
Hol találnék csak tűszelepet, km 7,5mm átmérő és 9,5mm hosszú a tűszelep
A saját váltónkat akartuk megcsináltatni, azt mondta nem kell, ebben minden ki van cserélve ez biztosan jó kell legyen stb mese. Felraktuk, szól a váltó már alapjáraton is.... Megmutattuk neki, kezdte a meséjét hogy ez normális stb. És akkor eljutottuk oda hogy az eredeti váltónkat rakta be egy új házba, mert ami az autón volt az tökéletes volt minden szempontból, meg relatív keveset is futott váltó.

Ja és a lényeg, mindene el volt mosva a váltónak természetesen, 200km alatt koromfekete volt az olaj benne...
Biztos, hogy a szerelő nem kérdezte meg, hogy jól csinálja meg vagy olcsón? Mert általában inkább ez van, mivel csöves vok én is így lépek be a gépműhelybe, hogy olcsó legyen amennyire lehet, és az lesz legfeljebb nem cserélnek ki mindent amit kéne. Előző héten a kaminyonban az injektorokat kellett tesztelni és megcsinálni amelyiket kell, hát nem kértem mindent amit mondott a szaki, mükszik így is, de nyilván jobb lett volna ha mindent kicseréltetek.
Itt most nem az volt a lényeg, hogy mit lehet és mit nem. Mellesleg elég sok helyen meg tudják jelenleg is csinálni egy modernebb motor főtengelyét ha mondjuk elkente a csapágyat...

Arra gondoltam leginkább hogy nálunk nem tudok sehova vinni úgy egy autót hogy azt jól megszereljék, a fillérbaszás a lényeg mindenhol és a mókolás.

Egy példa, az 2005ös sharanoknak típushibája hogy a váltóban kimozdul a csapágy, amikor 5.be engedem rá a kuplungot szépen hallani hogy nem találja a helyét. Na ezt nem probléma, felhegesztik megerősítik, vonalbafúrják és jó. DE aki csinálja az nem mossa el rendesen a váltót, kint a szabad ég alatt cseréli ki a belsejét. Nem cserél ki minden csapágyat meg szimeringet mert azt mondja jó az még.
Én leszedtem a váltót bevittem, kaptam egy másikat ami biztosan jó lesz. Hát nem lett jó mert baszott kicserélni egy csapágyat, egy 15000ft-os csapágy miatt 2x kellett szétszedjem az autót.
Mindezt megelőzte volna ha 85ezer helyett kér 110-et és mindent kicserél benne. De nem, fillérbaszás kell a magyarnak.
Talán ez az ország legnagyobb baja ............... ciki ha olajos a kezed ... menyivel jobban hangzik faszom meneger vagyok benzin kártya.. 600 000 fizetés és a /6 szolgálati verkli ..... a 80 -90 években kreativnak kellet lenni hogy müködjön a vas ...ma meg okoskodo hozzá nem értő tanitja azt aki mindent le szar................ csak legyen buli .. meg lekvár /tiszt a kivét /
szivemből szoltál ............ a szakmai része pedig ... mitt vársz egy olyan felszabadult autoszerelö szakmunkástol akit éretségire kényszeritenek és utána 2 év allatt megakrja vele tanitatni a szakmát egy ...................szakmai selejt

mert ugye aki nem tudja TANITJA
Elég baj hogy rá lehet venni pár műhelyt a hülyeségre ! Igen a 80-as évekbe kókányoltunk , de azért mert nem volt elég pénz a drága gyári alkatrészekre ill. a hamar kimerülő valutakeretnek köszönhetően ! Viszont volt olcsó komoly gépműhely ahol a szakiknak az első a fusi volt aztán a céges meló ! Pl. emlékszem hogy így került skoda hajtókarcsapágy egy honda cb 400-ba . Cigány munka , de hibátlanul felállt a honda és gond nélkül üzemelt sok sok kilómétert ! Csak így tudtuk megvenni az osztrák burgenlandi szemetet , itthon meg kókányoltuk ahogy módunkban állt !
Mára ez megváltozott , egyrészt a " jó gépmunka " megfizethetetlen , másrészt a technikában nincs anyag ! Teljesen kihegyezett portékák amik jó minőségben készülnek , viszont költség hatékony módon / A gyár szemszögéből / anyag költség stb. javítás kizárt , csak csere .
A nagyobbik baj ha már valaki köszörülteti az a rohadt főtengelyt /amit a legtöbb motorkerékpár gyártó kifejezetten tilt /vagy fémszórják a váltó alkatrészeket valahogy mindíg elfelejtik a leendő tulajdonosnak megemlíteni , hogy surmó módon csak ekecselve van a vas , és nem kéne forgatni 10e fölött mert szét fog szakadni az egész fos !
K.Istvánnal egyetértek , és nem tudom milyen drága motor amit a videón látunk , mert pont a V8-as amit nem szoktak faragni /hacsak nem veterán / mivel nagyrészük csereszabatos akár típusba /corvette, pontiac,camaro stb / akár köbcentibe/ small,bigblock stb / és szinte átalakítás nélkül belerakható . Az alkatrészek még a 90-es években is olcsónak számított ezekhez a vasakhoz ! Pedig azt is Bécsből hordtuk , igaz hogy néha az amerikai szervíz " szeméttároló " kontínereiben órákat töltöttem amit a melósok hangos röhögése kísért . A főnök nagyon kedves és megértő ember volt ! De lett elosztófedél gyujtókábellel , fékbetét garmada , gyertya , hengerfej szelepekkel , meg talán komplett V8 csak kicsit kalapálni lkellett meg összekoszolnom magamat . De gondolj csak bele ha akkor megállt egy ilyen vas vagy egy ZZR pl . kit hívtál ? tTelefon sem volt , sem internet , sem alkatrészbolt ! De még csak szerelő sem akinek colos szerszámai lettek volna ! / A colos szerszámot az első időkben pl. a bécsi posche szervízből hozta kölcsönbe egy osztrák motoros barátom !
Bocsi ha hosszú voltam , de a tavasz is várat magára még !
Itthon egy megpusztult autónak olyan mennyiségű pénz kéne a rendbetételére amit senki nem vállal be.
Jobbára mire blokk felújításig jut a dolog egy rakás más költséges hiba is fellép és az egész jármű mehet a bontóba vagy zúzdába.

És mióta fillérek a regedó ki fog egy saxo motorfelújítására pénzt áldozni ha mondjuk 250-ezret ha komllett ömlik be jópofa működő járgán 3-400-ért névreírva németből?

Persze veterán nagyértékű vagy ritka gépcsodánál lehet.
jellemzően autómotorokat, meg nagyobb gépek motorjait újítják fel persze rá lehet néha venni őket másra is ... Debrecenben is van 2 műhely ahol jártam simán elvégzik a főtengelyköszörülést, vonalfúrást, síkolást szelepvezető meg fészek cserét stb beviszed a blokkot és komplett felújítva visszakapod
Itt sem látunk mindent hogy mit csinálnak.
simán ...................

http://www.nagygepmuhely.hu/.......................

simán ..............

http://motor-centrum.hu/05.html

a leg simában ....

http://www.automeszaros.hu/?q=node/1