Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Veterános közegben működnek ezek a teljes-körű felújítások. A régi erőforrásokon -erőforrásokban van annyi tartalék, hogy pl. lehet főtengelyt köszörülni (ezek szerint) ... de amúgy értem a kérdésed. Mert amíg egy "hengerfej felújítás" itthon arról szól, hogy megsíkolják tömítési felületet, meg becsiszolják talán szelepeket....ez a teljes pont a filmen látott művelet harmada fele. Nem mérnek rá szelepszár horonytól a végéig tartó részre, mert nem is tudják a minimum értéket. Pedig az miatt simán leszakadnak a szelepek. Nem nyúlnak a szelepvezetőkhöz sem...Gyakorlatilag kirúzsozzák a szart...
Egy ilyen felújítás ritka, értékes blokkoknál éri meg, mert addig még a bontóban pár száz euró egy komplett blokk autóhoz akár X tíz ezer km-rel ( a klipben autóblokkok voltak) , addig nem locsolnak el egy ilyen felújításra 1000 eurókat. Megint más kérdés, hogy a mai géphez szerintem a filmen látott környezet nem is elég tiszta és pontos, mert a régi gépek elmentek százados illesztésekkel, a maiak inkább a mikronoshoz konvergálnak.
Majd ha lesz aki hajlandó fizetni és nem csak a kendácsolásért hanem a rendes munkáért.

Kis pénz kis muzsika.
https://www.facebook.com/42705...

Nalunk hol ujitanak fel igy egy blokkot ? :)
Pitbike/ Dirtbike alkatrészek A-Z-ig! Írj, ha bármire szükséged van!

Vázak, kerekek, teleszkópok, idomok, fékek, kormányok és tartozékai, blokk.... 

Minden, ami kellhet!!!

Postai utánvétel vagy személyes átvétel lehetséges Budapesten
Köszönöm a segítségeket és a linket , lementettem mindent később még jól jöhet . :)
Hétvégén hajtogatok majd , én is lemeznek nézem .
Venni kell, vagy készíteni , ahogy nézem lemezből van.
https://www.teile-katalog.com/...

Itt elvileg a te motorod )adatlapod szerint) összes robbantott rajza. A tiedben nem látok ilyet.Viszont ha beszereled az első kereket , meghatással együtt, és áttolod a tengelyt, majd meghúzod a tengely végén az anyát, és utána a villaszárakon levő bilincscsavarokat , akkor lehet megfogja a spirál meghajtását, és nem forog majd.
ITT A HIBA !!! Nincs ilyenem de nem is volt !
Spirált lekötöttem :) pont ezért
Helyén van a km meghajtó csiga ha megfogom és úgy tekerem nem forog, de ha elengedem forog . ezért gyanakszom a simeringre, hogy túl "szoros" mert új .
Ne tedd, mert még feltekeri a km-spirált és esel egy rendeset!! Valaminek lenni kell ami a forgást akadályozza!
A kilóméter maghajtó háza valahova beszokott lenni támasztva, a villaszárba hogy csak a belseje tekeregjen . Nem is értem hogy tud az körbe forogni ?! A körmök beletaláltak a helyükre rendesen mielőtt meghúztad a tengelyt ? Nem nagy baleset , de lazítsd vissza a tengelyt , nézd meg hogy a helyére talált-e minden !
A féktárcsa semennyit nem üthet , a műszakin sem fog átmenni ha hullámzik a fékhatás mérésekor !
Első telón van ,de nincs semmi stift. Kikötöttem gy.kötözővel , holnap gurulok vele pár km-t hátha bekopik .
Valaminek lenni kell ami a körbeforgást megakadályozza!! Egy kis stift a lengővillán pl!
Ki nem felejtettem semmit ez 100 , esetleg véletlen nem oda raktam vissza , vagy tényleg csak szoros a simering . Service csak a blokkról ír .
Valamit kifelejtettél alighanem leesett , és nem vetted észre! Szerelni tiszta fehér metlachi flaszteron szokásom , hogy észre vegyem, ha valami leesik! Ha sok a cucc felirkálom a sorrendet. Még jobb ha van a motorhoz "Service manual"!!
Köszönöm a segitséget! Közben elvittem a szerelőhöz, még nincsen készen, de annyit már tudok, hogy benzin ment az olajba...
Sziasztok !
Első kerékcsapágyat cseréltem , simeringgel együtt . Mikor összeraktam forgatom a kereket akkor a km spirál meghajtó is forog (nem csak a belseje hanem az egész ) ez csak azért van mert még új a simering és "szoros" vagy elképzelhető, hogy valami hézagoló rosszul ettem vissza ? A másik problémám ,kérdésem az az lenne , hogy egy féktárcsa mennyit üthet ?
Köszönöm szépen! Széles utat!
hát általában kékes a füst ha olajat eszik, fehéres ha vizet kap, fekete ha sok üzemanyagot. Amit leírtál lehet olaj fogyasztástól, de a legegyszerűbb ha megnézed mennyi olaj van benne, Az nem nagyon jó ha túl van öntve. Te tudod mennyi olajat öntöttél bele,olajcserekor, ha gyári előírásnak megfelelő mennyiséget és mégis túl sok az olaj benne, akkor lehet az olajban üzemanyag is. (ami karburátor túlfolyásából is adódhat) Nézd meg az olajat mennyiségre és minőségre is.
Sziasztok! Van egy cbr 954em és a műszerfala pixelhibás. Valakinek valami ötlete van a javításra?
Fehéres -kékes nem teljesen kék, mint amilyen az olajtol szokott lenni, annyira még rájöttem, hogy a karbiban is kicsit magas a benzinszint, mert amikor hoztam haza a motort akkor a tulfolyon kifolyt valamennyi benzin, attol h ide-oda razkodott az auton
Milyen színű a füst?
Üdv mindenki!
Egy kis segitségre lenne szükségem, nemrég vásároltam egy 2009-es 450-es exc-t. Egy olyan probléma jelentkezett, hogy hirtelen gázadásra füstöl a motor, viszont kompresszió is jó van, meg nagyon jól is húz. Amikor megnéztem, és megvettem erre a jelenségre nem figyeltem fel mert akkor nem jelentkezett, viszont akkor az olajszint a kémlelő ablak félénél kicsivel lentebb volt, most meg olajcsere után teljesen fedi az olaj az ablakot. Lehet olyan esetleg, hogy tul sok az olaj benne? Várom a tippeket és ötleteket.