Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na pont erre való a nyomás és hőmérő, mivel a nagy tgk-ban van így azonnal látom ha az olaj szar mert amelyik ugyanannál a hőfoknál kisebb nyomást produkál azt nem teszem bele többet no meg a motor állapotának változását is nyomon lehet követni vele, én szeretném ha minden járművemben lenne, nem véletlen, hogy a régi gépeken alapból voltak még a szgk-nál is.
Ha nem használod akkor még 20 évig se
Szerintem kérdezd meg az omegamotornál. Fúrnak, hónolnak hengert, és dugattyúkat is forgalmaznak hozzá.
Sziasztok!
Mz Etz 150-es motorral kapcsolatban kérném a segítségeteket. Biztosan sokan kezdtétek ilyennel vagy ismeritek ezt a típust.
Hozzám került egy 88-as példány elég leélt állapotban.
A problémám az, hogy nincs semmilyen információm vagy dokumentumom arra, hogy hogyan kell a blokkot összeszerelni megfelelően.
Szerintem csak az eladásra rakták össze mert sok alátét/hézagoló volt a blokk alján épp nem ledarált állapotban.
Van valakinek valami hasznos leírása, dokumentációja vagy robbantott ábrája a szereléshez?
Minden információt szívesen veszek.
Új eredeti tömítés szettet vettem, minden csapágyból és szimmeringből kapott újat . Vettem mindenhova 0,1 0,2 mm hézagolókat is.
Az lenne még a kérdésem, hogy hova kell hézagolókat tenni? Mivel szilóval volt összerakva és semmilyen hézagoló sem volt benne nagyon akadt és szorult a váltó, de minden sebességet bevette. Léptető villák kopottak voltak ezért le is lesznek cserélve.
Előre is köszönöm mindenkinek!
a többsége a kisebbet írja, elég dagadt vagyok szóval jó eséllyel nem menne gyorsabban
az a lényeg hogy a 2,5mm kopás elég sok cserélni kell
köszi az infót!
a görgő is inkább sokszög mint görgő az is csere, remélem most már legalább 10 évig nem kell költeni rá
Persze hogy lötyög hisz 2,5 mm hiányzik már a szélességéből és a variátor feltételezem a 16,5-es szíjhoz van hézagolva, és az ismerősöd nem mondott hülyeséget ha a gyári szíj hosszából adódóan nem bír a variátoron kimenni teljes átmérőre akkor egy picivel hosszabb szíj eredményezhet némi +km/h-t ha van tartalék motorerő
elég lötyögős ha minimumon van..... ismerős mondta hogy szoktak kicsit hosszabbat tenni akkor jobban megy
mondjuk ehhez nem értek lehet nem is igaz
Számít a hossz is igen 4 mm nem tűnik soknak de lehet éppen a 4 mm hiányozna és túl feszes lenne azt elszakadna ha 16,5x751 volt rajt akkor azt tegyél rá
és számít valamit a hossz? mert hol 747 hol 751mm írnak.... mondjuk 4mm nem sokat jelent szerintem
Elvileg ha a szélességének az 5%-át elkopik akkor már cserés ha a 16,5-es szíjad csak 14-es akkor sürgősen cseréld míg el nem szakad azt kárt nem tesz másban is
Ez mind azt jelzi , hogy a motorbenzin forgalmazók marketing manager -jei baszott jól végzik a munkájukat !
ha esetleg lenne valakinek ilyen forma km meghajtója akkor egyeztethetnénk méreteket
az a lényeg bal oldalon legyen (jó eséllyel így nem forog majd visszafelé) 12 vagy 14 a tengely majd holnap megmérem
14 es kerékhez kellene de ilyen a világon sincs de lehető legközelebb kellene hozzá majd csinálok másik számlapot
Ismertem olyat aki a diesel autóját megtankolta benzinnel bambaságból!
Kopogaserzekelos tud szegenyiteni a kevereken ezert nohet a teljesitmeny es csokken a fogyasztas.

Van haverom aki allitja hogy ha neot tankol a motorjaba (fz6) akkor ő erzi hogy 3/4 es teljes gaz kozott amikor 10000en forog a motor, erez kulonbseget. Hat mondom jo :D
Ebbe a formában még nem hallottam !
Lehet még a gázolaj is jobb ! Ez se igaz , de ez is jól hangzik !
Pedig volt már akinek okozott.
Pedig egyszerű, amiben van kopogásérzékelő és az előgyújtást utána állítja abba mehet nyugodtan, a többibe fölösleges, esetleg káros is. ennyi.
Hú ebbe a 100-as ba is beleveszhetnénk , megér egy misét , volt erről is vita valamelyik fórumon !
Siófokon ismerek egy profi krosszmotor szerelőt.
Ha nincs messze neked...
Az utolsó mondatban a lényeg. A kocsimnál is idegesített, amikor vízhőfokjeladót cseréltem, h nem mutat pontosan az utángyártott, aztán csak vettem bele egy gyárit.
Ezzel teljesen egyet ertek. En sem tankolok 100ast, na jo de, most hogy ilyen olcso volt azt tankoltam a motorba mert tetszik az illata. De annyit ert hogy nem zar a tuszelepem tole
épp pár napja tekertem ki azt az izzót mert tökre idegesített hogy mindig világít
én csak azt mondom hogy sok esetben feleslegesen költünk olyan dolgokra ami igazándiból nem is kell
pl olaj téren: tegyél bele jobb olajat mert a motorod megérdemli.... szóval a gyári előírástól egy-két szinttel jobbat dupla pénzért
de tankoltam már ronánoknál ahol jön a kutas hogy szép motor jó motér megérdemelné a 100as benzint....
szerencsére elég szerény a motorom jó volt neki az extrabüdös 75ös is
mivel perselyt nem szeretnék és anyagilag sem vagyok /leszek úgy az idén hogy új henger legyen ezért gondolkodom egy új dugón..... találtam motoros webáruháznál Wösner dugót ami 55,95 ig forgalmaz . Az enyém 53.97 de tanácstalan vagyok hogy mit tegyek mert a szerelő akihez elvittem egy vicc