Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mettelibe nézél szét .................... 27 mm van mert csináltam nissan mirkát a szomszédnak !! 28 mm is van mert az van a ford fokusba .. 35 mm is létezik mettelibe mert tavaj renault meganba azt cserélgetük ...hentes havernak .... tehát lehet hogy van 29 mm -be is
Zoli bácsi leszarja mit magyaráz a főmekkmester.

Mondjuk hál istennek nem kell a világ legmegbízhatóbb motorjából vödörrel kimerni a benzint.


ah és annyi meg egy bambi.
Nem kaptam semmit ,, de lett potba nekem is .. ajándékba kaptam rengeteg 1100 alkatrészt ... esetleg majd egy kiput nézél / hibátlant / jobbost ..
ez a korongozás a hozzá nemértésből adodoan kicsit el vite az ürteknikába a szelp beállitást !
Az edzetséget nem tudom menyire szivja magába az anyag .. egyet tudok MA magyarországon 100 esztergályosból 80 nem tud 100 pontoságal megbizhatoan dolgozni .. szaros 40- 50 éves gépekel válalkoznak .. nem bántom öket mert életben kell maradni de egy hengerfelyet nem tudnak 100 pontosra huzzni .. söt némelyik még 10 re se tudja

akkor minek filléres dolgokat köszörűlni .. kérdem ÉN ? továbá it az élő példa :::

Biztos barátok leszünk EKECSELEK 100 éves motorosnak mondja magát .. és igen lekiismeretesen meg korongoza a vasát 30 000 pénz
és tekerget igazgat ... HOL OTT .... be viszi egy Jó szervizbe GYÖRBE ! a 6 db korong 2400 ft.... a munka dij egy 10000 ........... fizet 12400 ft és garancia van és a keze tiszta ............... a fenmaradó 17600 magyar forintott meg arra költi amire akkarja ..

Nem veszem elö Zoli bácsi töltés mizériáját de / mondjuk bevalani nem fogja / kb 3x 4x anyit költöt a dologra mint amit kellet volna .. De hát okos a magyar és mindenhez ért és mindent jobban tud
Na csak egy hangos ok felytés volt ... ugy ketönk közt a motoros népek elött !
Tasi!

Küldtem a pár napja 1100 vezértengely hirdetést, de nem válaszoltál...vagy nem kaptad meg. Most is fent van, csak másik hirdetési oldalon és picit drágábban, de az nem szokott gond lenni.

Nekem 29 mm-es van még a yamahában. Van a pink-ben olyan méret is? Még nem tudom milyen kell, mert le akarom venni a hengerfejet, és becsiszolni a szelepeket, lehet akkor már kap új szelepszár szimeringet is...de az odébb van.

(ezeknél korongoknál szerintem hasonló edzhető anyagokat választanak, megsütik őket, de mivel nagyon magas az edzés hőmérséklete, szerintem ahhoz képest nagyon picit térfogat és vastagság, hogy csak a egy külső réteg edződjön be, de akkor is szerintem több tized milliméter átedződik vígan. Majd utána állítják be köszörüléssel e méreteket, és iratozzák fel. Szóval ha valaki le tud kapni belőle 1-2 tizedet, attól még vígan marad az edzett rétegből. A beavatkozásnál inkább az okoz problémát, hogy mágnesasztalon megfelelően lehessen rögzíteni síkköszörüléskor, és legyenek megreptetve az első fogásvételkor...)

Sikerült hozzájutnom végre egy 1100 váznyúlványhoz, már csak kéne egy röntgen alá is tudó hegesztő szaki...
Nem letezik, csak gyariban. Akkor most letezik vagy nem letezik ?
Amugy nem minden tipusnak van ekkora turese, van egy ket marka aki szereti szopatni a szerelot...
Megint a baromságot feszegetitek .. ez amikor a kömüves szerel !!!

elöször is minden korongos szelephézag állitásnál minden gyártó tol - tolig ad meg adatot

pl : 0.10 - 0.20 ig tehát ha ha pl egy 2 .75 korong van benne és 0,23 mértem akkor mi a fasznak 100 pontoságu korong ? ha ebbe teszek egy 2. 8 ast 0,18 lesz ahézagom .. JÓ? jo hát csak a malterosnak nem ! teszek bele egy 2.85 .. 0.13 lesz a hézagom JO jo hát csak a van egy olyan gondolat menete a hülye gyerekeknek hogy az ugy jó pont ha a közép értékre teszik .. pedig nem !

amugy nem létezik 100 pontoságu korong csak gyáriba ................
187,5 van, nemtudom melyik marka de nekem is van itthon ami ,5re vegzodik.
Nekik sikerült bár nem lesz 490/stück.

http://www.ebay.com/itm/Honda-...
Bocs, dúsít az utána is de nem olyan mértékben hogy az olajba kerüljön.
értelek, ez nem egészen így van de jó :D addig dúsít kb míg 30fokot eléri a víz, ezt termosztát nélkül is eléri. Ha 17V-ot töltene a fesszabb akkor már ecud sem lenne illetve akksid sem...
olyan méret nincs ... gyári összeszerelésbe esetleg 1.87 de kapni nem fogsz csak 1.80-1.85-1.90-et , 3-4 nap esetleg nem ? 1-2 héten belül a gyári is megjön a yamaha képviseletnél
ha szar a termosztát nem melegszik fel üzemi höfokra,hőmérséklet mérő érzékeli a motor hőfokot és folyamatosan dúsít,feszszabályzó pedig kinyírja a befecskendezőt ha 17 voltokat tölt.
mint pl milyen köze van ahoz hogy benzin kerüljön az olajba ?
beverly 500 injektor,nincs tűszelep.De ha kérdezed hogy mi köze a termosztátnak,meg a fesz,szabályzónak,csak mondom sok köze van.
Üdv
segítségre lenne szükségen 2004-es FZS 1000 Fazer

szelephézagot állítanánk de nincs megfelelő méretű lapka! (Pinkmotors -Proxx- talán 3 -4 hét míg hoznak )
nincs valakinek esetleg elfekvőben? (már csak ennyi hiányozna)

átmérő: 7.48
vastagság: 1.875

4 db kellene ebből a méretből

segítséget előre is köszönöm


Viktor
Nekem spec két motor is 7,48-as hülye méretű motort nem veszek.
És ilyen gyüjtögető tipus vagyok.
9.6 helyett 9.48
a kicsik 5.8 az 7.48 as a 9.6 a 10.5 ezek mind telibe vannak edzve de a nagy lapkák a 22 mm feletiek ....... nem Pistám .. legoláb is én igy tudom .. de mimndegy 42 % kedvezmény kaptam a pinks motors nál .. ugy hogy privibe toljad barátom
ja nekem is azt mondják mindig és rámsóznák a komplett szettet amiből mindjárt 2 kellene a 7,48 meg 9,48 és akkor nem beszéltem még a többi hülyeméretű lapkákról ... inkább megveszem ami kell, ha pont nem találok itthon a kicseréltek között
hogy tanuljatok az öregtől

http://www.cmsnl.com/yamaha-xv...

a gyári 10. 5 euró Én ezt rendeltem bele 5 db + a posta 57 euró ... 19200 ft a kedvezményem 35 % tehát 12500 hozza a postás a kedvezményem felét mindig oda adom tehát ez a tagnak 16000 -be lesz

van suzuki után gyártott 1450 ft darabja 25 mm -be + posta ez 10500 ft ra jönne ki de nem birja ..hamar kopik

aztán van https://autoalkatreszed.hu/lis...

toyota 25 mm hézagolo 600 ft darabja ez meg állna postával 4200 ft ból ez nitrites de nem birja a magas fordulatott

tehát marad a gyári mivel én szart nem teszek be
aztán itt van EKECSELEK a hokuszpok aki 30 rugóért vesz 7.48 lapkát ami teljesen más

eből van gyári
http://www.cmsnl.com/kawasaki-...

van vertex 6 eruért ............ és van tour max 4.5 euroért és van ajo öreg prox 430 ft ért
minöségileg a vertex jobb mint a gyári tehát nem raknám bele a tour max gyári minőségű ugyan ugy mint a prox

magyarul ekecselek jol járt el de 1/4 pénzből is ugyan olyan minöségü munkát végzet volna ..
na ezzért vagyok elörébb ... Szerintem
Szerintem ezek a lapkák telibe át vannak edzve, ilyen vékony alkatrészeknél nem jellemző a kéregedzés tudtommal...mely utóbbinak az előnye mint azt tudjuk, hogy még a belső szerkezet szívós és kellően rugalmas marad, addig külső edzett réteg meg kopásálló, és kemény. Ezek szinte a legtöbb funkcionális gépelemnél elvárt tulajdonságok.
Egy ilyen hézagolókorongnál semmi szükség a belső szívós rugalmas szerkezetre...hiszen csak egy újabb "rugó" lenni szelepvezérlesben.
Csak mert a komplett szett sem egy nagy összeg.
mint a többi , pár 1000 km alatt nem látszott rajta semmi mikor újból szétszedtem
A hot cams menyire jó?
kicsit drágán vetted .. az origin kawa 9 ejuró per darab , a prox meg hot cams 1000 ft körül