Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Big broders mindíg figyel , az az első hogy megnyitom és az utolsó lap amit törlök az a webkamotok !
A fönököd mostanában nagyon aktív ! Jó fej lehet !
Jó volna hallani ! Aztán ne kíméld !
Video nincs de uzemel jol. Ma vagy hetfon keszitek egyet. Igerem.
Mi re is kellene reagálnom ? Melyiket címezted nekem ?
Nem vagyok hajlando veled vitazni mert nem arra reagalsz amit irtam. Olvasd el megint es gondold at ujra hogy mit irtam es te mire valaszoltal
Pl én egyáltalán nem vagyok motorszerelő , viszont soha nem vittem szervízbe technikát , legyen az sor négy vagy V8-as . Szerelőm sem volt , pedig gyorsulási versenyekre is jártam , még a bécsi éjszakába is . Motorral is és V8-assal is ! 90-es évek legeleje !
De mert nem vagyok szerelő ez szégyen ? Kérdem én ? Az jobb szerelő aki azt is mondja magáról hogy ő szerelő ?
Én értékelni tudom azt is ha valaki csak a tapasztalatot ossza meg , lehet többet segít mint egy okoskodó szerelő !
Hy ! De szeretnék ennyi idősen motoron vergődni !
A 350-es yamaháról lett vidi , hogy vinnyogott ?
http://www.sportmotor.hu/video...

75 eves kuncsaftom motorozik mindennap.
Ha azt mondja a gyar hogy 0.1 es 0.2 kozott jo, akkor kik vagyunk mi hogy felulbiraljuk ? Plane sokak itt nem is motorszerelok csak szeretnek motort szerelni...
Mindíg a közép értéket próbálom megcélozni , ha nem megy inkább a nagyobb érték fele megyek . Ha hézagot ellenőrzök és az a tűrés minimum értékén van , biztos hogy nem hagyom ott , hanem növelem a hézagot közép értékre , vagy annál nagyobbra ! Most is volt egy szívóm 13-századon ami belefér a tűrésbe , de nem hagytam ott hanem cseréltem lapkát / 10euro/db / / és 18-ra raktam !
Pont ezaz
Jobb szeretem hallani a hangját
A szerelő ideje, ha valóban sokat szórakozik és elkéri a valódi óradíjat akkor azt sokallják, ezért elintézi átlag módon átlagáron és mindenki boldog.
ha értéken belül van a hézag és hallod a hangját , régen rossz ! Szerintem !
Mi szerelő érdeke? Sűrűbb szervizelés vagy ritkább?
A jónak is vannak fokozatai...
Nem egyszer állítottam már 2x is egymás után hézagot mert nem tetszett a hangja pedig simán benne volt az intervallumban
Na szevasztok nagyok ! Végeztem a betonpumpával mára , ! A gyári lapkák 10e /db, a karbik alján a műanyag tölcsérek 5e /db és a tűzkarikák 6.5/ db e volt , Így összesen volt 100 egynéhány euró . Ezeket a Kawasaki Vösendorf Bécs melletti központi raktárból hozták ! A győri Kawasakinál rendeltem / most biztos kinevettek / gázbovdent , kb 8000e ft , szelepdekni tömítést 15e valamennyi ft ,/ nem szilóval / gyertya nyílás tömítést 4 db nem emlékszem mennyi , ezeket hollandiából hozták a Kawasakitól , még teló olajat vettem, így volt közel 40e ft ez a tétel .
Ezek nem is olyan drága holmik ha például mondom nektek egy szaros generátor 1550 euro .
Viszont a fékekre sokan panaszkodnak hogy nem jók gyengék szarok ! Persze hogy szarok , pálya betéttel felkenődik az autó hátuljára a városba , a túra betéttel meg felmegy a pályára , eltüzeli a betétet , üveges szar lesz , aztán csodálkozik hogy a következő 10e km-en meg normál tempóban is szétbassza a tárcsát .
Hangsúlyozom a gyári sem pályára optimális , viszont tökéletes keveréket rendel a gyár és igaz hogy gyorsabban fogy , de megáll vele még a mozdony is ! Nekem nem kellenek a hatdugós csiribiri szarok , /nem véletlen tértek vissza sb-ben is 4dugósra / bőven elég a gyári 4 dugó , viszont megveszem a gyári betéteket 50 euro/db /nem pár hanem db / ! Lehet nevetni , de a mozdony megáll és a tárcsák is hibátlanok , pedig terelem a vasat nem öregurasan !
tascner ! a múltkor tényleg elszégyeltem magam hogy 6 hézagmérő vegyítésével mérek pontos hézagot , nos szert tettem egy K-D Tools USA gyártmányú colos hézagmérőre baszott jó köztes értékekkel . 0.04 , 5 , 6 , 8 , 13, 18 század stb . Gondolom azért ezeket a bútordarabokat te is értékeled !
A Magyar Vagon és Gépgyár szerszámgép üzemébe hogy a pitlibe ne tudtak volna század pontosan esztergálni , köszörülni , marni ?! Ezt kikérem a volt vagongyári szakik nevében ! Édes apukám a kisérleti üzemben volt géplakatos , katona sem volt ezért a szolgálati időt a kisérletibe töltötte ! Egyébként háttal kiválóan motorozott , még a városban is , és olyannal is szórakoztak ki tud messzebb beugratni egy folyóba /ipar csatorna /pannóniával . /idén 75 éves / Szóval volt kitől tanuljam a hülyeséget !
Szerintem még az új sincs pont középértéken, hengerfej felújító haver aszonta, hogy ha a határértékhez képest is 5 század eltérés van még véletlenül sem nyúlnak hozzá. Mondjuk én azért megtenném, de ők nem és naponta csinálnak párat.
Azért a pénzemért én el várnám hogy pontosan közép értéken legyen az a szelep hézag.....
Mert biztos jó az a tól-ig érték csak az nem mindegy hogy 3 ezer után kell ismét állítani vagy 15után
pár éve csináltun egy suzuki vitarat a fö tengelyt 2 3 hajtoját fel szorták mert a ember nem halotta hogy kopog . edig le tolt vele 15 000 -ret szépen szol pesten a klauzár utcában csinálták csapágyat is csináltak hozzá .. na ha az birja szerintem kel birnia a vez tengelynek is .. de még ijet nem csináltunk !
Ez érdekes,máskor Te írod,szarni a márkaszervizre. Amit az ember saját magának megold,azt csak jól akarja megoldani.
Baszki a másik hogy mindig előveszel.Addig tuti nem szólok,csak olvasgatom a hülyeségeidet,/ami megjegyzem nem könnyű minimum 3x kell átfutni/
És csak megtalálsz egy generátorral minimum.
És még fel vagy háborodva mert visszaszólnak?
Nos még egyszer leírom egyszerűen hogy még egy diszlexiás vonatavezető is megértse.
A generátor leégését a deklire mért igen erőteljes kétszeri ütés okozta.
A második generátort meg a rosszul megválasztott kontár tekercselő cseszte el.
Nem megfelelő gyári menetszám,huzalvastagság és huzal minőség miatt ment a kukába.
Egy gyári bontott generátor megoldotta a problémát maradéktalanul.
Viszont még mindig adós vagy egy válasszal hogy hanyadik blokk szolgál a 240e-ret futott bontatlan járgányban?
Mert így marhakönnyű hogy az óra eredeti a többi meg KB 50 ugyanolyan motorból való.
Találtam 29 mm-est. Valamelyik Ferrariba olyan kell, de 3 mm fölött indul a vastagság, és 4.5 körülig megy ami a yamahába kell az meg 2-3 mm között van.

A Vez tengely a hirdetésben picit pittinges...érdemes vele foglalkozni? Mármint mondjuk felszórják vagy felhegesztik nitridaljak, vagy visszaedzik, visszaköszörülik...bírni fogja? Csináltattál már ilyet, érdemes? Most nekem nem nagyon kell, mert ugye alig van 30 e az egyik 1100-ben a másik blokk meg a 4 bütykös tengelyekkel van...az meg talán örök mint a nyomor.
olyan mindenben okos .. és el is hiszi, hogy tudja ..

persze én nem hiszek ezzeknek az embereknek .. tudom milyen vagy .......... OKOS ..és akkor most megint ne szoljál hozzám ugy 2 honapig !!
nem szoktam mostanába szoba állni veled ... de az éven 3 embernek javitotam már motorját akik ismernek téged személyesen .. szó mi szó szoba jöttél .... hiszen mindenki látja a civakodásunk ! --
szo szerint ......................

nem rossz gyerek zoli de egy eget veröen büszke nem barom !!! .....