Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A köszörülésről : valamikor bizony még az unitrack-om idejébe köszörültettem lapkát azért az egyszerű oknál fogva , mert nem volt lapka , ill. volt , ausztriába jófajta shillingért . Egyszerűen a szerszámgép gyárban leköszörülték a megadott méretbe és utána lekeményítették . Nem mondom hogy örültek neki , mert a kő kopott nem a lapka , és rohadt sokszor kellett mérni azt a körömnyi szart , de még így is olcsóbb volt mint kimenni Bécsbe a gyári cuccért ! Ma más a helyzet lapkát soha nem köszörülünk , mert minden lapulevél alatt lehet venni elfogadható árért , és a gépmunka drágább lenne ! Persze ha valaki igényes az a gyárit rakja bele / most magamat fényeztem 6db-30e ft /Tehát lapkát nem faragunk már !!!
Kawának nincs , viszont ára az van . 10 E egy lapka !
Gyári lapkát próbáltál már? Ha jól tudom suzukinak van 2 századonként gyári lapkája.
Persze v motort az életbe sem szedtem szét , és nem is fogok ! Hacsak a V8 nem számít annak , azt viszont kötött szemmel ! De az más történet !
Ja és a vidin 2 db 2.90-est olvasol le ! Ne szivass ! Utána meg kelted rossz híremet ! "Ne álmondj rosszakat " Ez tényleg kedves már tőled !
nos értékelem a buzgoságod ..... a gyári értékek sz 0.11-0.15 kip 0.25 -0.30 ig .. a gazda szerint még nem volt szelep korongozáson ./zsir ujonan vette 14 éve / és nem voltak egy formák a korongok 2.82 - 2.88 és 2. 9 ek voltak tehát ezzek szerint gyári korongok mert ugye 2.88 és 2.82 nem lehet venni ! 0.05 ként lehet csak kapni
a problémát abban látom hogy azt gondolod minden konstrukcio olyan minta Kawasaki ahol ugye el fogynak a hézagok .. nem kell modanom talán a gpz és utániak ebben a betegségben szenvedtek a zx 7 -- zx 9 ek ről ne is beszéljek mindig el fogy nak mert alul van tervezve és fojamatosan be verödik a szelep .............

de vannak olyan tipusok ahol meg nö a szelep hézag ./ legoláb is ez az elterjedt / ez pedig a kopásból származik ilyen pl a cbr 1000 f mindig nagyok a hézagok a szelepekés vezetöik és a fészkeik kopása nagyban függ az olaj minöségétől és a vezető habitusátol de például nagyban függ a motor hő háztartásátol is . itt nem egy elromlot termostátrol beszélek .. pl a zizi magas hömérsékleten üzemel 105 - felet egy cb 500 honda még a 95 sem éri el ezzeken a motorokon 40- 50 ezer le megy hézagolás nélkül

ugyhogy ne álmodjál rosszakat ..............
Hali Taschner ! Megálmodtam éjjel a szelepeket ! SZERINTEM a motort a lelkiismeretes gazda vitte szervízre és pedig a kipukat már szépen beállították 10-20e km ezelótt , viszont a hideg szívók még jó hézagon voltak tehát ezek még nagy valószínűséggel azért maradtak gyári egyforma értéken. Szinte az összes szívó egyszere ment el , míg a kipuk kivétel nélkül mind jó maradt , üssetek agyon ha nem így lehetett ! Ill. fogadok egy kínáló milkába hogy a kipu korongok már nem egyformák !
Ha már milka ! szerintem nem csak a tü szelep lehet rossz !
Tűszelep rossz de mi köze a benzinnek a termosztáthoz meg a fesszabályzóhoz?!?!
indexrelé ? működik ?
Na te meg aztán kiragadtad a lényeget ! De akkor is nekem szólt , és ez a vidi is tetszett ! Van egy feelingje , a milka is oldalhelyes !
Van valakinek beverly 500-a és járt már úgy hogy belemegy a benzin a motorolajba.Mi lehet a baj?Termosztát jó,feszszabi jó.Várom a jó ötleteket.
Ti aztán szeretitek a milka csokit
köszi a névre szóló videót ! Tehát a magyarázat hogy a gyári rendszer miatt nem távozik a kipu hézag . Sor motornál ritkán van így ! Ha van kicsi szivó , biztos hogy közel annyi kipu is elment .
Yamaha.
Vagy Vmax !
A lényeg hogy nekünk fogyasztóknak soha nem lehet elég alacsony a benzin ára ! Úgyhogy monnyanak le !
Más . Azt mond el légy szives hogy a honda amit most csináltok hogy a bánatba csak a szívók rosszak a kipuk meg mind jók ? A lapkák méretéből ítélve szerintem te vetted ki először őket ! A V-nél ez így van hogy csak a szívó fogy ? Fejtsd ki légy szíves !
Egyet értek ! Monnyon le !
Ahhoz képest, hogy a nyersolaj ára a harmadáRA esett, ahhoz képest a benzin ára még a harmadáVAL sem. Kapják be...
az meg hogy magyarországon olcsobb a benzin az nem politikai döntés !! .. egy szerüen olyan éhesek voltak hogy a faszba fel tolták az árát
a népek sorba teték le az autot .....ültek kisebb fogyasztásu autoba ......esetleg robogora a benzinfogyasztás csökent !!

kevesebb fogyasztás kevesebb hasznott hozzot ................ ezzért csöken most a benzin ára ...........

Én ezt irtam barátom ............. LÁTOD Nézed meg jol ......... tehát ugy 2008 ban amikor bebaszot a gebasz a kormány a benzin árát és abenzin jövedéki adoját és még vagy két -három dolgot szépen be le rakott ettöl szépen el kezdet fel kusznia benzin ára ..
ÉRTED akor jöttél Te és nyomtad hogy még a németeknél is olcsobb a benzin söt bécsbe is olcsoban tankolsz ..
EKOR SZÉPEN CSÖKENI KEZDET A FOGYASZTÁS ... a fogyasztás csökentés kevesebb hasznot hozzott ...

MIRE az uj kormány azt találta ki hogy csökenti a benzin árát ................ Ezzel fogyasztás növelés genereáléva ezzért most olcsobb 100 ft al de mégis nagyobb a haszon .. ugyan is nem a politikusok ráncigálják a benzin árát és nem a köolaj ki termelési ára ..

EZT CSAK A HÜLYE GYEREKEK HISZIK EL ..............

hanem a befektetök akik triliárdokat tesznek ebe a bizniszbe NA ÖK MONDJÁK MEG MENYI A BENZIN ÁRA ma Magyarországon az hogy ebből aszeletből le esik a politikának , a termelönek és forgalmazonak az egy dolog .... de a befektetöt csak ahaszon érdekli .. és ha az az olcso benzinel valosul meg AKOR OLCSO A BENZIN

de ez az én véleményem .............. és már látom felesleges a hó embernek füteni !!!
Hagyd, a Zoli belekezd valamibe, ha tudja hogy nem lesz igaza akkor 15 másik szálról próbálja valahogy azt bizonyítani hogy pedig igaza van.
Nem először okoznak nekik nagy éhinséget ! Hiába van nyersanyag , ha abból nincs elég bevétel , kvázi nem tud megfelelő mennyiségű élelmet vásárolni !