Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A dátum már kicsit avas ha szabad ezt mondanom !
A másik link pedig a : "Sugár András,
a Budapesti Corvinus Egyetem
adjunktusa
Mostanában túl sokat szerepel a tv-ben aki tudja miért annak nem kell bemutatni . És tanulmányt készít hogy miért is jó magyar országon a mindenkori olajár felett örömmel kifüzetni az árát , és milyen komoly munka előzi meg az árszabást ! Ezen besírok !
Azt mondtad nem fogy a benzin , most meg belinkeled hogy mennyivel több fogyott ! Ezt nem értem .
"a te verziod nem tudják !!!!!!!!!!!! " Nem az én verzióm hanem érdekel és követem az eseményeket ! Szivesen elvitatkozok bárkivel ameddig nem megy át a dolog személyeskedésbe . A vitatkozást inkább szeretném ha eszmecsere szintjén megmaradna ! Főleg ismerve a habitusodat !
na akkor ezt meg beszéltük ............. van aki ennek hisz és van aki amanak

van még egy nagy érdekeség ............pl hogy a világ köalaj lelöhejei már 80 % arányban fel vannak térképezve
az usának van böven a kontinensén de meg veszi az araboktol .. söt le is igáza ezzen országokat .. de avilág legnagyobb köolaj tartaléka csak az orosz fensikon van meg a szibériai tajgán ... De az csunya lenne ha amerika neki menne az orosznak .. UGYE ?
na most ha nektek hiszek és a ti verziotok a nyerő -- akkor most Amerika és Amerikai nyomásra az arabok milliárdokat buknak ... csak azzért hogy ki éheztesék az orosz Politikát .. ahol a világ köolaj több mint 1/3 van ... söt ugy éheztesék ki a szaros komfliktus miatt hogy az oroszok igy is meg ugyis le szarják a saját népuk boldogulását már vagy 200 éve ...............
kis olvasni való

http://www.ksh.hu/statszemle_a...

https://www.ksh.hu/docs/hun/xf...

és a benzin ár csökentése generálja a fogyasztást már ugy 5-6 éve . de amikor fel tolták 420- 440 re akkor csökent

http://www.napi.hu/magyar_vall...
szerintem ök... a te verziod nem tudják !!!!!!!!!!!!
Ez így van ahogy leírtad. Aki olvas hír vagy gazdasági oldalakat, az tudja, mert nem egy helyes írták már ezt le.
Persze a címet is írhatom , független hírforrás ugyebár , nem narancs hírmondó !http://www.portfolio.hu/cimke/olaj
Pl. ilyen cikkek nyomán , hacsak nem a magyar bulvár lapokat nézi valaki !
Hogy én is evvel érvejek ............. IGAZAD VAN én tudom rosszul !
Tényleg nem kell a hülyeséget terjeszteni ! A bezin fogyasztás nem csökkent , hanem nőtt Magyarországon . Az árát szerencsére nem csak a mi királyunk és udvara állapítja meg .hanem világpiaci árhoz igazítják többé kevésbé . Drágulása estén azonnal megemelik , a kőolajár esését pedig próbálják tartani amíg megtudják magyarázni a népnek . Most már nem, tudják ezért megy lefele ilyen mértékben . A kőolajár zuhanását az USA és az Arab országok generálják mégpedig nagy nyomást gyakorolva az orosz exportra . Senki nem hülye hogy a drágábbat vegye , tehát dollár milliárdokat buknak . Ez az orosz ukrán konfliktussal kezdődött és az orosz elnök agresszív politikájával folytatódik ki tudja meddig . Most itt tartunk mégpedig még mindíg lefele így nekünk sem kell az oroszoké . Ebbe már beleroppantak párszor , ezt a történelem igazolta , a gazdasági elszegényítés révén ! Bocsánat hogy megint én vagyok a hülye !
egyszerüen müködés képtelen még a dolog /sajnos /..... vegyük a leg olcsobb hibridet évi 50 000 km futás teljesitményel mondjuk 10 év használat mellet ................... 3 x anyi ba fály a közlekedés
vegyük a leg olcsobb tiszta elektromos verdát ugyan igy 6 x kerül drágábba

és ne jöjetek a trabantba épitett 24 kw os kukorica darálo motoral .. hogy az ki jönn 1 milkábol ...
éve azt monták még van 40 évre kő olaj elöte meg 60 éve hogy még 50 re van .............

szoval amig az ember a föld kéreg max 15 - 20 km es mélységében kutat adig felesleges ilyen baromságokat terjeszteni .....

szerintem adig lesznek benzines / gáz olajos autok amig az olaj lobbit nem eröszakojja meg a zöld párt és a elektro buggi
elöször is mindenki mond valami jot de nem erröl szol a történet ................. szerintem

Elöször is a világ gazdasága a köolajra épül ez mozgatja a fejlödést ebben van lekvár ! a villamos autó már 100 éve készen van de nem tud az olaj lobi miatt érvényesülni .............. az hogy milyen akku és milyen feltételek .. az már csak a kor teknikályán mulik a müködési elv meg van .. innetöl csak lové kléne belle .. a világ milliárdosai egyelöre még az olajban tartják a lovét ....

ami ugyan a a világ hanyatlása miatt egy kicsit nem hoz anyi hasznot mint a80 - 90 években de még mindig biztosabb mint a tesla ...vagy a toyota bibrid ...

az meg hogy magyarországon olcsobb a benzin az nem politikai döntés !! .. egy szerüen olyan éhesek voltak hogy a faszba fel tolták az árát
a népek sorba teték le az autot .....ültek kisebb fogyasztásu autoba ......esetleg robogora a benzinfogyasztás csökent !!

kevesebb fogyasztás kevesebb hasznott hozzot ................ ezzért csöken most a benzin ára ...........

a hülyeséget meg nem kell terjeszteni .. ha egy nagy hatalom fegyverkezik AZ FEL VISZI A NYERS ANYAGOK ÁRÁT föleg a benzin / gáz olajét ... ............ ugyanakkor 30
Sziasztok sajnos a moci totálkáros lett pár megmaradt alkatrészét kinálom eladásra korekt áron hátha valaki még hasznát veszi,minden tökéletesen müködik Fzr 600 voltak.A CDI toka eltört de maga az egység nem sérült garanciát vállalok rá.A gyújtótrafók rudomásom szerint 250-töl 1000-ig ugyan azok.Árak a képeken,posta megoldható.Köszi Szilárd A könyv német nyelvű de minden benne van.
Az én földi létem is már csak ideiglenes: addig tartson ki az olcsó benya! Gyermekeink-unokáink meg élvezzék az elektromos hajtás minden előnyét.
Elvileg még harminc évre elég a fosszilis energia , ha az ipar jelenlegi ütemben fejlődik és használja el ezeket .
Jó részt köze van az oroszok eszement fegyverkezéséhez . Volt már ilyen , és míg van mit enniük addig megint kitartanak , utána megint beledöglenek ! Sajnos ott is a vagongyári esztergályos szívja meg !
Nekem mindegy, csak amíg élek legyen benzin a többi nem érdekel.
Nálad az igazság !
Ez csak ideiglenes és inkább politikai eredetű csökkenés.
Ha egyre olcsóbb lesz a kőolaj (mint jelenleg történik) akkor a mi érdekünk is ezt kívánja.
Nagyon jó meg nagyon szép , meg sok más márka is készített tanulmány autót , csak egyet nem szabad elfelejteni , hogy az energiaforrások fényévekre vannak lemaradva a hajtáslánc többi eleméhez és egyéb technikákhoz . Ha az akkumulátorok hagyományos felépítését /súly , előállítási költség , töltési idő és lehetőség ill.tartósság /forradalmian merőben más alternatívával ki tudnák váltani , akkor igen akkor gyors lenne a változás . Ez késik és késni is fog míg az érdekek ezt kívánják !
A hidrogén pár sebből vérzik.
Első a cella anyaga.Drága.És kevés van belőle.
Második a tartály és az extrém alacsony hőfokú tárolás.
Nameg hogy bárhogy szigeteli az ember szivárog.
Aztán az előállítás.Jelenleg kémiai úton állítják elő földgázból.
Tudom lehet vízbontással de ahhjoz meg elektromos energia kell ami szintén fosszilis 90%-a ma is.És nem látom azt a felesleges kapacitást zöld áramamban ami ellátna pár milliárd autót hidrogénnel.
Persze, aki szembe megy az autópályán...
Autos (meg mostmar motoros) oldalakkal kelek meg fekszem :D
Nem nyerni akarok, nem loverseny ez, csak hogy ertsd amit irok es lehetoleg arra valaszolj.
Hát veled felesleges a kommunikácio.
Igazad van nyertél.