Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hidrogenhajtas..................... hoppáugy látom kicsit te is körbe jártad a témát .............
akkor ezt hogy bujná a feltupirozot wv gárda ............. a tesla ott van .. mindig i9s utörö volt a toyota is nagyon ott van ... de a mercedes 2013 -ba olyan teknikát talált .. amiről az audi csak álmodik szerintem a világ legnagyobb át baszása az audi .. de hát ez kell a népeknek

http://youtu.be/IWB4xj7EILg
Te nem tudsz sztem olvasni. Leirtam h 2-3. autonak jo. Erre elkezded magyarazni, h miert nem jo elso autonak, mintha azt allitottam volna h jo. Nem mondtam egy szoval se h jo, ugy van ahogy ezt a reszet leirtad, en is olvastam a totalcaros cikket. Majd egyszer jo lesz viszont, hacsak nem elozi be a hidrogenhajtas.
Ez jó alternatívának tűnik.

http://autotechnika.hu/cikkek/...
A dízel autóknak rövidesen vége , nem fejleszthetők tovább , a gyárak le fognak állni a dízel motorok gyártásával 10 éven belül ! /Audis motorfejlesztők szerint /
Pár hónapja nyomtam a betont az Audiba . Egy Tesla lógott infúzióra kötve , az Audis mérnökök meg bújták mint kisiskolás a képregényt !
Egyelőre a környezettudatos jómódúak játékszere az elektromos járgány, persze valószínűleg 10-15 év múlva már nem csak az lesz.
Jozsi .. neked is mi ? .......... én is ültem ...egy csak elektromos mercedesbe ... ÉLETveszélyes ahogy megy 12 hidró sebbeség... a nagy kus az asszony fönöke meg vett egy teslát 27 800 000 ft kb 250 km tud menni teli töltésel a baj hogy az akkura 3 év a gari és csere ami milliok ........ ezt még ki kocsikázni lehetetlen

de szerintem még csak a sima elektromos mesze van a késztől .. a hibrid ami elöállitja az elfogyasztott elektromos áramot n az jó !! sokat olvasok ezekről
Amúgy ismerek tesa tulajt.
Hát le kell alaposan tervezni egy balatoni utat is.
Neeeeemár hogy költsek tizenmilliókat és gyakorlatilag egy máv menetrendet kell betartani.
Persze jól gyorsol az tény.
Huhh,nemond hogy nem tudsz olvasni.
2.-3.-4. autónak jó.
De addig míg egyel kell megoldani a boltbajárástól a nyaralásig mindent marad a prius.

Esetleg a mostani új folyadékos akkukat ahol az elektrolit cserélhető és regenerálható.
Zoli, most miért olyat magyarázol, amiben senki nem vitatkozott veled? Neked a városi meg annak környéki használat a horvát tengerpartot jelenti? :) Meg ne egy 1 millát érő g astrát nézz, mint "konkurencia", ennyi erővel egy szívódízel golf3at is nézhetnél, abból még kevesebből megjárod és 1 millába se kerül.
Namost adott az én öregecske 1 millát érő gastramat nézzük.
Ha kell akkor napi 20km-t ingázok naponta de ha úgy adódik megtankolom és 7-kor indulva lennvagyok a horvát tengerparton 16 rugóból délután 3-ra.

Ugyanezt elektromos autóval mondjuk egy nissan leaf-al nem teslaval 9 milla kezdő listaáron,bécsi smartrics árak középső tarifa havi díj 14,9 euro és percenként 0,02-0,2 euro attól függően hogy normál 11KW vagy gyorstöltő.

Tehát még ha egy 7-8 millás übertuti 5-ös BMW-vel vegetálnék akkoris gyorsabban jutok el és olcsóbban mint egy nyomorult leaf-el bárhova a világon.
Ha meg maxizöld lennék és csak virágoskertek megmentésével foglalkoznék a tömegközlekedés a megoldás mondjuk kötött pályán.
Nyomul az, csak tudni kell mire való. Sportautóval se megyünk terepezni. Ha vkinek 2. vagy 3. autónak kell, városban vagy a környékére szaladgálni, oda viszont nincs jobb alternatíva, csak ugye az ára... Otthon meg vagy hálózatról éjszakai áram áron, vagy napelemről (plusz tesla powerwall) ingyen lehet tölteni. De tény, ha vkinek mindenes autó kell, akkor hybrid. Nekem is az van tervben a motor mellé majd, de azért nem a prius, annyira öreg még nem vagyok :)
Ha olvastad a torkosborz hadműveletet a totalcar-on akkor nagyon nem nyomul.
Az hogy centizni kell gps alapján a öltőállomásokat,azon izgulni működik e,mekkora teljesítményű töltő,minimum fél-másfélórát várni minden töltőnél hogy még 80-100 km-t megtehessek,ráparkolnak szívbaj nélkül a töltőre,egyes esetekben (nürnberg nem ingyenes töltő a vásárvárosban) nem is olcsó mert 20 euro egy töltés.
Nya szóval lovaskocsi vagy a vonat szerintem kevesebb feszkóval jár.Egyenlőre nem látom alternatívának.
Persze a vasárnap szépidőban Baszottulgyoooooooorsul féle stresszlevezwetésnek jó.
Közlekedni inkább a prius az ami ma,most és még 10-15 évig megfelelhet.

http://totalcar.hu/belsoseg/20...
Mi történik mikor odabaszod a gázt , bocsánat , potmétert ? Mihez hasonlít a torzulása ? Egy 180Le-s motorhoz , vagy csak nulláról érzed a teljes nyomaték tolóerejét ? Próbáld meg vázolni az élményt ! Gyorsultam zzr1400-al meg Nos V8-al is ! Mindkettő beszarás , de mégis más !
Biztos van grafikon de lehet csak egy egyenes "görbe". Hangja is érdekes zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. Nekem nagyon tetszik. Pláne mióta a teslát vezettem, az elektromos autókról motorokrol teljesen megváltozott a velemenyem. A jövő nagyon nyomul.
jó lehet és érdekes lehet a nyomaték görbe . Vagy ebben a felépítésben az egy vízszintes egyenes ?
Józsi készítettetek erről teljesítmény grafikont ?
És mi lessz a hanggal ? A kipuffogó kreátorok ki fognak halni ? Néma motorversenyek , füst nélkül ?
Több verzió van.
http://www.zeromotorcycles.com...
Az oldalukon jobban elmondjak. A kollégám motorja olyan 160 km távra jo. Többet próbáltam már, a 67 le változat igen meggyőző. (Az 310km hatotavra jo) Mivel a nyomaték minden fordulatnal ott van, hihetetlen a gyorsulás és maga a motorozhatosag. Gyakorlatilag elcsavarod a "gazt" és csuklasmentesen egyenletesen gyorsulsz a vegeig.
Ez a versenymotor volt 24 óráson is ahol az akkukat cserelik. Kihuzzak a döglöttet és be az újat, elmondása szerint negyed idő alatt mint a benzinesnel a tankolas.
Erdekes.
Mekkora a hatótávja?
Napi érdekesség. Ez egy electromos motor (zero) amivel versenyeztek. Az eleje GSXR ami javította menetstabilitast. A hűtő a motort hűti keményebb gyorsitaskor fellepo hot vezeti el. Amúgy trafó olaj kering benne. Az első képen a háttérben a kollégám gyári zéró motorja lathato amiről egy tesztet akarok majd kesziteni.
Sziasztok!
Küllőt szeretnék venni, de a magyar oldalakon csak gyárit találok. Esetleg valami kinti oldalt ismer valaki ahonnan tudnék viszonylag normális árban beszerezni küllőket?
CBR600.
milyen honda az...?
Az igen no meg az a szimmering hát komolyan mondom elszomorító
Erre a részre gondolok