Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Belül is megnézted a tárcsákat aláfekve minden tengelynél? Mivel a merci hidasnál mindkét tárcsaméretnél a belső betét esik ki ha elkopik és biza se hang se más alapján nem venni észre csak ha nézik. Könnyen lehet, hogy Nálad is volt ilyen csak nem tudtál róla. Persze nyilván tudtál róla hisz észrevenni az ilyet....legfeljebb a többi nem veszi észre és azért kell a tárcsákat cserélni a betétekkel együtt. Épp egy hete egy kolléga vontatóján hátul az egyik oldalon volt a tárcsa tövig kopva mert vason futott régóta míg a másik oldal tök jó volt, fél éve cserélt a vizsgára betétet, 7 éves DAF. Motornál is találkoztam ezzel ahogy írtam, igaz ritkább mert arra több figyelmet dirdít mindenki, de azért előfordul egy rossz szerelés miatt az ilyen, a rider nem biztos, hogy észreveszi, próbáld ki egyszer egy más semirre való gépnél, hogy vasat teszel be betét helyett, meglepő az eredmény.
Most 5 éve újra betonpumpával járok , elötte 10 évet lerántottam gabonás kamionnal , azt inkább nem írom milyen súlyokkal , a főnököm a kezeimet a hátamba állítgatta volna ! Bizony jól mondod , amikor van rá alkalom , bizony naponta többször is alá alá nézegettem , pl felbillentett állapotban . Mi az hogy az alkalmazott nem nézegeti ? Az alkalmazott családja nem közlekedik ? Velük szembe is közlekedik teherautó ! Na aki ezt elfelejti az bizony felelőtlen szarházi !
Ennek nem csak a trehányság hanem az alkatrészek vacaksága is oka sokszor nem beszélve arról, hogy ki a franc nézegeti (főleg alkalmazottként), minden percben a tárcsákat, hogy csíkosak-e vagy sem? A sok utángyártott betétről simán leesik a ferodol párezer km után és még utána sincs semmi hangja, ha nem nézi az ember kívül-belül a tárcsát minden nap akkor simán elmegy vele addig míg már a tárcsa is elkopik mire észreveszi, hogy valami gond van mert vizes úton az az egy kerék bekap (újabb pótoknál még akkor sem mivel minden keréken van jeladó és nem tud bekapni mert ugye az abs elengedi azon a keréken a féket míg a régebbieken csak egy tengelyen van jeladó így a többin simán bekap). Amit RC mutatott azért elég gáz, de ha az ember naponta lát ilyet akkor rájön, hogy nem biztos, hogy az ember volt a hülye hanem lehetett más oka is.
Hallod nem ám még a végén ilyen elnéző vagy hogy ez természetes ?! Sok sok évnyi kamionozás során soha nem produkáltam hasonlót , több motorom volt , mind super bike stílusú , és szerettem ölni őket , volt kettő V8-as autóm amik aztán falták a betéteket , de soha vasat nem fogtak alattam a fékek ! Ez emberi trehányság és sajna nem csak a maga baja , hanem könnyen lehet bárkié !
A vicc, hogy épp nem a gyengébb fékhatásból érezni ezt hanem, hogy azonnal fog.
Amúgy eccer találkoztam ilyennel egy yamahánál, ott az volt, hogy az aki betette a betétet elnézhette mert a tárcsa egy oldalára tette mindkét betétet és a másik oldalon a dugattyú ért a tárcsához mint itt...nagy tgk-nál meg nagyon könnyen előfordul mert a merci hidasnál a bnetét a belső oldalon ha elkopott képes kiesni és utána már csak a féknyereg ér a tárcsához úgy, hogy semmi hangja nincs csak abból lehet észrevenni, hogy az a kerék fékezésnél "bekap", de hát ezt nem mindenki veszi észre a sok keréknél és elkoptatja a féknyerget.
Megvan égve a dugattyú ! Micsoda fékhatás lehetett ! Hány kilós motoron volt ? Legalább egy 500 kg-os Harley trágyapumpán ?
Az rendben hogy nem nézegeti , de nem is hallja hogy csikorog , és nem is látja hogy a tárcsa fogy , meg gondolom színe is lehet ilyenkor már !
""Gondos "" motoros ! Vagy süket??!!
Várj mutatok jobbat. Itt már eltűnt a fekbetet és a dugó kezdett kopni a tarcsan.
Egy az egyben megsültek a műanyag dugattyúbetétek ! Józsi ! Szeretjük ezeket a képeket , ilyenkor kifejezetten gondos motor tulajnak érzem magam !
Sértésnek azért ne vedd. Csak nem értem, hogy kerültek ilyen állapotba azok a gépek.
Hááát amilyen képeket felteszel az utóbbi időben aszerint úgy gondolom kitiltottak és valahol a távol-keleten segítesz a feltűnően szegény embereknek üzemképessé tenni Drais báró futógépét....
neha ugy erzem. Sok idiota.
Nem ámerikában vagy Te hanem bangladesben.....
Napi érdekesség
Közbe megnéztem , igen ez a te lámpád ! Az árát ne nézd
Természetesen semmit nem kérek ! Örülök ha tudod használni , és rakd a képeket ezerrel a gépről !
Hú de klassz,nagyszerü. ha neked nincs rá szükséged, mit kérsz érte?
81-ben rendszeresen a gyógyszertárba jártunk a haverokkal ricinus olajért ,hogy a Verhovinák és a Simsonok benzinjébe keverjük ,és illatozzanak a bringák. El nem tudta képzelni a gyógyszertárosnő minek ennyi ricinus olaj nekünk.
Itthon zárt helyen van, de ha beugrok a városba vagy éppen valahol letámasztom, annyit biztosan kibír.A garázsba úgyse nyomom rá!
Nemá nem gondoltad te sem komolyan amúgy nem nem tudja elindítani kulcs meg hiss nélkül a filléres kínai robogóknál amelyik nem kézi szívatós működik is de csak feleslegesen meríti az akkut és 3-4 nap állás után már önindítóval se indul nem hogy távirányítóról
Sziasztok.
Remélhetőleg megérkezik a riasztó amit a Hornetembe rendeltem.Elvileg tudja a távirányítóval való indítást is.
Arra lennék kíváncsi, hogy ha nincs benn a kulcs az imo vagy a HISS miatt is el tudja indítani.
Nem mintha nagyon érdekelne ez a funkció, de reggelente nem kellene kiballagnom hogy elindítsam. :)
Üdv