Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

84-85-ben salakomotoroztam igaz versenyig nem jutottam. Ott a ricinus olaj volt hasznalatban. Most az illata miatt veszem a Castor 927 2 utemu olajat a 2 utemu szegelyvago meg hasonlo motorokba. Isteni! Hozza vissza az emlekeket!
Lehet hogy megbánnád mert ott lógnák éjjel nappal !
Na figyu ! Itt van nálam a hátsó lámpád teljesen gyári , és új állapotú . Jól fog mutatni a vason !
Jó lenne ha közelebb laknál,mert sok mindent tudnék kérdezni róla. Itt a kép a hátsó lámpáról,a burája már kicsit oda van. Ma lefestettem a vázat egy kicsit alapozóval.
Teljes mértékben igazad van , és milyen rohadt jó illata volt , imádtam a gokart versenyeket , már csak az illatok miatt is ! Szégyen ide szégyen oda a mai napig imádom a meleg motor illatát , szeretek ülni a hintaágyban lábat lógatva és elöttem hül a vas , pattognak a tárcsák meg a dobok ! De várom már !
Igazad van ,só ki kristályosodásra jobban hasonlít.
Nem hiszem. Ez inkabb ugy nez ki mint sos viz
Annak idején, még a szintetikus kenőanyagok elterjedése előtt a kétütemű versenyolajok ricinusolaj alapúak voltak. Ez kellő kenőképességet biztosított és jobban bírta a hőt, mint az akkori ásványolajok. Viszont hidegben sokkal jobban besűrűsödött és hosszabb távú állás esetén megtámadta a motor belső alkatrészeit: szépen összegyógyultak tőle. Éppen ezért utcán nem ajánlották a használatát, csak versenyen: a versenymotorokat futam után szétszedték és megtakarították az alkatrészeket (meg egy részüket ki is cserélték), utcán viszont ez nem működött. Lehet hogy ez a gép is valami hasonló cuccost kapott?
Sziasztok!
Egy javítàs alatt lévő enduroról biànyzik a z első làncvezető(sín). Hogy lehetne házilag készíteni ilyet alkatrészt? Egy régi cagiva w12-ről van szó. Újat nem lehet beszerezni!!
Én azért a falra kiszögelném !
Mikor meg nyaron ti csapatokba verodve turazgattok akkor meg engem esz a sarga irigyseg.
Azzal a karbival semmit nem csinalok...kuka.
Figyelem a kis RZ-t a műtőasztalon , de az hagyján hogy rövid ujjúba szerelsz januárba , de hogy a nyitott ajtóba ott a ventillátor , ez már több mint irritáló !
kiváncsi vagyok a csodaszeretekre is mit kezd ezzel az úszóházzal !
Ok!!!!
Ha jól tudom ez az RD 350 módosított és erősebb versenyre szánt változata . goromba kis jószág lehet ! Rz-vel még nem volt szerencsém menni , de rd 350 és 500-al igen . Goromba jószág mindkettő , csak ne lenne két ütemű ! Légyszíves ha kész lesz , egy rövid videót az öröm "vinnyogásáról " készíts nekünk ! Máskülönben úgy sem hisszük el hogy életet leheltetek bele !
Nem tudom mi tortent, csak annyit hogy a tulaj vett egy masik blokkot a yamahahoz (RZ350) es azt kicsereltem majd az eredeti karbit probaltam tisztitani, beallitani. Mivel elegge kopott (suber lotyog) mondtam jo lenne egy jobb allapotu karbi es hozta ezt amit a blokkal kapott. Hat ez van. Meg en se lattam ilyet. Tenyleg mintha a tenger feneken fekudt volna 100 evet.
valami cseppkőbarlang volt a garázsa....
Basszus mennyi korall. Itt már beállt az ökológiai egyensúly.
Szia Józsi ! Ezt már nem hiszem el ! De ezt miért hozzátok vitték ? Ehhez nem motor szerelő kell , hanem restaurátor ! Ez nem a Titanic-ról való ? Melyik árverésen vetted ? Ha akkor lett volna ilyen karbi , le sem tagadhatnád hogy így volt !
Mi a jó istent tankoltok ti ott aaaameerikáááába ? Már nem is panaszkodok a mi pancsolt szarjainkra !
Még hogy az időnek nincs foga igenis van vasfoga
Mennyit állt az a motor amiről lekerült ez a karbi?
Ez visz mindent....
Ja és szerencséd hogy nem a közelemben laksz , mert sűrűn látogatnálak , szívesen matatnék ha engednéd , imádom a típust ! Sírtam mikor megtudtam venni az első GPZ-750 unit !
Igazán nincs mit ! Örültem ha tudtam segíteni ! Van egy GPZ hátsólámpám , nálam csak emlék ! Küldj egy fotót a tiedről melyik típusú van rajta , Neked adom ha hasznát tudod venni !
A leglényegesebbet elfelejtem, köszi szépen az infót!
Nem villog, csak kerestem, hogy van -e visszajelző.Novemberben vettem , műszaki nincs rajta, kint állt a diófa alatt 4 évet.Van mit csinálni rajta, kipróbálni nem tudtam, csak egy kicsit indítgattuk, olajat cseréltem, a tankot ki kellett takarítanom tiszta rozsda,tankfelújítóval csinálom.
fékek be voltak állva, újra akarom fényeztetni,az a terv, hogy május környékére meglegyen.
Na szóval most már engem is bosszantott a dolog és megkérdeztem nálam okosabb embertől
.A válasz : Azon nincs ilyen,csak olajszint jelző (ha működik)Amúgy az olajnyomás
0,2 bar 6000 fordulaton,a gőrgős főtengely miatt.
Szóval relytély megoldva ! Nekem kb 88-89 ben volt a gpz-m , imádtam !