Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

és bingó!!!
köszönöm szépen a gyors segítséget!!!
már kezdtem megörülni
:D
köszi még egyzser és boldo karácsonyt minden motorosnak!!!
Vedd ki az index visszajelző izzót. Az zavar be.
Helló mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Vettem LED-es indexet a motoromhoz. (honda mtx 125) szépen bekötöttem őket és mind a négy világított folyamatosan! mondták vegyek l-Led-ekhez való relét és azt is bekötöttem. most szépen ütemes villog de még mindig mind a 4 egyszerre! Nem számít hogy balra vagy jobbra kapcsolok mind2 alkalomnál mind a 4 villog egyszerre!
Rosszul van bekötve? próbáltam felcserélni a vezetékeket meg stb. de nem sikerült sehogy sem!
Ha valakinek volt ilyen problémája avgy csak fejből tudja a megoldást kérem mondja el nekem.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
széles utat, gumi fákat!!!
:)
Sziasztok!
2T krosszom gázadáskor rezonál mint a háborodás (ezt hallani és érezni is), a szerelőm főtengelycsapágyat cserélt, hogy megoldja a problémát. Jó is volt egy darabig, aztán most megint előjött. A szerelő szerint a főtengelyt nem kellett centírozni. Van valami ötletetek, mi lehet a gond? Esetleg a rossz karburálás csinálhat ilyet?
Csak most értem haza.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sok infóhoz jutottam.
Végül is a legfontosabb,hogy az a horony olaj vezető, És nem lehet kiváltani sima csapággyal,mert nem lesz kenés az alsó fogaskerekeknél.
Én is ebben bízok,általános szerfvíz,csapágyak kenése és annyi.
havernak volt egy f2-je
az egyik szerelő azt mondta már bontani sem érdemes...
de a blokk patent volt.... minden más kuka
Akkor ezaz.
az xx világos zöld ....és gyári bontatlan(kivéve a szelepfedél)
Hajlok rá hogy elhiggyem,szinte minden csavarhoz én nyultam hozzá,talán a deklik kivételével,azok alatt zöldes a tömítés,eddig gyári az szürke volt,bár lehet hondáék mást használnak.
a blokkja mindent bír
Még nem tartok ott.
De ami késik az lassan jön.
Ezt a köcsög tágulási tartályt,na az meg izzasztott.
Jóvanazúgy...
Kicsit korrodalt akku saruk
Másnak is? Magamnak még sosem cseréltem, csak másnak Nem tudok mit kezdeni a blokkal. Add el Zoli32-nek tartaléknak, bár nem hiszem, hogy egyhamar fel kellene használni bármit is belőle. Bár, ki tudja? Viszont a pénzt, azt szeretem. Abból hozhatsz a blokk súlyának megfelelő mennyiséget. A lényeg, hogy papírpénz legyen
Chubby,váltó cserét vállalsz másnak is?a cseréért fel tudok ajánlani egy cbr 600f3 blokkot,gyújtásrész nincs rajta.és az önindító.
Kösz a segítséget.

Végül 2,5W Castrol lengéscsillapító olajjal töltöttem fel a teleszkópot,és a gáztartályt 9,5bár levegővel nyomtam meg.
Boldog karácsonyt neked is és a családodnak is!
minden amit irtál .. ugy van .......... csak a támaszto nutban 1 db támasztó félkör iv van... a block másik oldalán a vájat az olaj csatorna ... a tévedés ott van hogy azt gondoljátok hogy ezzek a fixálo meg oldások stiftes vagy félkör ives dolgok meg tartják a csapágyat .. nem ... nem elöször is pozicionálják a kisebb tű görgöset az olaj be jutása miat és elforg elkerűlése miatt a golyoson pedig a nut -on kivűl van egy pozicio tüske .. ez a elforgást akadályoza ... amugy a block össze huzása után ezzek a csapágyak nem dudnak mocorogni .......

akkor jönek a hangok .. szoval hülyeséget nem mondtál de ezzek a kis stivtek... stb a pozicionálás és a fixen tartáshoz kellenek ....
Ahogy nézem az ábrát utólag, azért nem mondtam akkora hülyeséget szerintem. Ugye a másik oldalom tügörgössel van megtámasztva a tengely, de az nem vesz fel axiális, csak radiális eröket, így az szokott lenni az úszócsapágy, ezeket a radiax csapágyakat szokták horonnyal a külsö futógyürün axiálisan megfogni...belsö gyürü még ettöl akár úszhatna is tengelyen de azt ahogy fentebb említettem inkább a tügörgösnél szokott...persze én is tévedhetek.
4 es ..... mert tényleg semilyen zéger itt nincs csak a tengelyen a fogaskereket közt ... és igen ezen a hornyon át megy az olaj a tengelyekbe ....
Jozsi ! semmit nem mondott .. csak linkelt .. nem tudom osztályozni .. szevasz ! motorszerelök gyöngye .. kellemes ünnepeket
ez 4 es jo tip ...... de nem csak két soros csapágyak vanak ott sőt a 90 évekig ...Angol -ba készitett japán és német motorok on forditva volt hiszen ott ball oldalt volta válto és jobb oldalt a fék pedál .. söt egyes japán iker kéthengereseknél ahol vissza fele forog a fö tengely és kiegyelitő tengely is van ott .. pont forditva van
ez is 1 es egy csapágyat szemre meg álapitani ...
ez 3 -as mindig csak egy db támasztó van Pistám