Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez egyes ... hozd az elenörzöd fiam !
az össze motorkerékpár váltoját .... vagy ki kell hézagolni ...// lézagolo alátétekel ..... vagy japán modszer .... ki kel támasztani . ami általában a kenés belélö oldalán stivtel van meg oldva ezek általában tű .. vagy henger görgös csapágyak ... a tengelyek másik oldalán lévő csapágyak pedig horony bemarásos modszerel vannak támasztva . de mindig csak a blok fél egyik részében .. Mivel a másik részében az kenő anyag kering ....
ezzek általában golyos csapágyak ..néha dupla soros .. de például találkoztam már itt is henger görgös csapágyal ....

0 .25 -0,35 mm es tengely irányu holtjátékal szabad össze rakni .... ha több a játék valoszinü ,hogy a golyos csapágy hornyai okozák ...

EZT szemre meg álapitani nem lehet ... amugy a tű görgős stivtes csapágyak ajkait is érdemes meg vizsgálni .. hiszen ha nem tömitenek az olaj a csapágyból ki szalad --- és nem jut be a tengely belsejébe ... ahonan a fogaskerekek kapják a kenést ..
Nem kell bele semmilyen seeger. Az a horony vezeti az olajat a hátsó váltótengelybe.
Az F4i es az RR modelleken is igy van. Az a lemez kell oda es vagy bontoban vagy a hondatol tudod rendelni.
Amikor szetszedtetek a kupplung alatt van az a 3 csavarral lefogatott felkoriv ami a csapagyat fogja a nuton. Nem tudom milyen evjarat a tied de itt a 2000-es modellen igy van.

A valto

a 2-es rajtszamu versenyzo a kepen.
Azt mondod? Vajon miért raktak akkor ilyen hornyolt csapágyat?
Tölts le egy service manualt hozzá! Abban benne van hogy ehhez a csapágyhoz nem kell az a fél gyűrű! Csak a kihajtó tengelyen a kétsoros csapágynál van!
Ennek a csapágynak látszólag nincs baja, de szerintem emiatt jön a kuplung felől a zaj. Úgyhogy ha már kint van ki lesz cserélve. Már csak az a kérdés kapok-e ilyet valahol? Meg még azokat a támasztókat kell megkeresni. Egy van de az a másik felén a szélesebb csapágynál volt.
Ezek inkább radiax csapágyak az egysoros mély hornyú. Szokott lenni benne egy hasított illesztőcsap is, amit rá kell forgatni az egyik (alsó vagy felső) öntvényre és akkor csapágyon levő furat találkozik az öntvényben levő olajjárattal. Így az olaj egyből a görgőkhöz jut a csapágy belsejébe megvalósítva a kenést.
Akkor kaphatott rendesen, főleg ha a primer áttétel ferde fogazású fogaskerekekkel kapcsolódik.
Szép munkát végezhettek előtted, de ahogy olvasom vannak mások is akik ezzel nincsenek tisztában...
Igen axiális csapágy, valszeg támasztási horony.
De az a két fél acél ami beletámaszkodna nem volt bent.
Viszont egy olaj csatorna pont oda fut,azért gondoltam hátha az.
De akkor pont azért hangos a kuplungom,mert nem támaszkodik rendesen a csapágy?
Így nem kell lépcsős furat, telibe át lehet fúrni, jobb az egytengelyűség, és egy zeger gyűrűhöz képest nem mászkál furatban, ahol zeger miatt általában 0.1-0.2 mm szélesebb zeger horony van vágva, itt meg pár századra van illesztve a horonyba passzoló acél ív melynek köszörültek az oldalai. Kisebb a helyigény is, rövidebb lesz a tengely, keskenyebb az öntvény, és még egy pár előny.
Ezeknek a csapágyaknak van külön jelölése
Axiálisan fogja a csapágyat. A öntvényben is kell legyen nút, és abban 2 db acélból készített ív, ami passzol a nútokba. Ezen keresztül támaszt a csapágy axiálisan, veszi fel a tengelyirányú erőket.
Hát azt látni kellene hol hogyan volt benn de ha teljes szèlessègben egy illesztett furatban volt akkor nem tudom elkèpzelni minek rá hisz úgy az olaj se tud oda menni meg minek is menne ha csak egy szimpla beszúrás fut körbe furatok nincsenek a beszúrásban?
Jó estét!
Ez a csapágy cbr 600 bkokkban van a váltó és a kuplung között.
Mi a szerepe a nut-nak,olajvezető?
Van aki az ATF-re esküszik , én 7.5w-tettem hátra külföldi Kawa szervíz ajánlására . Itthon nem tudták megmondani milyen és mennyi olaj kell bele . Ja és az enyémbe 10bar nitrogén nyomja az olajat !
Sziasztok.
Honda cr 250-be lehet 6 sebesseges valtot rakni?
Valami 2utemu supermotot szeretnek.
Sziasztok!
Milyen viszkozitású olaj való a hátsó teleszkópba?
Oksa :) jaja az lesz ;)
majd márciustól lehet sok mindent kanbi ... addig bird ki valahogy :-)
igen, úgy ütöttem. amiatt is elgörbülhetett esetleg hogy váltóhibája is volt régebben nem? nem akadt össze a fogaskerék egymással 4be csak darált de ezt megoldottuk, léptetővilla volt a baj akkor
"Kész" is!

youtube

Készítettem rá porvédőt is, a csapágyházban alul van egy horony, abban forog a porvédő 9 mm magas pereme, a videón látszódik is. most még a csapágyház és a merevítés hegesztése van vissza, meg összekalapálnia motort. Az eredmény - mozgatva a kormányt - tööööökéletes lett. 3 ezer volt a csapágy, 3800 a csapágyház, ennyiben van a mulatság.
Írtam!
én tudok. attilagaspar24@gmail.com írj ide és adok kontaktot
Végh Janát kérdezd meg. Szerintem nála lesz.