Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Keresek Honda FES 150 4T 2003 nagyrobogóhoz,szerelési karbantartási kézikönyvet.Sehol sem találom a neten, már mindenhol próbáltam keresni,de eredménytelenül!Akinek van kérem küldje át a -ra.Ha fizetni kell érte ,írja meg,hogy mennyit kér
Előre is köszönöm!
Egy öreg motoros!
Miki
Én is jártam már így 2 ütemüvel, tekerte hallásra rendesen, de nem indult beraktam 1-esbe rálöktem és egyből indult... Akksi gyenge volt.
ismerős járt hasonlóan, az egyszer csak nem indult.
Az önindító tekerte, fülre megfelelően.
De kevés volt neki, próbálj meg rábikázni, vagy csak az aksit meleg helyre tenni, meg feltölteni, ha indulni fog akkor jó.
indításkor csutka szivató, semmi gáz. ha egy pici gázt is húzol soha nem fog beindulni.
+3-5°C nem akkora hideg, hogy annak számottevő kapacitáscsökkenésben kellene jelentkezni, de ha éppen az a kicsi hiányzik ami 15-20 fokon megvan akkor az a rossz. Gyertyapipákban az ellenállások épek , pl?
http://gepmax.hu/gepmax/2012/1...
És ennek lehet annyi az oka, hogy hidegben a delejek fáznak, és elbújnak? Egy ilyen akksinak mekkora az élettartama?
én azért rámérnék indítás közben, vagy ha nem tudsz mérni akkor egy nagyobb akkuval rábikázni tesztek
1 hengeressel nem egszer jártam úgy hogy tekerte de nem elég gyorsan és nem indult, bikázva meg2-3 fordulat után beröffent
Igen, az akkksi fasza, világít, dudál, tekeri az önindítót.
akku fasza?
hidegben csökken a teljesítmény, lassabban tekeri
Igen, csak annyit csináltam, hogy áttoltam a kertből be a fűtött helyiségbe, és vártam pár órát.
Azt írtad a múltkor, hogy szervizben volt porlasztó takarításra, és gyergyát cseréltek, de nem oldottak meg semmit...

A hengerfejnél a gyertya furatából ki tud folyni a kondesz víz a furaton? Elleöritél rajta bármit is, vagy csak ki be tologatod a fütött helységböl a hidegbe?
Ha teker, de nem indul be, akkor a kitekert gyertya benzinnedvesm vagy száraz? A porlasztók alján a csavaraokat megnyitva, van bennük üzemanyag vagy szárazak?A kitekeret gyertya ad szikrát a hegerfejhez érintve? Ki lettek mérve a gyújtótrafók, hogy adnak -e elég delejt, vagy Kuka?
Sziasztok!


Kawasaki ER-5-ösömmel kapcsolatban írtam (48489-es post ebben a topicban), hogyha a fűtött szobából tolom ki, akkor minden oké, ha pedig kint van, nem hajlandó beindulni. Most ott tartunk, hogyha száraz, de hideg helyen van, akkor sem hajlandó beröffenni. Önindító teker, minden oké, de a motor nem kapja el. Meleg helyről indulva (28 `C kb.) minden jó, de általában a bérház aljában lakik, egy eresz alatt esőtől védve, ahol a hőmérséklet 5`C környékén van. Ez hiba, vagy csak ilyen, és kész? Olajat 3 000 km-mel ezelőtt cseréltem, a gyertyákban 50 km van. Valaki erre tud megoldást?

Előre is köszönöm!

Feri
Sziasztok!

Ha valakinek van gépkönyve, kapcsolása, bármilyen dokumentációja egy Hiteka Elkon S 305-ös CO mérőhöz akkor az ne tartsa magában, írjon: holcsik@freemail.hu

Köszi!
Oké, megírom
Kíváncsi vagyok mi baja lehet! Ha kiderült légy szíves írd ki ide is , hadd tudjunk róla! Köszönöm.
Köszi, a tippet (olajat mindig tettünk bele márkásat, és az előírt mennyiséget)
Váltó olaj volt benne normális? Lehet hogy berágott az 1-es fogaskerék a tengelyre azért szorúl ennyire.
Szétment a golyókosár, pl. és olyan helyen van ahova beszorul. Felesleges itt találgatni sajnos szét kell húzni és azonnal látszani fog. Tavaszig bőven elkészül!
Ahogy írtam pár métert megy 1 esbe, csak utána szorul meg, lefogja a motort valami, behúzod a kuplungot, megy, ha ráengeded lefullad, ha leállt a berúgókarral játszva ki lehet venni sebességből, utána ha 2 esből indulsz 5ig válthatsz, visszafele számolni kell a fokozatokat, mert 1 esben megáll, mintha a fékre lépnél.
Én is arra tippelek letört egy fog és beszorúlt az 1-es fokozat közé.
golyóscsapágy, ami azért 2-esben elforog de 1-ben nem
Ezt így előre nem lehet megmondani, szét kell szedni és egyből meglátod mi a hiba.
Azt biztos szét kell szedni, csak gondoltam hátha tud valaki tippeket adni, hol lehet a hiba. Eddig a villára, és a zéger gyűrűre gyanakszunk, de annyi mindent olvastam már hogy semmi sem biztos :D pénteken szétszedjük és megírom majd ha rájöttünk, addig is várom az ötleteket. :)
Pedig ebből blokkszéthúzás lesz! Szétment az egyik golyóscsapágy pl.
Semmi reccsenés, vagy ilyesmi csúnya hang nem volt a váltóban, a többi sebesség is jó, sőt ha jól emlékszem az állványon 1 est is tudtunk kapcsolni, csak amikor elindultunk vele, pár méter után megállt mintha befékeztél volna.