Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valami összetört a váltóban, és be van ékelődve a fogaskerekek közé.
Hali!

1998-as YZ250 motoromnál menet közben amikor visszaváltottam 1-esbe beállt a hátsó kerék, és alig lehetett kivenni sebességből, 2- esben el lehetett indulni, de amint visszaraktam 1be megint beállt.
Valaki találkozott hasonlóval, mi lehet a baja?

Előre is köszi.
Esetleg rossz szivárgó tűszelep miatti magas benzinszint miatt is ehet sokat
Sziasztok!
Elhúzódó problémám van. Remélem van köztetek aki ért a karbikhoz. A városi kis szaladgálós robogóm (vxr 200, 2007) valami miatt nagyon dús keveréket kap. Nem akadok az okára. Keihin 30 as cvek karbi van rajta. Fúvókákon a gyári méretek. Red filter és nyitott kipufogó van rajta. A gyári kipufogóval is sokat kapott, egyszerűen benzinszagú volt körülötte minden ha járt. Most a nyitott dobbal viszont iszonyatosan durrog. Nem normális szinten, hanem nagyon. Állandó fordulaton is be be durran körülbelül minden tizedik fordulatra robban egyet vagyis állandóan durrog. Fogyasztás 5 liter/100km.
Karbi tiszta, autómata szívató 3000 km el ezelőtt lett beletéve újan, ekkor ellenőriztem szelephézagot is. Levegőszűrő tiszta. Valakinek van ötlete tanácsa merre keresgéljek?
Előre is köszönöm mindenkinek!
Lehet hogy a szivató alapállása nem jó, a tű nagyon kinnt van próbálj állítani rajta hogy alapból ne álljon ki annyira, de ne sokat állíts 1-2 milimétert.
Sziasztok!

Egy robogóm van most hogy lehült az idö nem indul be.
Öninditó teker új az akksi is azzal nincs gond.
4t yamaha majesty 150 a motor.
Az automata szivatóját ki vettem rá kötöttem akksira 2perc után nyomta ki a végét a Tűt. nem tudom ez jónak számit-e?
Maj` holnap megyek hozzád szkájpra.
Na de mondd már mit vettél! Illetve melyiket!
Dehooogy....Egy jamaikai gyereké. Szétgyilkolta a hátsó gumit az autópályán . Azt mondja nem állt meg rögtön, húzta neki hadd szóljon . Csak mikor már az esés közelében volt akkor állt meg.
Nejed gépe?
Tudtam hogy a jamaikaiak örültek de hogy ennyire....
ezen nincs raja még a kuplung
a forgattyús ház nincs kikopva, mert felhevítettem és akkor is bele kellett elég erősen kalapálni a csapágat sajnos, mint az összes többit a főtengely sincs szerintem elkopva lehet akkor azért mozog oldaliányba mert c4
Nem tudom pontosan ennél hogy van, de pl. Am6 blokknál a főtengely kuplung felöli részére a csapágy lazán van illesztve, könnyen rá megy és a fogaskerék anyájával húzod össze a csapágyat a főtengellyel.
Forgattyúsházba szorosan mentek be a csapágyak? Főtengely azon része ahova felül a csapágy nincs elkopva? Lehet hogy a c4 lógását èrzed, elég laza illesztésű a c4-es csapágy.
hát ha kicsit határozottabban meghuzom-megnyomom a lendkereket, akkor bizony mozog.. de ez baj? nem tépem csak megnéztem és mozog oldalra, blokk jól össze van nyomva
Az érdekes, hogy tud mozogni ha a csapágyak szorosan rajta vannak?
Köszi a segítséget, valamivel jobb lett! és az baj ha a főtengely mozog oldalirányba? csak oldalirányba de a henger nincs rajta még!
Na, kijöttem a boxutcából és most már a versenypályán vagyok, nincs visszaút. Találtam olyan kúpgörgőst, ami szinte ugyanakkora, mint a vázra hegesztett csésze. A magassága meg akkora, hogy ha a csészét a hegesztési varrat felett vágom le, az még hosszú is lesz, de egyelőre ott vágom, mert a csapágyház adja meg, hogy mennyire vágjam vissza majd.
Fakalapács. A főtengelyt tengelyirányban megkocogtatod és jó lesz. NEM SZÉTVERNI KELL, CSAK KOCOGTATNI! (az okoskodók miatt)...
Ha a belső mérete megegyezik a tengely-méretével akkor jó. Az a dolga, hogy se az olajat se gázt ne eresszen át. Javaslom, keresd meg valami antikváriumban,a "Barátom a motorkerékpár" című könyvet és tanulmányozd.
szerintem azért fogós ennyire mert nehezen ment a helyére és kicsit összenyomja a blokk csak nem tudom baj-e
sziasztok! komplett blokkujjitás után ha szorul a főtengely, (szimering miatt, belevaló de alig ment be, és miután betettem kicsit fogja a ftengelyt! ez baj?
Ennek orulok hogy mindenkinek fasza a motorja.
Köszi! Keresni fogom.