Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Minek kell ahoz blokkszéthúzó ha am6 ról van szó ott a kuplung felöli részen a főtengelyre nincs illesztve a csapágy, lejön róla könnyen, a blokkban marad, még ütni sem kell.
senki sem érti a kérdést?
rx125-be tenne rx50 kereket
Motorkerékpárokban álltalában két kerék van ahogy a nevében is van ! Te hova akarsz berakni 50 kereket ?! Ha fogaskerékre gondolsz még akkor is max zsebórák fogaskerekeiből tudsz beleszórni 50-et . Tehát elvileg lehetséges ! Na de komolyan fuss neki mégegyszer !
Nem! teher autó kell.
S.o.s. Rx 125be szeretnek berakni 50 kereket. ? Lehetseges?
Fejér megyében, hozzáértő embert szeretnék megkérni, hogy segítsen nekem, akinek vannak szerszámai, főleg blokkszéthúzója. Egyedül is megcsinálnám, de szerszám nélkül nehézkes és türelmem sincs hozzá. Nem kérem ingyen, de azért ne szervízáron, megbeszélünk egy árat. Minarelli blokkról van szó.
S50-nél a második fokozat fogaskerekét mozgatja váltáskor, és az kapcsolgatja az egyes és a harmadik fokozatot is
Viszont ha nem akar rákölteni, futón megy haza ahogy jött (vagy egyesben).
A két ütköző (ha jól informáltak) csak az 1-es és 3-as fokozat végállását állítja, de a kettesbe nem szól bele. Meg az a gond, ha álló helyzetben váltogatok, akkor működik minden. Ha a kereket kézzel tekerem, akkor is megvan mindhárom fokozat. Első körben a kuplungra gondoltam hogy nem old szét, mert elég szerencsétlenül működött, de ezen már túl vagyok. A kuplung old, bár még nem 100-as. Arra gondolok hogy valaki-valamit nem jól rakott össze odabent. Meg igazából én csak annyit vállaltam be hogy működjön a motor, de arról nem volt szó hogy a blokk hulladék. Mikor megláttam a vasat, rögtön mondtam a tulajnak hogy ~100e a javítása. Mondtam neki hogy megmondom őszintén, szerintem ne is fogjunk bele. Azt hitte viccelek. Csak így meg nem szeretek visszaadni valamit, hogy megy, de mégse megy. Eddig csak a legalapvetőbb dolgokat raktam helyre, de már ~16e-nél járunk. Viszont ha nem akar futón megy haza, ahogy jött (vagy egyesben).
Bocsi....kevertem valami mással. Ez történik amikor túl sok motor van a fejembe. Vagy legalábbis azt hiszem. Aztán kiderul hogy semmi sincs.
Érdekes mert ha sztenderen veszi mindegyiket akkor kellene menet közbe is neki de próba szerencse a blokk tetején van két csavar, azokon ütközik a léptető szerkezet tedd sztenderre a mocit, forgasd a hátsó kereket és próbálgasd a váltót, miközben lassan állítasz a határoló csavaron hátha jobb lesz lehet határon van épp és terheletlenül működik de terhelten meg nem
Üdv Mindenki! Kellene egy gyors segítség. S50-es Simson, nem veszi sem a kettes, sem a hármas fokozatot. Álló helyzetben, ha sztenderen áll a masina, akkor minden fokozat megvan. Ha viszont elindulok vele, akkor egyes oké, a kettes vagy a hármas meg már csak akkor kapcsolható, mikor már majdnem állóhelyzetben vagyok. Ekkor persze fullad, mert nincs meg a lendület. Mi lehet a gond?
Egy bikáról való próbát megérne , így kipipálva az akku . Ez az első és legegyszerűbb lépés . Én nem állítottam hogy ez a baja , csak valahol el kell kezdeni kiszűrni a bajt . Én biztos nem a fejreállítással rázással kezdeném !
Azt csak hallja ha nem úgy teker az önindító ahogy kellene neki
De nekem mikor már annyira szar volt az akkum, hogy 3-4-nél többször nem bírta átforgatni mert le is merült és az az átfordítás sem volt az igazi akkor is gond nélkül elindult a motor
Ha a szivató megfelelően működik akár mínusz 20-ban is indulni kellene ! Én az akksira gyanakodnák , indításkor figyeld a feszesést , főleg ha hidegen állt a motor . Ha 9V alá esik a fesz , az elektronika nem fog működni , ergo nem indul , hiába teker . Na ilyenkor kell egy bikázó akksi , és ha azzal sem indul akkor akksi kipipálva ! Nekem sanszos , hogy az akksid összeszedte magát a melegben !
Az hogy bevitted egy fűtött helyiségbe órákra az a motor számára legyen ott akár 30 fok ugyanúgy jéghideg állapot az üzemi hőmérséklet számára a 85-90 fok amíg ezt el nem éri hidegnek számít, azaz nem indulhatott volna el szívató nélkül és nem járhatott volna szép egyenletesen mint ha üzem meleg lenne ott valami gond van a beállításokkal valószínű sokat kap amiatt indul el szívató nélkül és emiatt lehet az, hogy próbáltad indítani esetleg még szívatót is húztál neki és besokallt azaz megszívta magát és így nem tudta a gyertya a túl dús keveréket begyújtani
Helo!

Pont, hogy nem indult el, azután indult be, hogy megmelegítettem egy felfűtött helységben pár óra alatt.
Ha jég hideg motornál szívató nélkül elindult és jár is szépen alapjáraton akkor ott valami nincs rendben
Köszönöm szépen!
Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyors távgyógyászatot. Reggel, mikor nem akart indulni, betettek a kazán közelébe, hátha az a baja, hogy nedves, vagy hideg neki az idő. Most hogy lementem, az első tekerére beröffent, és szivató nélkül szépen alapjáraton töfögött...

Ez valami szigetelésbeli probléma lehet? Még Sosem fordult elő ilyen.
Hát mindenesetre nem az hogy kint hagytad ! Több minden okozhatja a gondot . Akksi elég erős-e indításkor marad elég fesz az elektronikának ? Indítózásnál 10-10,5 V-nak illene maradni , ha ez nincs , próbáld meg bikáról . Aztán üzemanyag : van bent ? Csak vicceltem ! Csap átengedi a naftát rendesen ? nem vizes a cucc ? hiába pucolták a karbikat ha újra tele vizzel az úszóház ! Ha kiveszed a gyertyát sokmindent elárul , van-e szikra , ill, kap-e naftát ? Írjad miket zongoráztál végig aztán megyünk tovább !
Eloszor mièrt nem szervizt kerdezed, ès reklamalsz neki? Foleg ha ugyan az szerviz akinek er-5 forumon is csinaltak a kle 500 as gepet, erdemes lenne ott visszaolvasnod 3 oldalt...
Amugy valszeg az rossz amihez hozzanyultak, mert vagy nem is csinaltak vele semmit, vagy meg jobban elrontottak. Ha meg van regi gyertya akkor azt tejerd vissza, ha nem akkor oreg hiba...utana meg rendbe kell tenni a porlasztokat, de olyan helyen ahol ertenek is hozza!
Sziasztok!

Kawasaki ER-5 (1997) motoromat tegnap hoztam el a szervízből, egy gyertyacsere és karbipucolás után. Sajnos nem tudtamb indítani, az önindító tekert, de beröffenni nem volt hajlandó. Tegnap este, ahogy elhoztam, kb 20-25 km-t gurultam vele, utána itthon leállítottam. Éjszakára nem tettem be a garázsba, emiatt egy kicsit vizes lett. Ma reggel, mikor indítani akartam, semmit nem csinált, ugyan az a reakció, mint amikor szervízbe vittem. Önindító tekerni teker, de ennyi, tovább nincs a dal. Nem röffen be.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm!