Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem ugyanaz a két motor, ráadásul neked a gyújtásdoboz szabályoz, míg az MZ-n fixen áll.
Szevasztok! Bonyolult egy kuplung lamella csere? Csinalt mar valaki? :-)
Igen ha így össze van állítva az alaplap a blokk jelével a felső holtponttól kb 4 mm-nél van az előgyújtásom (nem pontos mérés) kicsit sokallom, mert olvastam, hogy pl egy 250 mz-nek az előgyújtása 2,8 mm-nél van gyári adatok szerint.
Itt szerintem kapsz. Akár 3 cm-t is levágnak bármiből, ha csak annyira van szükséged
A CR125-ön nincs megszakító és a lendkeréken sincs jel.
Az blokköntvényen van egy nyíl és az alaplapon egy jel.
Sziasztok!
Szükségem lenne a képen látható egyszerű csőre. Hol tudnék ilyet szerezni Budapesten? Semmi kis alkatrész, csak otthon nem találtam ilyet. Viszont eddig csak 6m eres darabokat találtam.
Előre is köszi!
Van egy jel a lendkereken ahova kell az elogyujtast allitani (F azaz fire). A megszakito hezag 0.35 mm
Azt mindenképpen, de ha jól csinálom, akkor elvileg csak a merevítő visszahegesztése kell, hogy hegesztve legyen, mert a csapágyházat elvileg alul a kifli, felül meg a tengelyen a kónusz meg az anya tartja a helyén.
Ha egyszerű lesz, akkor a felsőt is kicserélem, mert az még ettől is egyszerűbb munka lenne elvileg.
Minden esetre szakemberrel hegesztesd, ha lehetséges. Mert az iránya -kezdete sem lényegtelen a varratnak.
Hát a sablon eszembe sem jutott mondjuk, de már kivettem - ami amúgy is lötyögött - az alsó csészét, ha most a kikopott helyére visszaraknám a kormánynyakat, az sem lenne központosabban a helyén, mintha a készítendő csapágyházra csináltatnék egy olyan csonkot, ami a vázcsőre központosítva passzol, ha jól fejezem ki magam.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy 1995-ös évjáratú Honda Cr 125-öm.
Szeretném beállítani rajta a gyújtás, de nem tudom agyári értékeket pl: a felső holtponttól hány mm-nél legyen az előgyújtás, megszakító hézag mekkora legyen.
A válaszokat köszönöm.
A gyárban a vázakat sablonban hegesztik. Neked nem kell mást tenni mint készíteni egy sablont pl. 40 mm-es zártszelvényből amelyik a készre hegesztésig megtartja az első villa,- kormány nyak pozícióját.
Itt a kép. A piros a gyári varrat, látszik, hogy a kép baloldalán levő, a váz és a nyak közötti résben úgysem tudnám csak a varratot leköszörülni. A zöld csík mentén vágom - az elgondolás szerint.
Amúgy az általad jelzett probléma nekem is előjött, de elővettem a nagy eszemet és kifundáltam, ha nem egyenesen vágom hanem szögben, akkor a vágás alakja nem kerek hanem ovális lesz, ergo tökéletesen vissza tudom hegeszteni, de amúgy alapból is azt teszem, hogy visszafűzöm a kormányszárat, a helyére rakom a felső csapágyat is, az akkor irányba rakja az egész vackot, utána ráérek rögzíteni az átalakított alsó részt.
Amúgy is lehet benne csalás, de azon igyekszem, hogy oldalra ne menjen el, ha előre-hátra elmozdul egy tizedet, mert azért sokat nem lehet itt tévedni, mert az esztergályozott csapágyház az tuti méretileg, a vázat meg csak el tudom vágni úgy, hogy derékszöggel- és méréssel ne tudjam közel tökéletesre vágni.
Csinálhatnám menetes szárral is, de szerintem a kormányszár lesz a tuti. Már persze akkor, ha nem szögben, hanem az egyenes vágással oldom meg.
De nem én leszek az első, aki ezen az úton indult el:

link

Volt valahol egy Simson is, csak azt nem találom most.
Ha az egészet levágod utána màr nem tudod ugyan úgy visszahegeszteni, nem lesz gyári a villaszög...
Hát... az nincs, meg hosszában egy kb.2-3 mm-t lötyög, oldalirányban kevesebbet kicsit. De tegnap egy cimbivel konzíliumot tartottunk és arra jutottunk, hogy mivel a merevítés nemcsak a vázhoz és a kormánynyakhoz van hegesztve, hanem magához a csészéhez is, ezért a legegyszerűbb megoldás az lesz, hogy a kormánynyak csövét a csészével együtt a csésze tetején a hegesztési varrattal együtt levágjuk, egy kúpgörgős csapágynak esztergályoztatunk egy olyan magas csapágyházat csináltatunk, hogy az eredeti méretet kiadja, hegesztésben mesterrel kipótoltatom a merevítést és véget ér e történet. Csészét is akartam csináltatni, de az úgy körbe van hegesztve a kormánynyak csövén, hogy képtelenség lett volna úgy levágni, hogy örömmel üljek rá utána. Majd ha hazaérek mutatok képet róla, hogy egyértelmű legyek.
vanna csapágycsésze méreted...? ill. hogy mekkorára kopott ki a vázban..?
Köszönöm az infót Ők is elérhető közelségben vannak.
Na, most ideértem a gép elé. Szóval egy bontott, ismeretlentől vett váz olyan nagy lutri és meló, hogy azt nem merem bevállalni. Nézegettem én már a neten kúpgörgősre átalakítást, de mondom azért itt is megpróbálom, hátha tud valaki olyant, amire eddig nem is gondoltam.
Köszönöm. Megkeresem őket.
az eredeti gazdájának szerintem nem futott csavarra hogy fel fogassa vagy egy új menetet bele vágjon :(
rc51 Köszi már rá jöttünk alánéztünk a motor alá és onnan jött ki köszi mindenkinek
Váltókar szépen ráheggesztve a tengely végére.
meg van oldva a probléma önindító lánc szakadt el
Onindito lanc