Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi akkor keresgélek télen megcsináltatom valahol.
Nekem felújították a 92-es gsxr 1100 hasonló rugóstagját. Elvileg kapott friss folyadékot, tömítést.
Ha el van fáradva rajta a rúgó, azt lehet cserélni akár progresszívra is.
Sajnos nem tudom a címét a pesti műhelynek, mert hozták vitték ...de a pl a Bandit topicban Zöldi tudja.
Rúgó ügyben meg neten körbe kell nézni.
Egy szimpla felújítás kb egy 20 -as volt, ha esetleg komolyabb tételek is cserélni kell, pl krómszár, vagy csúszócsapágyak, tömlő, akkor, nyilván ez plusz.
Üdv Urak!
Kérdésem az lenne, hogy van ez a hátsó rugó és fel lehet-e újítani? Legkeményebben van, engem még elvisz de 2 személlyel már megül felkoppan. Talán gázos lehet. Bp körzetében van valaki aki foglalkozik vele? Tapasztalat?
Ha elvan szakadva akkor már biztos nem megy a vezértengelyekhez az tuti ! Jól mondod a lendkerék mögött . De ha van egy másik fogaskerék is , lehet alkottak a kínai mérnökök ! Ha önindítója esetleg ezzel forgatná meg a motort ?! A képen lévő változat fogaskerékkel forgat . Ez egy Honda clón , de ettől még mehetne ! Eröltesd azt a képet hátha közelebb jutunk a megoldáshoz !
Próbáltam képet hozzá tenni de nem tudtam nem índítottam nem tudok róla hogy kinai lenne az van rá írva honda ducar ez van a motorra írva lengkerék hátánál volt a lánc van ott egy kiss fogas kerék meg egy nagy de a hengerbe nem megy be csak a gyújtásnál van! mind2 fogaskerék egyszer inditottam amikor elszakadt azóta nem nyúltam hozzá
Ja és az alkatrészei ennek a portékának kb így fest :
Ez a melo lwnne az utolso, mert a bontott vaz sem eppen megnyugtato megoldas...
Hát kép az nincs ! Ha az adatlapodon lévő portékáról van szó , ebbe a kínai szutyokban egy lánc van , az a vezérműlánc , ha ez szakadt el , és indítod , nagy szarban vagy ! De komolyan , ha lekapod a szelepdeknit , kiderül mi tévedt el benne ! NE INDÍTSD !
Erdekes modon az egyenesfutasa kivalo, kormannyak a vazhegesztesnel ugyszinten, a burkolatok meg egyforma gyartasuak a bennuk levo szam alapjan. Telo nincs elgorbulve, nem engedi az olajat.
eladás előtt a fűrészpor is kiváló vagy ha már az 5. -et sem veszi akkor a 4 sebis váltógomb
KB 10 rugó egy bontott váz,a táblát simán át lehet hegeszteni egy jó lakatossal.
Karambolos a motorod valoszinu. Sajnos erre nehez tanacsot adni, mindenhol uj vazat fognak javasolni. Minden mas megoldas nem biztonsagos azaz eletveszelyes. Itt is ezeket fogjak mondani. Tudom melyen zsebbevago lesz.
Sziasztok,

olyan hibára keresek megoldást, ötletet, ami szerintem nem mindennapi. Aprilia robogó, az alsó kormánycsapágy csészéje (ami a vázban van) valamilyen oknál fogva és az előző tulajdonosnál, de sajnos a vázban elmozdult, kikoptatta a a fészkét a vázban, kotyog, de nem kicsit. Simán kézzel ki lehet venni a helyéről, próbáltam már fémragasztóval a helyén tartani, de semennyire nem sikerült. Vázat tuti nem cserélek. Ja, nem kúpgörgős, de erre való átalakítás is szóba jött már, hanem golyóskosaras a gyári megoldás.
Gondoltam, hogy levágom valahogyan a vázról azt a részt, ami olyan kiöblösödő és esztergályoztatok egy újat, de akkor lehet, hogy a kúpgörgős már inkább. A csavar az egészben, hogy ott van egy merevítés, ami a vázat és a kormánynyakat egymáshoz köti, sőt, a merevítés egy része hozzá van gyárilag hegesztve ehhez a kiöblösödő részhez, amiben a csésze van. Azért nem szívesen barmolnám szét, de a csészéből sem szívesen dremeleztetek ki, hogy egy nagyobb átmérőjű csészét rakjak bele, mert akkor csak elvékonyítom a kormánynyakat. A lötyögés előre-hátra kb. 2 mm, oldalra kevesebb.
Köszi, ha valakinek lesz egy jó ötlete.
Ennek ugorj neki megegyszer, mert semmit nem érteni ebből a zagyvasagbol. Milyen motor. Mi történt.
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy el szakadt valamilyen lánc én nem értek hozzá de valaki azt mondja hogy a vezérmű lánc valaki azt mondja hogy a gyűjtás-é indítottam a motort és olyan hangot adot ki mint ha a gyújtása ment volna el 1 szer indítottam azóta még nem mer nem tudom hogy milyen lánc ne hogy bajt csináljak benne a képen látható hogy hol is van a lánc válaszokat köszönöm!
Ezt így lehetetlen megmondani motorja válogatja te látod milyen a gyertyakèp meg hogy megy a motor annak függvènyèben kell fúvókázni
Köszönöm a válaszokat, nem akartam ekkora vihart kavarni
Igazából azért tettem fel a kérdést, mert azt simán elfogadom, hogy kialakul újabb réteg pl. a csapágygolyón csökkentve így a hézagot, vagy betömi a karcokat, vagy a vez.tengely bütykein,
viszont ezen megfontolásból a hónolást is el tudja tüntetni, vagy a szinkronnál csökkenti a súrlódást, ahol pont azt használjuk fel.
Na ez a része nem áll össze, vagyis nem-e tesz kárt valahol.
A Xado honlapot végig néztem, de úgy gondolom nincs alátámasztva kellőképpen mondjuk független méréssel, fotóval stb.
Mindenhol olvasni, hogy csökkent az olajfogyasztás, zaj, stb., de ezek mind marketing ízűek voltak, mind reklám szagú volt. Engem az győzne meg, ha valaki már szedett volna szét ilyesmit, és lehetne látni az eredményt.
Azért is kérdezem itt, nem pedig az olajos topikban.
Nekem is azt tanították (és elfogadtam), hogy az olajba nem szabad semmit önteni, de a Xado elvileg nem olajadalék.
Nyílván, ha jó valami, akkor nem kell feltétlen szét szedni.

Tasi: A láncos Suzuki motorok annyira jók, hogy (autókban) 3-500 ezer km után kezdik el csipegetni az olajat, ha azt cserélik benne, tehát az számomra nem meggyőző , de ha szedtél szét Te vagy bárki más xadoval kezelt motort (szelepfedél levétel nem ér), "akkor tessék szólni, vagy kézzel inteni".
Rendben. Köszönöm a lehetőséget!
Közben haladtam a kis masinával. Mindenképp szétszereléssel szerettem volna kezdeni így is tettem. Szerelés közben az fogadott, hogy a variátor teljesen be van rohadva. Minden fém alkatrész de még a főtengely is, teljesen. A görgők ki se akartak esni a variátorházból. Semmit nem kentem semmivel ahogy a használati utasítás is mondja mégis. Pedig 7 hónappal ezelőtt volt takarítva. Nem tudom mi állhat a háttérben, valószínűnek tartom, hogy helytelen anyagmegválasztás vagy egyszerűn nem ehhez az időjáráshoz tervezték.
Minden alkatrészt végig mértem. Egyedül a szíj van éppen megengedett érték alatt. A kuplung harangja el van színeződve, de a pofákon nem mérhető kopás. A görgők szerintem már könnyebbek mint a gyáriak, 10 grammosak, méretre egy tizeden belül van mind.
Kitakarítottam és újra régi formájában muzsikál. 5000-nél zár a kuplung 7000 nél kezd váltani, ahogy kell.
Köszönöm szépen a segítségedet!
Srácok egy kérdés 21 karbiba mekkora főfuvokát és alapjárati fuvokát ajánlotok malossi 70cc hengerszetthez. Választ előre is köszi.
"az olajat a fém felületéről nagyon nehéz eltávolítani."

Igen, de ismert az a jelenség is, hogy hidegindításnál csak T idö múlva épül fel a olajkör, addig meg komoly terhelések és hézagok ellenére nincs tökéletes kenés, és összeérhetnek a fém felületek, kiszorítva a még ott levö olajfilmet, aminek még nem érkezett meg az utánpótlása, és hasonló a jelenség a kopott motorknál is, melyet a "szaksajtó" tárgyalt, nem oly régen, hogy az új eröforrásoknál a tolerancián belüli alkatrészekkel, meg a új olajpumpával perezízen üzemel a kenés, de kopás elörehaladtával, a hézagok növekedésével az alkatrészek között, és aolajpumpában esik a kenés hatásfoka, és nem kell túl extrém terhelés, hogy a nagyobb játék miatt megnövekedett résveszteségek részleges kenés kimaradást okozzanak, ilyenkor simán eltünhet a kenöfil a felületekrül. Vagy mostanság ismert hibajelenség, mikor nagy mennyiségü benzin szivárog a motortérbe, így üzemeleteik az eröforrást, még fény nem derül a problémára...
nem kell meg bontania ... ezt a dolgot amit mondasz én is felfedeztem hiszen percekig kell mosni brigoba egy olajos tárgyat mire tiszta lesz ... ...
utána olvastam ....
a történek kurva egyszerü a fém a fémen valo elmozdulása hö hatásal jár .. ok ha nincs olaj be áll a motor , hisz nincs egy réteg ami el választaná a fémet a fémtöl .... viszont egy csapágy , vagy egy dugatyú ahol kopot ott nagy hézagal jár .. idáig egyet értünk ?
pl egy dugó kopot a hengerben a fel . le mozgása közben táncol ide oda ... na most amikor táncol és pl munka ütem után halad lefele mivel kopot nem teljesem merölegesen halad .. az egyik oldal nagy a hézag a másik oldalt pedig neki feszül a henger fallnak ,,, A nagy hézagnál a nyomás egy része el megy de viszont az olaj tud keni és hüteni mivel be jutot oda ... viszont a másik oldalt ahol a hézag tul kicsi ott is van némi olaj de ez a surlodás nagysága miatt elég .... magyarul ott nincs kenés mivel AZ OLAJ MEG SEMISÜL ÉS FÉMES SURLODÁS JÖN N LÉTRE .. persze ez függ a kopotságtol és a motor fordulatól és az olaj minőségétöl .... de a surlodás csökentők pont itt felytik ki hatásukat -....
a xadó pedig ott épül rá a fémre ahol a legnagyobb a HŐ és SURLODÁS ....

na igy épül rá a fémre ... ebböl már könyű rá jönni hogy ha visszont a dugatyura anyi cuc kerül hogy a dugatyu ujra merölegesen jár a hengerben akor az olaj egyeletesen mindenhova fel kerűl és a fémes surlodás meg szünik ..... megszünik a xadó fel épülése is hiszen csak extrém hö hatására tapad a fémhez ........

magyarul egy tuti uj blockban a xadó csak kering az olajal ...
teszek ide neked képet hogy nálunk saját motoron kiopott vez tengely csapágyazása hogy jött rendbe ..

de pl . a mercimbe közel fél millio km van és nagyon nyikorgott a servoja ..... minden szét szedés nélkül 2 * xadó servo pumpába valo adaléktol 3000 km allatt sziszenés nélkül müködik
ó, olvastam már régen, az ilyeneket mindig elolvasom, jókat tudok rajta mulatni :) mivel öreg róka vagy a szakmádban nyilván számtalan motort szedtél már szét és mostál el. és itt a mosáson van a hangsúly. az olajat a fém felületéről nagyon nehéz eltávolítani. valahogy fel kell oldani. na most ha ez a szer nem keveredik az olajjal akkor kénytelen valamilyen kémiai úton megbontani, ha az olaj és a fém közé akar kerülni. és akkor innen nem is ragozom tovább mert meg is dőlt a kiváló marketing duma.
A 30e az alapjában megdőlt a kokszosodái mizéria miatt.
Autóknál a max 15e ami károsodás nélkül bevállalható motornál nem ritka a 10-12e-res intervallum.
Ez már közelít egymáshoz.