Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez mire jó ?
Eladó 5000Ft
igaz,2cm oldalanként max,azt bele kell számolni,nem is olyan pontos de ilyen megoldással sikerült beállítani,le nem mászott eddig az útról
Megméred a csapágyfészek átmérőjét, vagy hozzáértő emberrel megméreted, majd fészek átmérőjét és a tengelyt beviszed a csapágyboltba, és ott azt mérik meg, és akkor tudni fogják milyen, melyik csapágyat adjanak Neked !
Ehh...
Ha 17-es a tengely akkor 6303 C3
Sziasztok!

Szerintetek erre a főtengőre milyen csapágy kell? (Márka stb.. nem érdekes) 6303 vagy 6304 vagy 6305.
[url=http://sracing.hu/fotengely___carenzi_racing_hpc_12mm_13702]http://sracing.hu/fotengely___...[/url]
Uraim köszönöm szépen a válaszokat.
Igen, ez jó módszer lenne, ha nem lenne sokkal szélesebb a hátsó kerèk mint az első+ elöl ott a nagy tárcsa...
elöször is szerintem a töltötséget kéne emelni ... magyarul kisebbb robanó tér ... aztán el menni adig velle amig nem kopogásos az égés ... aztán ha már jó a töltötség és van rendesen compreszio .. lehet növelni a fordulat számot .... ott pedig a szoknyát kell faragni .. be ömlöket ki tágitani és fel polizozni ... na de ahoz hogy a fordulat nöjön .... jol monták itt kifele is tágitani kell hogy a több eléget cuc jobban tudjon távozni a hengerből ...

ezt viszont egy sima le vágom a kipufogot ... dologal a 2/t -nél nem lehet meg oldani ... a henger kipufogo nyilásának felső feléből kb egy 70 ccm simonál 1.4 -2.6 mm kell ki tágitani --

a probléma az hogy az alsó értéket ki szedve meg nő ugyan a fordulat és erö is jönn hozzá de nem lesz az igazi .. visszont ha a felső 2.6 mm veszed ki 3000 -4000 fordulatig vacak lesz a motor csak 10 -13 ezres fordulaton lesz át ütö --

valojában a 2/t tuningolása sokal bonyolultabb mint a 4/t ....
egy simo esetében kell vagy 10 henger ,, jopár fötengö .. mert ugyi azt is könyiteni . sulyozni ,,kell ..

amugy eleve hülyeségnek tartom a simo bármilyen át alakitását hiszen ha gyári és meg kap mindent még ma is ott van és kurva tartos

nem szoktam .. csak ismerösöknek ilyen kávédarálokat rendbe tenni ......pl

https://www.facebook.com/29970...

https://www.facebook.com/29970...

szoval biztos hogy nem a henger átmérő a ludas .........
A szar illesztéstől az olajszegény keveréktől, az alu-kanál minőségű kínai dugattyútól, a P21 esetében, ha az új motorban 5000 km-nél előbb vettem ki a fojtást pl. !
Nincs semmi baj a simoval , csak annyi, hogy a szar fékjei csak a 45 km-es sebességhez elégségesek!
jokat mondasz .... de ha mondjuk fell teszek erre a szarra egy 90 ccm hengert és marrad a gyári vatta uj 16 karbi és tételezük fel hogy még a keverék is 40- 50 közt van ..

MITÖL ÁLNA BE ?
told keresztül egy tócsán.
nem lézer pontosságú de szegény ember vízzel főz,én fogtam egy hosszú colos vascsövet,közép sztenderre rakva odaérintettem a hátsó gumi pereméhez úgy hogy felfeküdjön elől hátul a gumira.ha első hátsó keréknél elől hátul hozzáér akkor mondhatjuk hogy egyenes .másik opció csak saját felelősségre: én úgy szoktam hogy keresek egy üres vagy nyugisabb forgalmú lehetőleg sima utat ahol megeresztem olyan 100-120 felé a lovat és elengedem a kormányt.hivatalból úgy kell mennie mint a sinautó,ha nem,-szitál,elhúz valamerre akkor futóművet,gumi,csapágyak,kormányzást tüzetesen át kell vizsgálni
Valaki segítene, hogy tudom az egyenesfutást legegyszerübben ellenőrizni, hogy egynyomon halad-e a motor? Köszi.
Ma is megmagyarázta nekem egy 65 éves néni hogy hogyan is működik egy számítógép és hogy hogyan is kellett volna feltelepítenem. Merthogy ő "előtte a műholdra kapcsolódott", meg hát "eleve nem tetszik neki a kék háttér, mert az szomorkás, olyan mint eső előtt". A ~17 éves PC szervizes tapasztalatommal, kollégámmal együtt ittuk a néni szavait, a nevetéstől (visszafogottan) fuldokolva. Hát ez már ilyen. Ő jobban tudja.
A dolog sosem egyszerű ha egy gyárilag összehangolt rendszerbe kell belenyúlni. Az átlag embernek ezt hiába magyarázod, mert ő bizony megveszi a 70-es hengert, mert hogy az milyen jó is lesz. Fel is rakja nagy örömmel és "hozzáértéssel", mintha csak egy virslit vagy tojást kellene megfőzni, aztán anyázik hogy mekkora szar ez a hengerszett, "me még úgy se megy mint előtte, pedig a bótban az eladó asztat mondta hogy hú meg há". Mikor pedig meg is magyarázza hogy biztosan azért nem megy, mert.... na attól leülök. A kipufogó témára meg megint annyit tudok mondani hogy a gyári rendszerhez minek a 70-es henger... sosem értettem.
Ktm sx 125-ön 39-es , sx250-en 36-os karburátor van, és fúvókák is nagyobbak a 125-ös karburátorban. Függ a fordulatszámtól is.
Csak azért kérdezem, mert 70-es henger lehet 8-10 lovas, de 21 is, viszont itt erről semmit sem tudunk. Ha csak egy "sima" 70-es henger kerül fel, simán elég a gyári keresztmetszetű karbi, sőt, még a főfúvókát is kisebbre kell cserélni.
Amúgy meg hiába töltesz a tölcsérbe 2 deci víz helyett 5-öt, ha másik oldalán nem tud kifolyni, mert azt viszont tudjuk, hogy gyári a kipufogó.
Ezért is mondtam, hogy nem ilyen egyszerű képlet.
Mennie kell. De korántsem ideális egy 70-es hengerre a 12-es karbi.
miért miért ....be lett hozva olaszból kismillió szakadt robesz ilyen olyan 70 es hengerrel gyári konfigos karbival (átfúvókázva) jól mentek mikor mentek ? ja de valószínüleg ott is dillettánsok rakták rájuk ... egyet piszkáltam amin 19 es mikuni volt faszául ment tényleg csak 2 havonta új dugó kellett bele persze nem bertás hanem akkor 3-4 éve valami 17000 es egygyűrűs dugesz ....
egy valamire akartam kilyukadni hogy 12 essel is kell neki menni ha nem megy ott nem az átmérővel lesz a gond
A világ minden kincséért nem állnék le vitatkozni. "többet is javítottam" Így meg pláne nem. Tudod én meg egyet sem javítottam. "...be kell állítani meg persze gyengébb lesz mint amit max ki lehetne hozni a 70 -es hengerből..." Erre megint egy szót sem szólok inkább, csak annyit hogy: miért is raksz fel egy 70-es hengert az 50-es helyett ha nem hozod ki belőle amit tud. Na ezért (is) hagytam én abba a motorjavítást, mert mindig van aki jobban tudja. A környékünkön is van ilyen "motorszerelő", aki összelapátol mindent, csak azt nem tudom hogy akkor miért én dolgozok (tam) utána mindig.... De én kérek elnézést már előre ha megbántottalak volna. Mert tudom hogy most mi jön...
etz 150 22 vagy 24es,250300 azokra 27es de ez sok minden függvénye.A mondóka lényegen viszont nem változtat ez az adat.ha hülyére van szegényítve megtörténhet ilyen.alattam a járatós 300as mz állt meg pedig gyári karburátor,átfúvókázva Bambi által(mz-s körökben elég profi gurunak számít) pár 100km után úgy gondolta most elég és megragadt,elszívtam egy cigit,kapott még egy deci olajat azt uzsgyi haza,hibátlan motorral adtam el.csak azért írom ezt hogy még egy gyárias konfignál is befigyel a krach,nemhogy ha csak úgy nekiáll az ember összepárosítani alkatrészeket.
nem hinném hogy megszorulna , többet is javítottam amin 70 es henger volt vagy én tettem rá 70 es hengert és nem volt gond a kis karbival , annyi hogy be kell állítani meg persze gyengébb lesz mint amit max ki lehetne hozni a 70 -es hengerből, különben a trabin mekkora karbi van ? mint egy 150-es ETZ-n ? mégis megy .
Mert nagyobb hengerhez több levegő és benzin kell. A kis karbin ugyan tudsz fúvókát cserélni, de maga a torok kicsi lesz és ha lefojtod a motort, akkor nincs értelme az egésznek. 2T-nél az üzemanyag keni és hűti is a hengert és a dugót. Ha kevesel, akkor megszorul. De szerintem ezt Te jól tudod.