Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

arányaiban kevesebb keveréket kap mind olaj mind a benzin-levegőből is,nem lesz rendes hűtése emiatt túlmelegedhet.
jártam már így,ismerős hozott egy kis honda robogót nem megy-fullad jeligével,túl azon hogy kompresszió az ablakba,a gyertya full takony,engem az jobban izgatott hogy hogy is mondjam,füstmentes a gépecske.kis berregés után sem jött semmi még egy lepke fing se.úgy is égettem a kerti szemetet,bedobtam pár órára izzadni és jó lett.persze azért átesett egy kisebb generálon is közben
Miért szorul meg?
Igen, a 70-es hengerhez kell legalább egy 17.5-es karbi. Ha valami izmosabb henger, akkor a 19-es karbit is kérni fogja. (Be kell induljon 12-es karbival is, de keveselni fog és megszorul egy idő után).
Na igen, mert mi van ha hiába 70-es a henger, ha a többi ami a sorban van 50-esnek sem felel meg mert a kipuf. eldugult tökig, a karburátor beállításra szorul, a főtengelynél a szimering átereszt! Eléggé meg kell dolgozni azért , hogy egy kicsit haladni lehessen!
A kipufogóra én nem is gondoltam, az alap, hogy az lehetőleg tiszta legyen!
én a helyedben kiégetném a dobot,ha kipufogó nélkül beindul akkor A: iszonyat dús a keverék B: nincs rendes huzat,a tiszta és jó öblítésű kipufogó a lelke a 2t motoroknak.
Akkor valami nem jól lett összerakva mindegy hány ccm-es egy motor meg nagy vonalakban az is mekkora a karbi annak ha nem is megy rendesen azaz torpan nem húz stb akkor is be kellene indulni és elketyegni legalább alapjáraton ha minden rendben főtengely szimering gyújtás karbi stb
Na de vigyázz mert a simót annak idején 70 ccm-re tervezték csak aztán beszabályozták, hogy max 50ccm lehet a segédmotor vagy hogy volt akkor dobtak rá egy 50-es hengert és minden más maradt a régibe olvass utána azért van ekkora rajt sok 50-es robogón gyárilag 12-es
Srácok csak azèrt èrdeklőm hogy nagyobb karbi kell e rá mert ez a motor müködöt evel a karbival csak szètbontott blokkal került hozám.
jó az elgondolás csak nem teljes
ha a másik oldal változatlan nem lesz jobb a helyzet
pont emiatt nem kell kínlódni a tuninggal mert annyiba van mint egy rendes motor
Kiszámolja mennyi a torok keresztmetszete 16-os torokátmérő esetén, Majd a 20%-al nagyobb keresztmetszethez tartozó torokátmérőt, és megvan. Mert a 70 cm3-as hengerhez a 12-es torokátmérő nevetséges. A legjobb egy 19-es lenne. De nyugodtan cáfol meg!
Mert? Miért lenne bonyolultabb?!
Szerinted ilyen egyszerű a képlet?
Az 50 cm3-es Simson-on 16-os torokátmérőjű van! Gondolj bele Neked a 70-esre a közel 40%-al nagyobb hengerhez mekkora kellene ?!
Sziasztok. Egy gyors kérdés Yamaha mbk 70ccm hengerszettre milyen karbit ajánlotok. Most 12 es van rajta 76 fuvokával de nem birok bele lelket verni. Van amikor kipufogo nélkül beindul. Karbi beállítás lehet rossz?Gyári a kipufogo is.
Kozeptartomany szegeny.
En innen tobb ezer kilometerrol latom hogy perselyes. Egy magnessel is megtudod.
Sziasztok

Hozzátok fordulok segítséget kérni ,vagy egy kawasaki kdx 200 as motorom és nem tudom hogy a henger nikocilos-e vagy perselyes .Gyári mérete a dugónak 66.00, most jelenleg 66.25 es van benne .miből tudom megtudni hogy volt e már perselyezve ? Előre is köszönöm !
Sziasztok.
Valaki tudja,hogy mi okozhatja azt, hogy ha a gázt hirtelen csutkáig húzom és otthagyom akkor 8-9 ezerig pörög és szaggatott hangot ad.
Ha lassan húzom neki csutkáig akkor szépen felmegy 14 ezerig és nem szaggat.
Hasonló a helyzet,ha megyek mondjuk 80-al és gézt adok akkor olyan mint ha megtorpanna a motor és nem megy,viszont ha szép lassan húzom a gázt akkor elkezd gyorsulni és nem torpan meg.
Sziasztok! Hogy lehet ellenőrizni az egyenesfutást? Kíváncsi vagyok hogy egy nyomvonalon halad-e a motor, váz nincs-e görbülve ilyesmi.
Ez itt a baj hogy csak félévente keféled. Ez még egy nőnek is kevés.
Be lehet azt állítani pár ilyen vackot hoztak már neken is tudom szívás de van az a po t mikor jó
nem saját autóba szerelte fater, az ügyfélnek meg jó volt úgy.