Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Estét!
Én már a 7-es csavaroktól is sírni tudnék, nem ám a balos anyáktól...
Azt mondta a bácsi, h úton van a postás hozzád.
Ott a pont!
Sziasztok!

aprilia Sonic robogóm van.
Nem tudjátok, hogy hol találom meg benne az index relét?

Folyamatosan világít az index minkét irányba ha kapcsolom.

üdv,
Dextro
tehetség kérdése
egyszer volt nálam egy fz400, be sem indult mert állt sok évet
szétszedtem darabokra a karbisort és nagyon okosan felírtam melyik csavar hogy állt, amikor össze lett hányva (nem volt hibátlan az eszköz) keresem a papírt de nem volt meg
aztán nem maradt más csak a rutin amit az 1 hengeres motorokkal szereztem, és sikerült egész elfogadhatóra megcsinálni, még motorozni is tudtunk vele
plusz kivagdostam belőle legalább 1 sufni fokozatjelzőt 2 riasztót meg néhány fura visszajelzőt, egy vödör vezeték lett felesleg
Sajnos itt a boltokban főképp SAE (standard) rendszerű csavarok és szerszámok vannak. Persze ott a metrikus is de a legalsó polcon kicsit eldugva. Sokszor nem hogy nem ismerik fel a csavar méretét, nem is érdekli igazan. Szinte természetes nekik hogy a 6mm csavar helyett a 1/4 csavart hajtja be persze jól beleszakitva. A csúcs az amikor kapunk utángyártott alkatrészt és a menet muszaly hogy metrikus legyen mert a motorra megy fel de a kulcsnyilas már SAE. Ilyenkor ordítani tudnék és pofozni a gyártó "mérnököt".
A másik meg az amit mondtál hogy nem ismeri fel hogy egy levegős adapterrol linkel aminek köze nincs a motorokhoz és ráadásul kúpos menetu SAE és egyáltalán szinkronizálni akar ahelyett hogy szervizbe vinné . Másrészt a szinkron nem biztos hogy megoldást jelent a karbi problémára. Az igaz hogy időszakos karbantartás. Egyébként pont a Yamaha miatt kellett 6-os adaptereket beszereznem.
A szinkron roppant egyszerű művelet (nekem) de jól el lehet rontani nem megfelelő műszerrel. Pláne az órás szokott csalni.
Valahol el kell kezdeni! Ezek a megoldandò feladatok, meg olyanok mint a tüzfal. Persze nem mindig fogja meg a tüzet(virust), ilyenkor nagyobb kàrok keletkeznek. Akkor jön majd az a kerdes, hogy:
"Probaltam a poralsztokat osszehangolni, de rosszabb Lett, most mit csinaljak szerintetek, merre tekerjem?"
Hát Jozsi te is .... találkozol olyanokal ?
egyet nem értek ..... ha egy kurva csavar menetének meg élapitása ... NEM MEGY .. akor hogy jönn a partizán ötlet hogy szinkronizálás .. AZ MENNI FOG FÖLEG R 1 - en
Hja ennyit sem akartam...
Az én ertekrendem szerint, aki technikahoz nyul , ennyit illik tudnia! Ha nem akkor meg egy muszaki oldalon utana nez.
Japanok masreszrol nem szoktak colos meneteket hasznalni, kiveve a hidraulika csatlakozasok 1-2 helyen, de az is ritka. Mindenhol meter vagy metrikus menetet alkalmaznak, de sok esetben az onzaras miatt finom menetet valasztjak. Mivel a 25.4 mm -ès lepteku angolszasz menet nem esik soha egybe 1mm lepteku metrikussal, soha nem fognak passzolni...
A coll menet semmiképp nem egyezik a metrikussal. Más a menet profil és az emelkedés is.
Pityukám inkább ne is írtál volna semmit!
Nem talàlt.
Szevasztok! Megint a segítségetekre van szükségem! Karbit akarok szinkronizálni az r1 2000-en !A szívócsonkokban 6-os inbusz csavarok vannak ! Ezt találtam csak nem tudom ,hogy jó e a menet mert nem értek ehhez a col mérethez!Ha valaki érti akkor legyen szíves írja le nekem , hogy ez 6-os menet vagy nem!
köszi

http://www.amazon.de/Messing-F...
Valami 150 kilós amerikai hízott marha! Esetleg a hátsó teleszkóp rossz beállítása?
Ez brutál.
Hány kilónak kell lenni, h egy ZX14-nek beüljön a hátulja a sárvédőig?
Még hogy nincs benne a szervízkönyvbe...
Köszi ! Sokat segítettetek! Akkor ezek szerint jól van elfűzve nekem is!
Wtf?
Az kemeny!
Tetszik a rendszamtabla rogzites
Vevő panaszkodik hogy néha leáll a motor. Keressük a hibát aztán a hátsó részt mozgatja a motor néha beindul néha leáll. Hát kiderult hogy a hátsó gumi kidorzsolte a nyomtatott áramkörig.
ez segít
Nem lehet bal szélre ahogy látom, mert nagyon élesen megtörne! Lehet, hogy hosszabb bovden kell?
Tedd bal szélre. Lehet van ott valami rögzítési lehetőség is!
Ezen így van.
illetve most a két telószár között megy el!
Szevasztok! Már túl vagyok az r1 2000 szelephézag állításon ! Viszont észrevettem valamit ami igen zavar!
A kuplung bowden az!Nem derül ki a service manuál-ból ,hogy merre van elfűzve a két teló között megy el vagy ahogy most is van a jobb telószárat megkerülve?Az a gond ha kifordítom jobbra a kormányt akkor a teló és a váz közé beszorul a bowden még mielőtt az ütköző lekoppanna!
Ha tudtok segíteni azt örömmel venném!
Köszi!