Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia,

Azert ugy tudom, mert en januarban vettem a motort, az elozo tulaj is ugyanoda hordta szervizbe mint en. Ott azt mondtak, hogy ugy emlekszem csereltunk... Ettol tobbet akkor ott nem tudtam kideriteni. De meg a heten viszem masik szerelohoz aki megnezi rendesen.

Udv
Zsolt
Most csak úgy tudod vagy valójában is volt benn cserélve nem mindegy!

Ettől függetlenül lehet, hogy a feszítővel van valami ha a lánc valóban volt cserélve!

Amúgy ennek erősen vezérműlánc hangja van léteznek legendák hogy még nem nyúlott annyit, hogy ugorjon egyet a feszítő vannak olyan fajták speciel mikor megvettem a motorom nekem is mindenki ezt mondta aztán mikor kiszedtem akkor láttam, hogy ez biza folyamatosan megy kifelé mivel egy menetes orsó van benn ergó fokozatmentes így cseréltem újra és azóta 47e km óta köszöni szépen még nem szól
Amikor kinyomja a szívató a végét akkor kapcsolja ki a szívatást
Elviszem hozzá értö szerelönek beállitani a karbit.
valószinü ez lesz a baja.
ha jól be van lőve egy karbis gép, akkor zergebaszó hidegben is gáz nélkül kell indulnia, és anélkül nem szabad leállnia.
Az enyém egy 500-as 2 hengeres, -10 ben /garázsban volt ennyi/ is így indul.
A tiednek sztem szegény a keverék, azért is nem indul. És ahogy egyre hűvösebb lesz egyre inkább nem fog indulni.
Azt nem tudom, hogy az automata szivatónak jó-e a 2 perc, de még azt se, hogy ha kinyomja a végét akkor dúsít-e
NA, így már okés.
Köszi.
baloldalt a fekete kocka az a jeladó , a generátoron az a két fehér szigetelésű tekercs a gyújtótekercs vagy CDI táptekercs ahogy kívánod a megnevezést
Az meg egy főtengely szöghelyzet-jeladó.
Szia! Most én is hasonló cipőben járok, mint te jártál. Éles csattogó hang a kuplungdekli alól. Rájöttél mi volt a baj? Sikerült orvosolni? Köszi!
az a kettő aminek fehér szigetelése van
Ez épp egy generátor...melyik a gyújtótekercs nálad?
Sziasztok,

YouTube

Valakinek ötlet hogy mi lehet ez a csörgés ami alapjáraton, illetve gáz elvételkor jelentkezik? Amint picit is emelem a fordulatot megszünik. Én úgy tudom volt már lánc cserélve. Mondtak olyat is hogy amig nem ugrik 1-et a feszitö?! addig ilyen hangot ad, de elmúlik. Ez igaz? vagy inkabb irány a szerelö?

Elöre is köszi,
Zsolt
Persze ez csak azt fogja megmutatni hogy nem szakad-e a tekercs vagy nincs-e benne durva zárlat. Azt hogy rezgésre szakadás vagy kontakt, illetve melegedésre fellépő zárlat van, azt nem. Ez akkor jó ha abszulút nincs szikra.
Mindent ki lehet mérni csak ismerni kell a gyári értéket mert ha most mérsz rajt valamit abból ne fogod tudni, hogy az jó vagy rossz érték
Üdv Az lenne a kérdésem hogy gyújtótekercset Multiméter mérővel ki lehet mérni a tekercset? és gyújtótrafót? ha igen akkor hogy ? előre is kösz a választ
Köszönöm a ,,nagy"segitséget, már megoldódott !
Neked is lebarmolták a szintert azon a rêszen ahol javítottàk? Régebben egy másik helyen javíttattam de azok úgy megcsinálták hogy a szinter még csak meg sem sérült. Mikor megláttam ezt hogy gànyolták szét megdöbbentem lecsiszolva a szinter felni pereme összenyomorgatva, gittel kicsit belejavítva hogy még is kinézzen valahogy aztàn ráfújva valami fekete szpré belejavítás címszóval.. -,- többet felniklinikàhoz nem viszek semmit az biztos, ja és mikor odavittem a karcmentes felnijeimet úgy kezdte a hosszúhajú coffos "mester" hogy végigkaristolta a felnit az asztalon hogy már úgy is megvan sérülve a szinter, nem mindegy már neki?
Nekem javítottak már ott, de jó lett.
Mondjuk a festést nem bíztam rájuk. 1 bajom volt velük, h kicsit drágák.
Sztem el van romolva.
Majd ha normálisan leírod a dolgokat, lehet tudunk segíteni...
Felniklinikára ne vigyetek javítani kereket kókányul dolgoznak, szétkurják a felnit. Enyémnek a peremét szétgittelték aztán lefujták valami fos szprével hogy ne látszódjon...
ÜDV!
Z750-el van problémám! Gyujtásra rakom,villog az olaj visszajelző és ha indítok teker de nem indul. Tud valaki segíteni mi lehet a gond?
Hidegen nem túráztatjuk a motort. Ha 4T, akkor főleg nem. Be kell állítani a karburátort rendesen.
Hideg idöbe kell neki negyed gáz úgy indul, gáz nélkül nem indul be.
De mikor beindul hidegen túráztatni kell mert megáll másképp.
Melegen jól müködik.
Én annyit csináltam hogy kiszedtem a szivatóját rá kötöttem egy akksira 2perc alatt kinyomta a végét nem tudom ez jónak számit-e?