Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs ez egy kissé nagyon túlbonyolítva?
full egyszerű a gyújtási rendszere
van egy gyújtótekercs egy fh jeladó, egy cdi meg egy trafó
5-6v feszültségű akkuval(még a behúzótekercs se kattogott) is be tudtam rúgni a 450es testvérét szóval az akku nem kell semmire sem
én inkább a gyújtótekercs és/vagy fh jeladóra gyanakodnék ha megmelegszik akkor "szakadt" lesz valamelyik forrasztásnál
ja és egy kis cink a japó fanoknak: ez egy full japó gyújtás az olasz motoron, mert ugye az olaszoknak szar az elektronikája
Úgy látom hogy ennek biza neki kell feküdni...
az aksi is kell ....ha dc cdi ve lszerelték de ez elégváltozatos elektromos rendszerrel szerelt motorkerékpár
http://www.husqvarnafactory.nl...
Szép jó reggelt!
Amikor elmegy a a szikra akkor kell feszültséget "mérni", hogy hol nincs éppen, és ne gondolj bonyolult mérésre, elég egy 5 W os izzö két vezetékkel, világít, vagy nem világít? Az impulzus jeladót , ami a szikrát vezérli nézted? Ha a 3-ik akkut eszi, annak a feszültségszabályzó az oka. A lecserélt akkuknak mi a baja? Szétforrtak? Kicsit bővebben írj a dolgokról!
Ha már a harmadik akkut "eszi meg", akkor a végére kellene járni hogy mi a helyzet a töltéssel. Van-e töltés, sok-e, esetleg kevés? Ezt mérni tudod, nem nagy feladat. A kevés töltés miatt a cdi nem megy tönkre, max a csutkára merült akkunál csinálhat olyat hogy kihagy a gyújtás, nem működik a power szelep(ha van), stb. A túltöltés viszont már ki meg tudja ölni a dolgokat. A másik az hogy bár nem ismerem ezt a típust, de tudni kellene hogy egy sima cdi gyújtás van-e a motorban vagy esetleg ennél fejlettebb ECU? A sima cdi-nek általában nincs köze az akkumulátorhoz és a töltéshez sem. Ez esetben máshol kell keresni a hibát. Ha ECU van benne, na annak viszont szüksége van a jó akkura és a töltésre is. Keress egy kapcsolási rajzot vagy egy szerelőt.
Tiszteletem!
Van egy 510 SMR-em, áprilisban vettem Adorjan Zolitól. Bár ne tettem volna. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy folyamatosan rossz a motor.
A jelenség a következő: ha , mondom, ha beindul, akkor kb 20 km után egyszerűen megáll. Semmi durrogás, semmi zörej, egyszerűen nyekk, és megáll. Kicseréltem már a gyertyát, a gyertyakábelt, a gyújtótrafót, új CDI van benne, és már a harmadik akksit eszi meg a motor, 3 hónap alatt... újra lett tekercsltetve az állórész, hátha az a baj, de semmi egyenlőre. Elhoztam a szervzből, először ment, akkor motoroztam vele kb 30-40 km-et, aztán másnap már megint nem volt szikra.
A feszszabályzó lehet a ludas? ... lassan nincs jobb ötletem.
Előre is köszi, ha valaki tud valami okosat.
Na azért a 6-os imbuszkulcs nem fordul el olyan könnyen ne aggódj és a csavar se holmi bimbi anyagból van bátran erőltesd csak
Meg kell nézni mi az oka a nemkiemelésnek, és utána lehet eldönteni. Innen a távolból hogyan találjuk ki?
Sziasztok! Nem emel ki hidraulikus kuplungom. Nem levegős. Találtam egy kis szakadást a kuplung kar dugattyúja felett lévő gumin. Az lenne a kérdésem, h ez a gumi csak egy porfogó, vagy van valami jelentősége a nyomás megtartásában.
Tegyél bele bitfejet, üsd meg kalapáccsal, hossz irányba. Ha elfordul a kulcs benne, megfelelő méretű torxot szoktak beleütni. A csavart utána már úgyis el lehet dobni.
Hiába, elöbb darálom ki a csavart mint hogy meginduljon... Melegítettem is de semmi...
Elektromos dolgok általában füsttel működnek. Ha a füst kijonni akkor nem működnek tovabb.

A fesszabalyzo többnyire a tulmelegedestol es/vagy a tulterhelestol megy tonkre. Nagyon nagyon kevés esetben az állorész tuimpulzusai ütik át a felvezetoket.
Hát mivel a csavar acél a felni alu össze is gyógyul egy idő után no meg ha be is van menetrögzítővel kenve akkor nehezen enged nekem is nehezen de meglazult mikor tárcsát cseréltem teljes mélységbe dugd bele az imbuszkulcsot nehogy kiugorjon azt egy határozott mozdulattal próba
Sziasztok! Hátsó féktárcsa csavarokar hogy lehet normálisan kiszedni? Melegíteni kell valamivel vagy mi? Mert nem mozdúlnak süllyesztett imbusz csavarok. Valaki segítsen köszi.
Ertettem. Hetfon felhivlak es megbeszeljuk.
Eddig nem jártam sikerrel, de remélem jutok valamire.
Ha sikerül beszereznem egy másikat nem fog vele ugyan ez történni?
Szerbusz Joseph.
Jelen, de nem Budapesten.
Ennek vége.
Bontóból tudsz szerezni.
Hát ez megpittyedt. Bontó, vagy márkaszerviz, esetleg eBay...
Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy ha jól tudom ez a fesszabályzó, és ez nekem kilyukadt a hátulján és folyt is belőle valami, de füstőlt is.
Ez mitől adta meg magát, valamint honnan tudok esetleg ilyet szerezni?
Köszi előre is a segítséget!
Koszi
Ez az oszi 1 1000mester