Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
Van egy 81-es Honda cb400n motorom. Elmentem egy körre kb. 20 perc, nem volt semmi gond. Állt egy 20 percet majd beindítottam és kb 2 másodperc után leállt. Ha önindítóval indítok nincs szikra, csak mikor elengedem a gombot, akkor gyújt egyet. Ha tolom a motort, akkor gyújt. Mi lehet a gond szerintetek? Az akksi maxin van.

Köszi előre is!
Csaba
Kezdésnek egy 9-es gyertya meg egy kicsit több üzemanyag
9 vagy 10 es hőértékű gyertyával pl .... habár lehet kifogtál valami eredeti alsótadzsikisztáni replika gyertyát
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy vajon mi okozhatta ezt a jelenséget és hogyan tudnám a jövőben elkerülni. A motor 70ccm, két ütem. A gyertya NGK BPR8ES. Köszi!
Köszönöm szépen elolvasom!
Szia!

Javaslom olvasd át ezt a cikket tüzetesen: porlasztó beállítása
Bocsi ha félreérthetően fogalmaztam - nem úgy értettem hogy a szívatóval húzom a gázt, hanem a csavar betekerésével ami emeli a tolattyút. És hidegindításnál, szívató ráadásával, miközben a tolattyút megemeltem a csavarral, túltöltöm a hengert.
Szívatóval nem gázt húzol!
A hidegjárati keveréket dúsítod.
Az benzint ad plusszba.
Szerintem vidd el inkább szerelőhöz.
Na most az van hogy ha jól betekerek azon az állítócsavaron amelyik megemeli az alapjáratot, oly módon hogy emeli a tolattyút, ergo mintha gázt húznék neki, úgy pötyörészik alapjáraton - de mégsem szerencsés azt gondolom nagyon betekerni ezt a csavart, mert ugye így hidegindításnál, szívatóval is tulajdonképpen gázt húzok neki, amivel csak megszívja magát a henger... Érdekes módon a másik állítócsavar ki-betekerésére nem sokat reagál, ami az alapjárati keverék minőségét szabályozza, több ill. kevesebb levegőt biztosítva hozzá
Én arra gondolnék h esetleg az alapjárati rendszerben van hiba valahol. Kézenfekvő lenne pl hogy nem ereszt át teljesen az alapjárati fúvóka, dehát épp most tisztítottam..
Sok levegő, kevés benzin.
Ezt még nem figyeltem meg, de melegen is könnyebben indul szívatóval mint anélkül
Meddig jár szívatóval?
Ha teszem azt tényleg el van dugulva a szűrő a csapban, miért van az hogy szívatóval jár?
Ha teszem azt tényleg el van dugulva a szűrő a csapban, miért van az hogy szívatóval jár?
Kényelmes az autó, csend van benne, nem esik nem fúj, de a motoron suhanás élményét, a szabad levegőt, a szelet semmi nem tudja pótolni!
Ahogy mondták is előttem, szerintem nem befullad a benzinbe, hanem benzin hiány miatt áll meg. Erre utal az egy idő után felpörgő alapjárat is.
"Mint a szerelő is mondta..." Ha rám gondoltál, akkor már csak ex-szerelő. Nem foglalkozom már motorokkal, csak a szívem húz még vissza néha-néha. "Aki egyszer motoros volt, az az is marad."
Üdv!

...köszi....gondoltam erre, habár még nem próbáltam...viszont azt nem írtam, hogy az üres visszajelző (zöld)hibátlanul működik...(üresben világít,máskor nem)
Amikor behúzott kupplungal enged indítani olyankor világít az üres jelző lámpa mert elvileg csak akkor nem enged indítani kupplung nélkül ha benn van sebességbe lehet csak az üresjelző kapcsoló szarakodik és azt érzékeli hogy sebességben van holott nincs a sztender kapcsolót meg ideglenesen fixre kötni próbaképp egy hibát kiszűrve
Sziasztok!

Honda Deauville NT650V (1999) Segítséget szeretnék kérni, a gyújtást letiltó áramkörrel kapcsolatban. Össze vissza működik...hol fel csapott oldal sztendernél tilt, hol azon támaszkodva is indít....van amikor csak behúzott kuplungkarral hajlandó indítózni....és persze, (nagy örömömre) le is meríti az akksit. Ez áramkörrel kapcsolatos minden tanácsnak örülnék...

Üdv!
Vagy pont hogy nem belefullad hanem elszegényedik és sok levegő kevés benzin miatt pörög fel és az üzemanyaghiány miatt le is áll folyik rendesen a tankból a benzin nincs eldugulva a szűrő a tankban stb
Helló, szeretnék választ kapni arra, hogy mi a különbség az alu és az acél kuplunglamella között, a súlyon kívül? Krossz motorról van szó.
Sziasztok! Légszűrőt és karbit tisztítottam, de valamiért ezt követően sincs alapjárat a motoron. Rosszabb mint volt. MIÉRT?! Szívatóval még csak-csak, de ahogy leveszem róla, néhány másodperc után megnő az alapjárat aztán szépen fokozatosan leáll. Gázzal sem tudom ilyenkor ezt megakadályozni mert olyan mintha belefulladna a benzinbe és leáll. Bizony Isten nem értem. Minél többet foglalkozok ezzel a sz@rral annál rosszabb. Ötlet? Köszönettel
Nekem a Hondámhoz portugálul sikerült Braziliából!