Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

bigoneoszi a suzuki forumrol. Altalaban a GSXR oldalakon szokott hozzaszologatni. SZEVASZ OSZI!
sziasztok
valaki esetleg tud valakit aki a műszerfal smd ledeket kicserélné budapesten? 12 db 0.3x0.2 led műszerfal már kézben van..
Szia!

Gyorsan csináltam egy ébresztő utáni képet a műszerről, garantáltam vízálló.
A legtöbben azt hiszik hogy tuning dizelt hajtanak és nem számít mert két decit eszik max mármint többletet.

De igaz ezeknek a motoroknak meglepően sok hűtést ad a benzin.
De ezt ki is lehet próbálni.
Ha a kezed benzines akkor hideg.
Fizika csupán (párolgá/ hőelvonás)

De örülök ha orvosoltad...

Jó motorozást, kevés barmot:)
Köszönöm a segítséget neked és a többieknek is!
A motort kb 4 éve használom 9-es gyertyával, minden probléma nélkül.
Mivel a gyár 8-as hőértékűt ír hozzá, ezért szezon elején gondoltam kipróbálom. Egész szezonban probléma mentesen használtam, mostanáig. Sejtettem is, hogy ezzel lesz a probléma, de kíváncsi voltam, hogy a karbin kell állítanom és mit.
A tanulságot levontam, visszakerült a gépbe a 9-es gyertya és adtam neki egy kis plusz benzint is.
Csak megjegyzésként, a fogyasztásom kb 4,5-5l és sosem érdekelt, hogy sokat fogyaszt-e vagy sem.
Ezt az az okos ember aki tervezte egy adott hő adott hűtésén gondolkodott.
Mivel te a hetvenes mociddal is három litert akarsz itatni kevés egy kicsit.
Mivel a motor hűtése (a tied) levegő vagy víz és benzin...
Így lehet mind a kettő kevés.
Adj neki benzint cseréld a fúvókát vagy a karbit és próbáld ki.
És persze egyel magasabb hőértékű gyertya.
A gyűrűtörés zörög.
De nem vészes.. Ha az ereje elmegy akkor lehet ez is ha nem szelepszár.
A B lehetőség jobb
Olcsóbb:)
Pedig ott felakad a subert.
Ha benzin van a karburátorban akkor annak közzel egyenletesen kell járni.
Dúsítva pörög kopott motorral melegen a béla segge alatt.
A másik hogy felakad a subert...

Más megoldás nincs...
Én első körben az elektronikán gondolkodnék.
A másik a gyújtó trafó..
Én az enyémen betettem a benzinszint-mérő számlapja mögé.
köszi!
Szia!

Nem nagy munka vízálló dobozkát fabrikálni. Nekem iis ilyen műszer van a robogón, saját gyártású dobozolással. Egy régi telefontöltő műanyag burkolatából csináltam, a kijelzőt pedig egy kis plexivel burkoltam. Belül meg ragasztópisztollyal tettem rezgésmentessé. Az akkuhoz lenne a legjobb bekötni, de akkor 3 vezetékes változatot kell venni. Nekem 2 vezetékes van így a gyújtáskapcsoló áramkörébe kötöttem, igaz így kicsit ( 1-2 tizedet) csal a hosszú vezeték miatt. Holnapután csinálok egy képet, aztán megnézheted milyen egyszerű csak egy kis kézügyesség kell hozzá, meg némi türelem. A motorra meg kétoldalú öntapadós ragasztócsíkkal rögzítettem, 2 éve fent van semmi baja.
Fasz ki van veletek ám!
Vagy beteszed valamelyik műszerbe a számlap mögé. Persze ha digitálisak akkor ez nem megy.
Akad pár fajta...
ebay-es
Csak egy példa: Vatera
Most idegesíteni akarsz? Van olyan is?
Ezt szerintem túl nagy macera lenne vízállóvá tenni, alig drágább a tényleg vízmentes kivitelű.
Szevasztok!
Itt ez a kis szar ! Azt szeretném megtudni ,hogy mit csináljak vele hogyan tegyem szigeteltebbé ,masszívabbá mert ha így beépítem akkor szerintem nem lesz hosszú életű! Ki kell önteni valamivel hátul vagy mi?Meg konkrétan hova kössem ? Tudtok segíteni? r1 2000
Az én megítélésem szerint, megfelelően passzos, nem lötyög benne.
Ha megy, akkor nincs vele van
De van, hogy elengeded a gázt, és fékezel, az fordulat fent marad.
Máskor meg fékezel, és teljesen elmegy az alapjárat annyira, hogy leáll a motor.
Ha sztenderen van, akkor is csinál olyat, hogy szépen jár magában, aztán gondol egyet, és felmegy a fordulat. Bőg a motor, pörög a kerék.
Még az automata szívatóra gondoltam, hogy esetleg az szarakodna?
nézd meg a karbiban azt az alkatrészt amit a bowden huzigál fel-le hogy mennyire passzos, ha nagyon lötyögős akkor sosem lesz jó alapjárat
menet közben jól megy?
Köszi szépen
Ezt a szívócsonk dolgot még megnézem
A légszűröt is kitakarítottam, és új betéttel láttam el
Bowden holtjáték?
A karbi tetején is, és a gázkarnál is van egy állító csavar
Azokat tekergettem, de a probléma fenn áll
szívócsonk ép? egy idő után ki szokott repedezni
karbit is érdemes megnézni mennyire kopott, többnyire szarnak a légszűrő takarításra aztán beszed mindent a végén és kopik
találkoztam olyannal is amiben már évek óta el volt porladva a szivacs
bowden holtjáték hiánya is tud vicces leni
Sziasztok!
Évek óta küzdök egy problémával, és most jutottam el oda, hogy feladom, és segítséget kérek Tőletek!
50cm3-es Yamaha Jog-ról van szó.
Friss hengerfúrás, új gyűrű és dugó, valamint főtengely szimeringek után is nehezen indul a napi első indításkor.
Illetve ami nagyobb gond, hogy az alapjáratom teljesen önálló életet él.
Hol magas, hol annyira alacsony, hogy leáll a motor. És ez független, hogy hideg vagy meleg a motor.
Karburátor és benzinpumpa is kitisztítva.
A levegőszűröben is új betét van.
Tudtok esetleg vmi tanácsot adni, hogy mi az Istent csináljak vele?
Sziasztok!

Hétvégi motorozás közben a motoro Ktm sx 525 2004-es elkezdett füstölni kéken!
Főleg akkor amikor kicsit meghúzom neki és utána az erdőben araszolok,és alapjáraton vagy a közeli fordulaton megy.Valakinek volt már ilyen jelensége?Szelepszárszimering ,gyűrű,vagy mi lehet?

Üdv Laca