Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jaja én is. Mi van ha megint beszart....(Ha tisztítás előtt is az volt a ludas)....
Mondjuk én a nyomásszabályzó szelepet cseréltem volna, nem tisztítottam volna.
Mérte az olajnyomást a gomba felett?
Szia,
Akkor jólvan.
Na, akkor amikor FI-t ír, ne vedd le róla a gyújtást!
Legyen nálad egy gemkapocs, és már lehet is megnézni a kiírt hibakódot.
Ha nem venné fel az olajat, akkor nagyjából 30sec alatt nekiállna kopogni, és game over lenne a főtengely és hajtókar csapágyaknak.
Hi,
10W40 Motul 5100
Üzem közben még nem ment el az olajnyomás. Csakis indításkor akkor meg ugye feltűnő, hogy a vészjelző piros lámpa nem alszik el azonnal szóval rögtön leállítás. A hiba első jelentkezésekor a szerelő azt állapította meg, hogy a nyomás szelep ragadt le de miután azt kitakarította gyönyörűen volt olajnyomás egészen 300-400 km erejéig. Csapágyas még semmiképpen se lett mert azért az elég feltűnő lenne. A mechanikai részt már 5x nézte végig és egyszerűen nem talál hibát. Az a probléma, hogy mióta nála van a motor azóta is van olajnyomás és így vakon tapogatózik ( mint írtam 3 órára nem volt legutóbb olajnyomás).
kicsit off,opel astrát generáloztam újra mert aki előttem babrálta fordítva rakott bele egy főtengely csapágycsészét.volt olajnyomása meg minden,gond nélkül ment pár ezer km-t aztán egyszer kiolvadt az az egy ahol fordítva volt,megnőtt a csapágyhézag elment a maradék kenése is ott aztán megállt.ezekbe a gixerekbe elektromos szelep mely terelné az olajat nincs,innentől kezdve elektromos gond vagy valahol mégiscsak elakad az olaj.Egy biztos itt nem a castrol a gond Ami most hirtelen felvetült,hozzáteszem nem ismerem a blokkot,ha van a szivattyúnak nyomás szabályzó szelepe nem-e akadt fel vagy be és emiatt szarakodik? ha csapágyas lenne konkrétan zakatolna mint az állat szerintem.olajnyomást mindenképp tessék mérni,fontos ! Ami lentebb íródik,az olajpumpa hajtás is lehet hibaforrás
Rendben, de ha pl. mondjuk menet közben úgy 150-nél megy el a nyomás mire leállítod addigra már akár kopoghat is főleg ha ez többször előfordul, persze ha sikerül a a lámpa felvillanása után azonnal mindig leállítani akkor lehet, hogy még megúszta.
Nem járatjuk olajnyomás nélkül teljesen még nem ment el az eszünk. A szerelőt egyébként a kecskeméti RodeoRide-os srácok is elismerték.
nem okoskodnék .... hisz ismertek de se elektromos baja se olajpumpa baja nincs ,,,,,,,,,,,, .. nagyon ritka hiba de elöfordul

majd rá jötök ! ha nem ! hát elöbb utóbb Saníyinak igaza lesz
csapágyas lesz
Vajon mennyit járatjátok alkalmanként nyomás nélkül? Csak mert úgy nem túl sokat megy el anélkül, hogy csapágyas ne lenne. A nem túl sok az pár mp.-et jelent, szerintem még egy percet sem akár alapjáraton is. Amennyiben nem csapágyas a járatások ellenére akkor ahogy Oszi írta inkább elektromos gond lehet.
Halli 1997-es suzuki gsxr 750 srad-ba milyen olaj kell?
Szia bigoneoszi!
A Castrolról még rosszat nem hallottam kivéve, hogy hamisítják ezért merem használni meg az előző motorban is bevált.FI-t ír viszont hibakódot nem tudtunk még belőle olvasni mert mire szerelőhöz került addigra beindult az öngyógyítás és semmi problémát nem mutatott. Onnan veszem, hogy az olajnyomással van probléma, hogy hátsó emelőre téve ugye a kémlelőnyíláson szépen szintben van az olaj és indításnál az olajat onnan elkéne vinnie de egy miliméternyit sem visz el az olajból. A kosarat és a kartert is levette már, kamerával végignézte a járatokat és minden rendben. Az elektromos dolgot azért tudjuk "kizárni" amit írtam is, hogy nem viszi el az olajat. Szerintem ez a kulcsfontosságú dolog, hogy amikor hibát jelez fel sem veszi az olajat.
Szia Ricsi,
Hol is kezdjük. Jó szar olajat használsz benne.
Na, elsőnek is, honnan gondoljátok, h olajnyomás probléma van?
Azért mert világít a piros lámpa? FI-t nem ír? Akkor a hibakód?
Megmérte műszerrel a szerelő kolléga az olajnyomást a blokk jobb oldalán az olajgomba feletti nyílásnál?
Megvolt a 200-500kPa 3000-res fordulaton 60 fokos olajjal?
A szerelő kolléga levette a kuplungkosarat, h ellenőrizze a kosár belső felén lévő levehető fogaskereket, ami meghajtja az olajpumpa fogaskerekét, ami egy kis ékkel, és zégerrel van rögzítve?
Aztán jöhet a karter levétele...
Ezek lehetnek a mechanikai hibák.
Mondjuk én a villamossági részével kezdenék. Az olajgombát cserélték azt írtad, akkor a vezetéket kéne átkötni. Egyenesen fel van kötve a műszerfalra, semmi extra. Ezeket hamar ki lehet zárni.
Elég összetett a dolog.
Szia,
Az abnormális. Ha leméred tolómérővel a csapágy belsejét, meg a tengely átmérőjét akkor melyik mennyi?
Mert lehet a csapágy a jó méret!
Aztán akkor nem csapágy csere, hanem tengely...
Nem lehet, hogy az olajnyomás rendben van, csak a méréssel-jelzéssel van a gond?! Mert szerintem ez a legvalószínűbb.
Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni, vagy tapasztalatot vagy bármit. K1-es 750-es Gixerem van. Olajnyomás problémákkal küzdünk, hol van hol nincs olajnyomás. Legelőször hidegen indítottam és rögtön nem volt olajnyomás...trélerrel szerelőhöz, kitakarított ezt azt, olajszűrőt, olajgombát cserélt és azt mondta, hogy kész. A motorral 300 km-ert megtettem probléma nélkül. Elindultam vele a Balatonra 100 km után pihenő, visszaültem, hogy mehetünk tovább és indítás után ismét nem volt olajnyomás. Ekkor a motor még üzem meleg volt szóval hidegen és melegen is ment már el az olajnyomásom. Kecskemét alatt robbantam le, RodeoRide-nak telefon, hogy mentést szeretnék és az is jó lenne ha legalább a hibakódot kiolvasnák. Reggel 8kor robbantam le, 11 óra volt mire a szervízben sorra kerültem. Jön a szerelő nézegeti a motort, ráteszi a kábelt...indít...néz rám kérdőn. Közli velem, hogy a motornak olajnyomása van és semmiféle hibakódot nem ír sőt mivel még régebbi verzió, hibakódot tárolni sem tud. Jó akkor nem maradt más mint ismerőst hívni, hogy a motorért jöjjön és közevetlen vigye a szerelőmhöz. A motor 3. hete van a szerelőnél, bármit csinál vele azóta is van olajnyomás...akkor arra a 3 órára hagyott ki...Sőt, ahogy lerobbantam Kecskemétnél kínomban elkezdtem döntögetni a motort és akkor egyszer lett olajnyomás de a biztonság kedvéért leállítottam, hogy megnézzem egy újbóli indításnál is lesz-e és persze, hogy nem volt. A motornak a vészjelző piros lámpája világít, a műszerfalon az olajoskanna megjelenik, hibakódot ír csak még nem volt alkalmunk kiolvasni. Legelső alkalommal itthon történt a gond így feltudtam tenni emelőre a motort így a kémlelőnyíláson láttam, hogy az olajat egy pillanatra sem viszi el, éppen hogy csak belenyal. Azt szeretném kérni tőletek ha valamelyikőtök tapasztalt, hallott vagy tud olyan emberről aki járt már így akkor az esetleges megoldást árulja el ugyanis fogalmunk sincs, mit lehetne vele csinálni, hogy ne szívasson. Motorolaj Castrol Power1 Racing 4t!
Segítségetek köszönöm.
Üdv: Ricsi
Akkor hogy érintkezik a belső gyűrűvel? Lötyögve?
Szia!

Ez egy SV. Úgy konkrétan a tengely és a csapágy belső gyűrűje között körben kb 1mm hézag van.
Szia,
Melyik irányba?
Az SP-n?
Ha szétszedted meglátod, hogy a tengely ép-e, vagy a csapágy körül mi történhetett, hogy ekkora kopás előállhatott! De ehhez szerelni kell, látatlanban csak találgatni lehet.
Köszönöm, ez biztatóan "hangzik"! :-)
Köszönöm. Sejtettem... A csapágy csere megoldja a problémát?
Semennyire!