Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

xvi ker csömöri út, rózsa utca sarok. fogarasi úti felüljáró után rögtön bal oldalon. wopa kft. évek óta csak oda hordom az ismerős körökből a javítandó műanyag cuccokat. eddig még nem volt olyan amit ne tudtak volna megcsinálni pedig volt olyan amire azt mondták, hogy ebből nem biztos, hogy lesz bármi is.
HELP!

Üdv.! Tud valaki ajánlani számomra Budapesten olyan helyet, ahol frankón összelegózzák a műanyag idomokat? Jelen esetben az érdekel, hogy tényleg jól megcsinálják és nem az, hogy minél olcsóbb legyen...

Előre is köszönöm :-)
Sziasztok!

Gumicserénél azt vettem észre, hogy az első kerék tengelye a csapágyakban kb 1-2mm-t mozog ez mennyire normális?
Köszönöm a gyors választ!
Múlt héten nézte át egy ismerősöm, régi motorokat restaurál, de a keveréket nem találta el, azóta próbálgatom. A súberrel egy a gond, hogy az előző tulaj összegányolta (egy zsugorcsövet rámelegített, gondolom kikoptak a recék, de az ismerősöm be tudta állítani) és eddig nem tudtam újat venni (erre biztos, hogy sort fogok keríteni a közeljövőben). A karbit meg kipucolom, és beállítom ahogy írtad.
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!
Bizony, sok a nafta.
A motorod tuti, hogy sokat kap.
Vedd le a karbit, szedd szét aztán pucold ki rendesen, esetleg fújd ki a járatokat kompresszorral. Aztán kezd el összerakni.
A gyári 50- hengerhez 70- főfúvóka kell. (az utángyártott főfúvókák között van eltérés hiába van ugyan az a szám feltüntetve rajtuk)
Az úszót is nézd meg, hogy ne legyen lukas. (lötyögtesd meg ha van benne benzin az nem jó) Az úszót, a benzin szintet is be kell állítani egy tolómérővel. (valaki ezt csak szemre szokta, hogy háromnegyedig legyen a karbi alja benzinnel) A tűszelepnek is rendesen zárnia kell. (ha nem zár el attól is fullad a motor) Nézd meg mikor tele van a karbi benzinnel, hogy folyik-e még bele. Esetleg nem csöpög a karbi valahol ha nem zárod el a csapot.
nyitott csapnál sem szabadna csöpögi a karbiból a benzinnek.
A súbertűt egyenlőre tedd középre. Beállítás a legegyszerűbben.
A benzin, levegő csavart elkezded kifelé tekerni. Addig amig a gázt a lehető legjobban veszi fel a motor. Amikor már a gázrántásra jól ugrik, akkor jó a beállítás.
Kifelé tekered akkor szegényedik, befelé dúsul a keverék.
A nagysúberes karbit talán egy kicsit egyszerűbb beállítani, a kissúbereset egy kicsit másabb.
A gyújtásra is néz rá mert az is tud ilyen jelenségeket csinálni.
Sziasztok!
Egy 4 sebességes, 1986-os Simson S51N viszonylag boldog tulajdonosa vagyok. Egy olyan problémám volna vele, hogy amikor otthon, a kapu előtt megállok (az utolsó métereket már üresben teszem meg), akkor ha nem húzok neki gázt lefullad (ezt menet közben hosszabb kuplungolásoknál is csinálja). Menet közben ezeken kívül nincs semmi gond, szépen nyargal fel a nagyobb emelkedőkön is, végsebessége 70km/h körül mozog. 50ccm-s henger van rajta, jelenleg a benzin-levegő keverék még beállítás alatt van (sokat eszik 20km-s utak során is, és nagyon kormolja a gyertyát). Egyetlen ötletem az, hogy az alapjárati fúvóka eltömődött, de a karbit csak végső esetben szeretném megbontani (egy héttel ezelőtt lett átnézve). Várom az ötleteiteket, és előre is köszönöm!
Sziasztok!
Esetleg tudna valaki segíteni első féktárcsa szegecseléssel kapcsolatban?
Csupa kisbetűvel írsz, nem tűnik fel.
baszki, nem tudsz olvasni?
Szeva Apuci!
nah ma megnéztük egy villamosságis haverral
elvileg a cdi adta meg magát.
hogy azt honnan a f.szombol szerzek azt nem tom... :(
ott a gerecse mint gas-gas forgalmazó....
nincs túl messze tőled
Hmmm... Nincs holtjáték.
Híjjá fel!
Gyorsan elmagyarázom.
Első körben nézd meg a lendkeréknél az éket.
Olyan mintha folyamatosan elmászott volna a gyula.
Bár attól még kéne lennie szikrának, csak rossz helyen.
Akkó viszont bármi lehet.
Jeladó, tekercs, CDI stb...
Szerintem is pont, hogy feszülnie kéne...
Még mindig adott a kérdés, hogy mekkora a holtjáték. Ha 2-3 mm-nél nagyobb akkor az a baj, ha nem akkor valami más lesz.
Ha tudnám, nem kérdezném.:)
Ha rövidebb lett, akkor hogy nem emel ki rendesen?
Akkor pont hogy csúsznia kéne.....hánem?
Elszakadt az út szélén. Meg lett forrasztva, de rövidebb lett kb fél centivel.
Összeraktuk és most nem emel ki rendesen.
Mekkora a holtjátéka?
Elvileg, akkor csinál ilyet, ha túl nagy, tehát nem emel ki rendesen. Ha így van akkor kifele tekerd.
Kúszik. :) Nem áll meg ha behúzom a kart hanem menne előre.
Sziasztok!
Ha kúszik a motor akkor a kuplungbowdenen a lenti végén kifelé vagy befelé kell csavarni?
Boccs a hülye kérdésért, de fontos lenne.
Köszi!
Szevasztok! környékemen ( Győr, Kisbér) 2T motor elektronikájához értő szerelőt keresek! Gasgas ec 300 2T mocimnak egyik pillanatról a másikra megbolondult a gyújtása, eleinte csak néha leállt és nem forgott ki de most meg abszolút el sem indul, és nincs szikra!
üdv. Sajnos 4 hétig állt a vasam .." Kawasaki Z750 " Ma mentem egy karikát és azt vettem észre hogy induláskor dadog egy kicsit, a fordulatot szépen veszi.. kb 100 km mentem vele de a helyzet rosszabb lett. Most már az alapjárat is ingadozik , és a dadogás is maradt. Ha pörgetem szépen megy nem dadog, kigyorsításkor is húz rendesen... Ötletek ?