Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Még egy dolog a kávé előtt. Ha pl túlolajzod a levegőszűrő szivacsot, akkoris megugrik a fogyasztás, mert elveszed tőle a levegőt és a karbi egészen furcsa helyeken fog szívni. Persze nem csak levegőt, hanem főleg benzint.
De nem fújtál át a szívató csatornán sem hideg, sem meleg állapotban. Szóval én nem okoskodni akarok, csak mindennek megvan a módja. Hiába rakod be az új szívatót, ha nincs beállítva. Ugyanis általában az automata szívató belseje állítható, menetes.Lehet hogy a 9 liter helyett most csak 4.5 a fogyasztásod, de ettől még nem biztos hogy jól működik a szívatód. Csak lehet hogy közelebb van a jóhoz a beállítása mint a réginek. Nyah, most hogy kiokoskodtam magam reggelre, megyek iszok egy kávét...
köszi a választ!
Szelep hézagot 2000 km ezelőtt állítottam be. Levegő szűrő kimostva beolajozva. A szívatót azért zártam ki mert vadonat új és a rossz szívató tüneteit megszüntette. Igyekeztem sok irányból megközelíteni a problémát, de kevés a siker.
Mester úr,az 560 is vényolc,a W140 600 a V12.
Üdv!olyan kérdésem lenne,fzr600-as 4jh olyant produkál,hogy160-nál nemakar többet menni,karbik kipucolva uj gyergyák,én arra gyanakszom,hogy tettembele a tankután egy benzin szüröt nemlehetséges,hogy nagyobb fordulaton nemtud annyi benzint átengedni?tudom tök egyszerüen leelenörizhetném,de hátha hallok más ötletetis.köszönöm!
A karbin kívül én azért néznék egy szelephézagot is, meg a levegőszűrőt is meglesném. A szívatót miből gondolod hogy jól működik? Próbáltál átfújni a szívató csatornán hidegen és melegen is?
... 2 honap allatt a w211 merzso 3 romlot el .. ..........

hála a megváltonak sikerült bukás nélkül eladni ...
következő ha valakinek a köreiben ,, ismerösének van eladó w 124 / 500 v/8 vagy w126 /500 v/8 esetleg w 126 560 v/12 merci ne tartsa magában telom az adatlapon üdv tasi
Sziasztok!
Nagy karbimágusok segítségét szeretném kérni. Van egy 2007es rilera runner 200-as robim. piaggio leader blokkos. Hitvány keihin karbi (CVEK 30) van rajta. Problémám, hogy sokat kap. Valamiért dús a keverék. Érezni is a szagát. Eddig 9 litert evett, kapott új szivatót most 4,5. De még mindig dús. Csak kis gázzal lehet indítani hidegen melegen. Nem minden esetben de néha lassabban veszi a fardulatot. A karbiban gyári méretűek a fúvúkák, legalábbis a számok szerint. Úszószint tűszelep ellenőrizve. Gyári benzin levegő keverék 1,5 +-0,5 most 2-n van. Levegőszűrő tiszta, gyertya korom fekete.
Aki ért a karbikhoz kérem adjon valami tanácsot. Mit nézzek még meg?
Előre is köszi!
köszi szépen, megpróbálom. másra nem tudok gondolni én sem. minden hézag, illesztés rendben van, nem volt még piszkálva a blokk, valamikori kókányolás kizárva megjönnek a tömítések, összerakom aztán reménykedek :)
Végső esetben golyó és rugócsere vagy a rugó előfeszítése. Szintén nem kell raja centiket feszíteni, mert ha nagyon erős a rugó, akkor a nyomás képes más részen szétrepeszteni az olajjáratokat. Ha a rugón mégis feszíteni akarsz, akkor azt tedd úgy hogy a rugó egyenes maradjon. És bőven elég neki 2-3mm.
Az Aprilia Leonardónál ez úgy működik hogy van egy csapágygolyó és azt egy rugó nyomja. Ha a golyó és a felfekvő felület közé beszorul valami, akkor gáz van. Ilyenkor ki szoktuk szedni a rugót és a golyót és pl levegővel átfújunk a lyukon. Ha szerencséd van akkor ez megoldja. Ha nem, akkor visszarakod a golyót és egy oda illő pl. alu vagy réz valamivel megütögeted a golyót a helyén. Persze nem szétverni kell, mert a felfekvő felület alu és ráadásul a blokk darabja. Ezután rugó vissza és próba.
van. a kipufogó tengely nem változott de a szívó még évjáraton belül is. ha tudsz pontos típust mindkét blokkról akkor meg tudom nézni jó lehet-e.
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy kawasaki zxr250-es motorom 1994-es évjáratú. Vezérműtengelyt kellene cserélni de csak 90-es évjáratú zxr250-es modellhez találtam. Vajon van-e eltérés a vezérműtengelyek paraméterei között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Én olyat ismerek, akinek volt 300 ezer forintja, és vett egy GS-t 500-ért....
"aztán itt van az a réteg motoros akinek ha van 300 000 forintja vesz magának 320 000 motort és utána visszi fühöz fáhozz hogy a millio problémáját meg oldják .........."

Ilyet ismerek egyet.
ok ............ öszintén ........... sok sikert
óbazz, akkor félre értettem. gyakorolni kéne többet az angolt. és ilyenkor mit lehet csinálni? cserélni kell a rugót?
Megfogjátok látni, sok szerencsét és sikert kívánok hozzá!
Nem tervezünk ilyen kikötéseket, de az már most kirajzolódott, hogy csak karbantartásra és javításra fog vonatkozni. Tehát nem fogunk felnicsíkot ragasztani, motort mosni, műszakiztatni ...stb ezért a pénzért
Köszi, ez kimerítő volt Ha összejön a működéshez szükséges minimum létszám akkor létrehozzuk és egy év múlva ugyanekkor ugyanitt beszámolok tóla, hogy beszoptuk vagy nem Azért csak kibírjuk valahogy, nem ma kezdtük
Ha fullszintetikus a Castrol és ásványi a Repsol akkor nem
Akarom mondani: utólag. :D
Töltöttem bele 4 decit, remélem minden okés lesz. Köszi a választ előre is! :)
A "visszacsapószelep" nem eltömődni szokott, hanem pont hogy nem zár el és így az olaj nem jut fel a kenési helyekre, hanem a pumpa közvetlen nyomja visszafelé az olajteknőbe.
Ha tényleg (pár) száz km-t kell csak menned, akkor ne parázz. Bármilyen olaj jobb, mint a semmilyen (illetve kevés).