Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindkettő szintetikus, ahogy én tudom.
Önts bele, és ne énekeltesd magas "C"-n12 000-es fordulaton és baj nem lehet!

http://totalcar.hu/tanacsok/ol...
https://alkatreszek.hu/motorol...
Azonos teljesítményszintű legyen, és szintetikust szintetikussal ásványit ásványival. A fentieket olvasd el!
Mikor olajat cserelsz akkor is kb 10%a benne marad
Köszi! Többiek? Válaszoljatok már légyszi minél többen. Max. 100 km-t mennék így, hogy fele ilyen, fele olyan.
Csak végszükségben, de utána nagyon rövid időn belül komplett olajcsere szükséges. Szerintem.
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha jelenleg a motorban - fzr400 -, 10w40-es castrol motorolaj van, akkor után lehet-e tölteni bele max. 3-4 deci 20w50-es repsolt? Köszi a választ előre is! Lesz-e baja tőle a motornak? Erre vagyok kíváncsi, nem a KRESZ szabályokra.
Mány ...........
Üdv! Szeretnék érdeklődni, hogy helyileg merrefelé ténykedik a Taschner Művek?
Köszönöm!
mindenki csak a saját tapasztalatát tudja itt meg osztani ... én nem tüskét keresek eben .......... egyszerüen ez nálunk nem müködik ..

persze vannak a világnak olyan szegletei ahol az orvos ugy kapja afizetését hogy minél több az egészséges betege annál többet keres és a betegek szot fogadnak és be tartják az ajálásaitt .........

nekem könyörögnöm kell egy gyertya sor cseréért pedig javitok motort rendesen ............. a fiam is azt mondja .. hogy szelektáljunk .. robogokat 2/t ket már egyáltalán nem is válálok csak régi ismerösöknek .........

itt egy pl németböl hozzot kis bandi 1100 euró normális igényes gazda ózdi .

a motort elviszi szervizbe .. nem tudják javitani a hibát 3 hétig áll a servizbe .. a tulaj meg unja ..

következö szerviz Eger suzuki szakszerviz meg mokolják , hogy menjen .. / kurva szarul /

a 2 -es dobálja a szakszerviz a motor értéke felet ad ár ajálatott ..

na most ha egy kurva karbit nem tudnak meg csinálni ..mit csinálnak egy válto hibával ?,

mindegy nálam kött ki a gép

https://www.facebook.com/29970...
https://www.facebook.com/29970...

https://www.facebook.com/29970...
https://www.facebook.com/29970...

enyi 3 nap lábon ment haza 1 év garival

vagy itt a következő

amit a fiamnak vettem meg 93 1.1 wp a 3 dik szerelönél sem tudták .. még csak beinditani sem .. ugye nem kell mondjam SUZUKI HOLLOS szakszerviz
https://www.facebook.com/29970...


https://www.facebook.com/29970...

https://www.facebook.com/29970...

szoval csak azzért mondom van ilyen gazda is meg olyan is

pl ilyen is és még járt is vele

https://www.facebook.com/29970...

szoval 25 ből évi szinten szerintem ön gól
Azt elképzelhetőnek tartom, hogy kikötés lesz: -gumira láncra, fékbetétre, a csere nem vonatkozik!-
ez részben igaz
de azért van olyan réteg (mint pl haveron a 650es banditával) aki inkább elviszi olajcserere mert egyrészt nem akar küzdeni vele, meg kb semmi szerszám nincs otthon
pedig nem nagy keresetű a banditára is gyűjtött vagy 10 évig......

aztán nem mindenki a sóherság miatt nem viszi szerelőhöz
pl én azért cserélek itthon gumit hogy legyen némi rutinom ha épp a bihari hegyekben lesz defektem, ugyanez igaz ilyen apróbb egyéb dolgokra is
nem lovagolok a témán .. mert sok sikert kivánok hozzá csak ép evvel mint mondtam az a probléma ,,, hogy ma magyar országon a motoros társadalom teljesen elszegényedet ................,

van egy réteg aki be megy a triummphoz ,,, vagy a bmw hez és rá mutatt egy 4 - 5 milkás gépre és ki tolja kap rá 2 év garit +1 év aszi ,,,ÉS VESZ HOZZÁ +300 - 400 ezzer forintért + esztrát + Vesz hozzá 280 000 még két év garit
halálra nem érdekli a te tudásod és a motor szereteted !
ez réteg mielöt le járna a gari CSERÉLI A MOTORJÁT az életbe nem fogja hozzád vagy hozzám hozzni még egy szelepsapka cserére se ....

jönn az aréteg aki ért hozzá Ö már rég rá jött ... hogy a uj motor az uj motor de lehet venni nagyon ujatt ..meg unt .. be ragatt motorokat ezzekre pályázik ........... minden karbantartást meg csinál magának .. amihez nincs cél szerszáma elviszi ismerös megbizható szerelöhöz és ......a kör be is zárult

te és én ujra hopon maradunk

aztán itt van az a réteg motoros akinek ha van 300 000 forintja vesz magának 320 000 motort és utána visszi fühöz fáhozz hogy a millio problémáját meg oldják ..........

persze a piacon a motorszrelök fele holt hülye ahozz amit csinál ...
és mire ojan szerelöhöz kerűl a gép aki meg is javitja ... már a motor értékének a töbszörösébe van a vas ..........

évi 25 000 forintból egyszerüen a mai motoros társadalom használt motorjait ..nem lehet általán dijal karban tartani

tehát mondom még egyszer ......... sok sikert hozzá de ne hülyisd a népet ..............

csak egy pl :
évi 12 000 km futás teljesitmény .. egy nem szar szériahibás vasal

pl. legyen egy 1200 bandi


2 db olaj csere ,,,,, szürövel + 1 légszürö csere .. 2 db szinkron , 1 tavaszi karbi, benzincsap , pucolás .. 1 szelep elenörzés ,, minimum 1 gumi csere elöl hátul // de nekem van olyan kuncsavt aki 6 000 gyalulja le a hátsot / kuplung folyadék csere ..
ez a minimum .. pénzre forditva munka dij 2 olaj csere 3000 ..két szinkron 10000 egy tavaszi puc 5000..egy szelep 8000 egy pár gumi csere 2500 ... + fékfolyadék csere a kuplung hidralikába 1000


ugye 29 000 tartunk ................. ?, és mi van ha pont lánc csere is lesz .. mert esedékes ...., mi van ha pont egy fékbetét is ez idö allatt kopik el ? esetleg el fosa magát valami kis szar ?,

na és akkor most jönn a java .. ez a bandit nem az a szét esös fajta ..UGYE de mi van ha v lánc csere kell 60000 -ként meg eszi !
mi van ha kormánycsapágy vagy kerékcsapágy fosa el magát ?

simán be jöhet ! ée akkor mit csinálsz ha eljkezd bugni a banditának a 3 fokozat ................. ?

mint mondtam probáltam én is .... csak buktam vele

és itt most nem a lehuzás vagy becsapásról van szó .........
több ezzer vissza járo kuncsavtom van az elmult 5 évben egy szerelési fikát nem kaptam és mindenre 1 év garit adok az áraimat 6 éve nem emeltem és mégis egyre kevesebb a motor ......
szerintem ma magyarországon a motoros társadalom 1/3 semilyen hibával nem visszi szerelöhöz a motorját .... meg veszi a szerszámot

le tölt egy manualt és ki silabizája a haverjával .. mit és hogy kell ha meg nagy problémába ütközik fel jönn ide és be dobja a kérdéseit ...............

persze ez az én véleményem üdv tasi
hello
ha hátsó fék akkor lazítsd meg a fékcső csavarját a főfékhengeren egy kicsit, természetesen lenyomott fékpedállal. a főfékhenger általában magasabban van, mint a munkahenger ezért a csőben lévő buborék nem fog a légtelenítő csavarhoz eljutni de a fékcsőcsavarnál azonnal kijön.
Esetleg egy kis buborék a fék csőben ami nem akar lefelé menni
Ja-ja emlékszem rád, köszi a támogatást
Az a járat lehet eldugulva a főfékhengerben, amelyiken a visszaáramlás zajlik. Ha nincs visszaáramlás, akkor nem tud újabb mennyiséget szállítani csak ugyanazt ami a kar visszaengedésekor visszajött. Ide-oda szállítja ugyanazt az egy egységet. De például, ha a kar és a dugattyú között nincs hézag, akkor is ugyanez a jelenség. Ez csak egy tipp...
Szia,
A féknyerget is szétszedted?
Gondolom a főféknél a két karmantyút jól raktad fel.
A lüktetéses jelenség tipikus levegő hibára utal. A levegőt nyomkodod össze az olaj továbbítás helyett.
Alulról vákuumosan húztad le a fékfolyadékot?
Szia,

Mivel én is motorszerelő vagyok(találkoztunk is ABS vezérlő ügyben), ezért valószínű engem nem fog érinteni, de az ötletet díjazom. Végre van aki akar tenni valami jót az embereknek és nem csak a lehúzás megy!
Nekem is volt hasonló a hátsó féknél, hiába pumpáltam csak annyi történt mint nálad. Én a megoldást abban találtam, hogy a fékkar holtjáték csavart vissza kellet tekernem alapra mert a főfék dugattyú csak így tudott visszajönni teljesen kiengedett állapotra. Ez után már a légtelenítés is más volt lehetett érezni, hogy pumpálja az olajat. Utána pikpak felkeményedett és légtelenítés után jó lett. Ez csak az én esetem volt, remélem nálad se lesz komolyabb gond.
A főfékhengered furata nem hinném hogy ennyire elkopott volna, hacsak nincs benne valami komolyabb barázda, de az gondolom feltűnt volna.
Remélem valamennyit tudtam segíteni.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nem tudom működésre bírni az első fékem. A dolog ott kezdődött, hogy egy kis állás után a fékkar felkeményedett és csak nehezen állt vissza alaphelyzetbe. Gondoltam ráfér egy takarítás a főfékhengerre így meg is csináltam azt. De az igazi gondok csak innen kezdődtek. Összeszerelés után sehogy nem akart felkeményedni a kar. A rendszer biztos, hogy légmentes volt, mert csináltam már ilyet nem egyszer. Akárhogy pumpáltam a (visszanyomott) dugattyúk csak "lüktettek" ahogy húztam a kart. tehát valamennyit mozdultak a dugattyúk csak kb. pont annyit, mint amennyit visszafelé is. Arra tippeltem, hogy biztosan a karmantyú elfáradt. Nem mai darab már. Ma meg is érkezett a felújító készlet a főfékhengerhez. Összeraktam. Friss olaj, légtelenítés de semmi nem változott.
Ti mire tippeltek mi lehet a probléma? A furat annyit kopott volna, hogy már nem tud elég folyadékot nyomni a rendszer? Vagy valami más lehet?
(Nissin 5/8-as axiális főfékhenger Tokico nyergekkel gumi fékcsővel)
Előre is köszönöm a válaszokat.
Szia,
az állapotfelmérést nem gond megcsinálni de szerintem nem itt van a kutya elásva. Nekem személyesen továbbra is az a véleményem, hogy amíg valami javítható, az addig csakis alkatrész és szaktudás kérdése. Legyen szó agyongyepált 20 éves motorról vagy csilli-villi 1-2 évesről. Öreg motorból is lehet cukorkát csinálni kérdés, hogy valakinek megéri-e? Ez csak gazdasági kérdés, ami a klubszerviz esetében csak az alkatrészek árából áll. Nyilvánvaló, hogy ha a szükséges alkatrész drága és az ügyfélnek per pillanat nincs rá pénze vagy nem gazdaságos a javítás akkor nincs mit kezdeni a hibával... ha valami főtengelyes, akkor abban főtengelyt kell cserélni (nem szétpréselhető sonkásra gondolok, mielőtt valaki belekötne ).
Így van jelenleg, anno a gelkánál is új vagy újszerű készülékre lehetett megkötni, de az ha fizették az egész életére jó volt a gelka nem mondta fel.
Szia Mirek,
Mondjuk azért a felvételnél egy állapotfelmérés a jelenlegi állapotról nem ártana sztem.
A Csaco-t is azt hiszem csak 10 évnél fiatalabb gépre lehet kötni...
Tipikus magyar mentalitás lenne...