Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És olcsón...
Most hogy konkrétan mennyire fűt, meg hogy annak mennyire kell fűtenie azt nem tudom, de minden ilyen szabályzó ezen az elven működik. Tehát elég komolyan tud melegedni.
Igen, az lenne a jó megoldás, ami az autókban van. Mert az hogy elfűti a felesleget hát.... amellett hogy fékezi a motort is feleslegesen, nem egy korrekt dolog. Persze hogy ezt nem vesszük észre, mert a motor elbírja, de mégis.
Köszi, azt én is tudom, hogy normális ha melegednek, csak az volt furcsa hogy az egyik jobban. De végül is két külön szerkezet, valószínű, hogy egy leheletnyit jobban hozzáér a tárcsához. Az is biztos, hogy most sokkal könnyeben forog a kerék :)
Azért majd megfogdozom haver gépét is, hogy neki mennyire melegednek.
Szerintem azzal a membránnal még azéé pöföghetne.
Szikra - gyertya rendben? Karbi fasza ? Levefőszűrő ?
Hát elszakadni mág nem hallottam, de átugrani már inkább. Van olyan gixxxxer tipus, a Sradok, amiket gyári hibás vez.lánc. feszítő és láncvezető miatt vissza hívtak pár éve. Az 1ik havernak vót ilyen 600 as srad pár évig, neki állandóan átugrott 1 fogat. A te moccodra vissza térve, ellenőrzése a vez.láncnak : - lebontani a szelepfedelet, meg oda-vissza... Attól függ, miket kell leszedni a szelepfedél fölül? Ha hamar megvan, mongyuk én megcsinálom neked 5 ezeréé. Ha be van sűrítve, oszt molyolósabb, akkóó még kérök rá vajmi keveset, de 40 ezerbű kapsz visssza !
Biztos így van de nekem ez akkor is hihetetlen hogy csak ilyen szarul tudták megoldani
ŐŐŐŐŐ 885-900.
Még a 955 is olyan generátorral ment mint egy autó.
Vagy egy bandit 1200.
Nincs is gond vele.1050 már olajos-szabályzós.
A névleges feszültség feletti részt rövidrezárogatja. Röviden ennyi.
Ennyire?
5 perc és 90 fokos,és nő.100-nál olvad a csatlakozó.
Itt van a motoros társ a Triumph 900-al és az angolok tudtak tekercselt forgórészű generátort tenni, aminek a fesszabja kb: 40x25x 12mm-es, és a gerjesztést szabályozza, és nem kell a drága benzinnel termelt áramot elfűteni!
A fesszabályzó a test felé szabályoz, elfűti a felesleget. Akár úgy is fel lehet fogni hogy `rövidre zárja` a generátor tekercseit. Melegszik a generátor, a kábelezés és a fesszabályzó is. Az enyém már alapjáraton is elég sütike.
Tévedni emberi dolog mondta a sün ..........!
Ja ja. Hirtelen kevertem a ZZR-rel.
Nem a CBX-nek a generátortól a fesszab.-ig egész hosszú a váltóáramú vezeték.
Ezaz.Tények nincsenek csak érzés hogy nem így kéne lennie.
Kíváncsi leszek mi fog kiderülni?! Mert valami nem kerek az biztos.
Aszittem már rajtad van a bagzás
Ne is probald a tieden drusza. Nem fog menni. Nalad egyenaram jon ki egy vezeteken direktbe az akkura.
Szerinted mé vernyákolok?
No igen de már láttam éppen elég szétolvadt csatlakozót!
Fhú B+! Ezt nem gondoltam volna. Lakatfogóval még nem mértem , de holnap megteszem, ha esni fog.
Fazisonkent lakatfogoval merve mutat 20A-t. Azaz vezetekenkent annyi aram folyik.