Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jah és pont a csatlkozok 100-110 foknál olvadnak.A környéken a tank,AC és egy valag kusza kábel van 3-8 centire.
Ezért parázok.
Ez spec 50A ra van tervezve.
Az a 20 Amper 3 fázisra elosztva 1,73-al kellene osztani. Én akkor is sokallom.
Dolgozok ezert nem valaszoltam.
Motortol fuggoen 15A es ettol felfele aram folyikmindharom fazis vezeteken. Sok motornal mar alapjaraton megvan a 20A. A suzuki toltes rendszere alul meretezett altalaba es ugy altalaba a csatlakozok sokszor nem birjak a terhelest es egyszeruen elolvadna. Raktam mar fel ide kepet nem egyet.
Szoval nem kell aggodnod.
Valami gubanc kell legyen, mert a 2,5-ös vezetéken ahhoz, hogy melegedjen-forrósodjon, legalább 25Amper kell follyon. Az pedig több mint 300 Watt ! Hova folyna?!
nekem a kocsin olyan forró hogy meg se lehet fogni, de már vagy 10 éve
kb 100 ezret ment el egy fékbetéttel
szóval nem is igen koptatta, de mégis melegedett
Szia!
Totál szétkapták, és kipucolták mindkét féknyerget. Azt mondta a szaki, hogy most olyan könnyen megy, hogy kézzel vissza lehet nyomni a dugattyúkat. Az elmondása szerint csak azért kellet kicserélni a gumi tömítéseket, mert az egyik megnyúlt és nem tudták visszarakni a helyére. Azt állította, hogy csak kompletten lehet venni 4-et egy nyereghez, 1db külön nem kapható. Ezért rendeltek az egyikhez 4-et 13eFt-ért :O Azt mondta, hogy a másik nyeregben lévő gyűrűknek semmi bajuk, simán mehetnek vissza. Én meg örültem, hogy nem kell a másik nyeregre is horror áron tömítést vennem...
De ezek szerint jól érzem, hogy nem szabadna jobban melegedni... :(
Különben ezért állt náluk két hetet a moci, most meg vigyem vissza újabb két hétre?
Holnap felhívom őket, hogy végül is melyik nyeregbe rakták az új tömítéseket. Az lesz szép, ha az melegszik jobban amelyikbe az újjak vannak
Gyari setting.
Eddig jo volt.
Bar nem tapiztam a vezeteket a tank alatt.
De tetszeni nem.........
Nekem ne melegedjen.
ezüst jobban vezeti az áramot
szerintem meg a 2,5 vékony az 50 canti kábel meg hosszú meg toldás meg adapter meg fittyfene , különben nem ritka eset találkoztam már ilyennel (honda cbr) annyit elértem hogy ne olvadjon a szigetelés és lehetőleg ne gyulladjon ki de melegedni melegedett az is .
vagy festesd vissza fehérre, mert fehéren semmi baja sem volt, nem?
Aham most hogy mondjátok ez nekem is átvillant az agyamon.
Megycsinál hátulról és az baromira nem lenne jó.Tudom a segg a jövő p....ja és globális a felmelegedés de én inkább kihagyom nem kockáztatok.
Kösz mindent!
Üdv.
Áránybúúúú nem lehetne?
cseréld ki ezüstre a vezetéket az jobb lesz
mert a motor megérdemli
Szerintem marad az a lehetőség hogy 2x is kinyiffant ugyanúgy a szabályzó,pedig a 2. egy bontott.És ráadásul kinyírtam a mecsekit is.
Elég hihetetlen téma.
KBA generátorból kijön 25 centi ahol csatival az adapterbe onnan megint 20 centi a vastagból.
De.
Ezért is cseréltem 2,5 mm2-es szilikonosra amit a tekercselésnél a srác autómatikusan tett meg.
Vastagabb nem fér el.
De az adapter baszom vastag kábele ami kb a negatív és önindító pozitív vastagságú az is melegszik.Szal nem az a gond..........szerintem.
megnövelt hosszúságú vezetékkel is az csinálta ? még szép ! az lenne a lényeg minél rövidebb vezeték és az minél vastagabb ha nem fér akkor minél közelebb a deknihez elvágni és vastaggal tovább
Arra nem gondolsz hogy a kínaiban meg a gyáriban csak a vezeték külső átmérője egyezik meg ?
Duplázni nem tudtam mert első körben a dekliben se fért volna el,második körben az átvezető tömítésen sem,így maradt a szabvány cucc.
De előtte ilyen vastagságú volt.
Nyah mindegy visszagurulok az alapokig és érkezik egy bontott gyári generátor.
Mer a kínai új cuccban ezekután nem bízom a tekercseltet meg fene tudja miért így csinálja.
Megnövelt hosszúságú vezetékkel is ezt tette a szemét.
Érdekes hogy a mecseki féle szabálzó emellett cefetül melegedett a gyári meg csak langyos volt.
alapjáraton az akár sok is lehet ... mondjuk ezen csak úgy tudnál változtatni ha kevesebb menetszámú tekercset raknál fel , szóval ha mondjuk megdupláztad a feljövő vezeték vastagságát akkor is melegedett ?
Nöm.13-7-14,2-ig mértem.
alapjáraton megvan a 14,4 ?
Ha a motor hálózata be ven kötve akkor is a túlfeszt veszi le a fesszab, annyi az eltérés a széthuzott állapothoz viszonyítva, hogy a fesszab.-nak kevesebbet kell eldisszipálni, amikor 2 db 90W-os izzó volt a lámpában akkor a fesszab. hideg volt, csak éppen az akkuhoz volt kevés a feszültség. És vissza kellett tennem a két 55 W-ost.
Azt a 3 sárgát nem lehet felcserélni?