Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a legjobb megoldás!
Elég szopás, de megvan a megoldás
Vettem egy másik műszerfalat
Sziasztok.
50ccm 4t robogó ismét.
Miért vagy mi okozza azt a jelenséget, hogy emelkedőnél vagy ha erőlködnie kellene picit akkor olyan érzés mintha leállna a motor, illetve ha nem húzom a gázt akkor le is áll. Mintha elfogyna a benzin, kicsit szaggat és elfogy... Egyenes sík terepen nagyon ritkán csinálja.
ha beindítás után nincs füst és menet közben se érezni semmi olajszagot akkor jó a motor akkor nem kell szarolni mehet a 10w40 vagy 10w50
Akkor javaslom az 5-60-asat. ha árban sokallod, akkor 5 40!
Csak jó időben motorozok ,hegyen-völgyön át ,semmi extrém dolog !
Egy a lényeg :a motort minnél jobban kímélni , mert hát alkatrész nem nagyon van kis hazánkba hozzá! Szerintem a legegyszerűbb ,ha felhajtom a régi gazdit ,és rákérdek mit használt hozzá

ini:

Motor nincsen széthajtva ,nem füstől,nem csörög, ámbár az olajteknőben volt egy kis fémreszelék ,de nem gyűrű törés vagy ilyesmi , mert belátni alulról a hengerbe az pedig makulátlan (legalább is a felülete ) az viszont hogy mennyi a hézag a dugó és a henger között azt csak szétszedéssel mondható meg!
A topik neve:"motorszerelés" !
Neked kéne gyártani 50-100 ast vagy a felhevített gépzsír
Az attól függ mikor akarod használni a motort! Az olaj a motorod kívánsága és a pénzed nagysága függvénye! Én 20-60-t szoktam használni. Aztán javasolták az 5-40-t és azzal vagyok megelégedve! Előbb éri el a tényleges viszkozitást!
az ilyen régi lomokba tökmindegy mit teszel a mai olajok úgy is jobbak mint a gyári előírás
ha eddig elvolt a 10w40el akkor mehet bele az is ha kicsit füstölög akkor meg lehet próbálni a 15-20w olajokat amitől nem lesz azért sokkal jobb a helyzeted
Nos,annyival vagyok előrébb ,hogy teljesen összezavart ez a kis cikkecske
Viszont köszönöm a segíteni akarást
A topik neve : motorszerelés" De választ nem kaptam! Emailon vagy telefonon ezt nem tudjátok lezavarni?Más tanácsért jön ebbe a topikba ,nem ezeket a sületlenségeket olvasni! Kinek nem inge,, ne vegye magára!
Akkor esetleg kaphatok választ, vagy már nem is számíthatok rá?
A topik neve:"motorszerelés" !
A topik neve:"motorszerelés" !
Ez beakadt most vagymííííííííííííííí
A topik neve:"motorszerelés" !
Akkor olvasd értelmes tanácsait de fogadd is meg őket aztán visszatérünk később a témára!
Egy valamiben biztos van igaza!

De nem folyók bele a dedóba

Csak azt hittem értelmes dolgokat lehet itt olvasni
A topik neve:"motorszerelés" !
Aztán ki a szerelő tán TE TATA?
TATA azt a kevés kis időt amit ád néked a mindenható miért itt pazarolod, máshol nem hallgatnak mög, vagy büdös vagy és nem mehetsz be sehova? Itt már okos nem lehecc szép meg nem vagy azt látjuk akkor minek erőlköcc még a végén kaki pisi bemegy az inkontinencia a te korodban már e nélkül is természetes.
és valóban !