Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Be jelöltem egy képen itt van a szabadonfutó és a fogaskerék benne.
A fogaskereket tényleg felesleges zsírozni, de a szabadonfutó görgőit lehelet vékonyan belehet kenni. Illetve van egy műanyagkosaras tűgörgős csapágy is, azt is vékonyan meg lehet kenni.
En ugy tudom hogy tilos barmilyen kenoanyagot ott hasznalni. Legalabbis ha a kerek rogton a vario tarcsa mogott van.
Hali! Van egy motorhispaniám 50 cm supermotorom nem működik a fék és a tompított világítás és a fordulatszámmérő. A fényszóró az index működik. Hol keressem a hibát !
Valoszinu hogy a szabalyozas megszunese miatt tulfeszultseg a CPU-t tonkre tette. De ez csak feltetelezes. Alapos vizsgalat kell es termeszetesen mikor mar jar a motor azonnal toltes rendszer ellenorzese ahogy elektromos motor is mondta a fesszabalyzo valoszinuleg meghalt.
Sziasztok!
Robogó vásárlása előtt állok. A tanácsotok kérném abban, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy gyári a fényezése az idomoknak? Van-e valami egyszerű módja annak, hogy kiderítsem eredeti e a festés?
Előre is köszi mindenkinek!
Széles utat!
Mivel az akkut széjjelforralta, ezért a fesszabályzó eleve kuka. Remélem az akkut nem hagytad rajta, mert akkor az is meghalta magát. Ja és örülj ha a generátor nem égett le! Csak így messziről amit meglehet állapítani.
Sziasztok!
A múltkor történt velem az eset, R6-os Yamaha, egyszer csak fogja magát és leáll.. várok kicsit, hátha újraindul, de semmire nem reagál, fordulatszámmérő felakadva.. aztán látom gőzölög az akksim, két oldalt elég rendesen fújta ki a "fáradt" savgőzt. Az akksit likvidáltam, vettem egy újat, bekötöttem mindent, gyújtást ráadom, önindítót megnyomom, majd semmi reagálás csak az a motort jelképező kontroll lámpa világít, amikor megpróbálom indítani.
Valakinek valami ötlet?
Aprilia sr robogó fekvö minarelli blokkos.
A szabadonfutó fogaskerekét mivel lehet zsirozni a sima gépzsirtöl
megcsúszik azt mondják.
Sziasztok!

Peugeot Speedfight 100 ccm deklit keresek, tökéletesen működő berúgószerkezettel együtt. A berúgókarnak a hüvelye kopott el. Ennyi infot kaptam a szerelőmtől.
Akinek van olcsón, ne legyen szégyenlős jelentkezni! :)
Elérhetőségem az adatlapomon!
Köszönöm!
Nem villamossághoz értő ember. Nem olyan egyszerű az annak aki nem látott addig olyat. És felcserélt testvezetéket a pozitívval pl, aztán most csend van.
Ez a gyerek zakkant. Én is nagy hohó vagyok,de ez vak is.
Nézz a horgászokra is.
Nézz a horgászokra is.
Mondtam: Kell egy próbalámpa pl. Az akku egyik fele testelve van. A próbalámpa egyik felét is testeld. Aztán lehet keresni: az irányjelző biztosítékon van áram, a biztosító másik felén? és a kapcsoló bemenetén van-e feszültség? Majd a kimenetén egyik, majd másik irányban? Az irányjelző égőkre odamegy-e? Így szépen lépésről-lépésre!
És közben gondolkodni mert a fejünk nem azért van, hogy legyen mire bukót tenni!
Igen,minden mükődik,csak a 4 index nem
Mikor szakaszolod a hibát problémát, pl a gyári indexek direkt 12 voltra világítanak? Ha direktbe adsz a gyári relének 12 voltot, akkor az kapcsol?
Ami egy biztosító körön van az indexekkel azok működnek?(talán duda féklápa? Vagy minden más működik?)
Ma vettem új biztositékokat.Mind cserélve.
Holnap után egyik ismerős rámér majd.
A gyári indexek nem ledesek, mégse villog egyik se :(
Szerintem nézd meg azt a biztosítékot még egyszer...
Meg a relének lehet direktbe is adni 12Voltot, mert lehet a kapcsolód kontaktos...
De szerintem biztosíték, húzd ki, és másik a helyére!
igen jól, mert villogot is amint össze dugtam.
Az baj,hogy most már a gyári indexek sem villognak
ledes cuccokat jól kötötted be? mert nem mindegy van neki plusz meg minusz is
Oké, köszönöm a tanácsot. Már szóltam egy ismerősnek, majd rámér. Csak gondoltam,hátha valaki már futott bele ilyenbe.
Nem lehet táv.-ban elektromosságot javítani. Kérd meg egy hozzáértő barátodat és egy műszerrel, vagy egy H4-es égőre forrasztott két vezetékkel próbálgassatok mérjetek , úgy lehet a hibát kikeresni! Másképpen távolból csak találgatni lehet.
Próbáltam, de úgy sem villog.
Vissza raktam mindent gyári állapotba, úgy sem villog.